Vargti prie treniruoklių nebūtina – yra kitų būdų būti sveikiems

2016 m. birželio 1 d. 15:50
Treneriui Broniui Burneikai – vos 29-eri, bet jis jau užsitarnavo gerą vardą ir prieš pusmetį atidarė savo funkcinių treniruočių sporto salę. Vyriškis sporto keliu pradėjo eiti dar vaikystėje, kai žiemą tėvų ūkyje nerasdavo veiklos.
Daugiau nuotraukų (8)
„Augau ūkininkų šeimoje, o žiemą čia nebūvdavo ką veikti. Nemažai laiko praleisdavau treniruodamasis, nuo to viskas ir prasidėjo“, – prisimena jis.
Dalyvavimą įvairiose varžybose pakeitė „Kūno kultūros“ studijos. Čia B.Burneika ir toliau užsiiminėjo įvairiosiomis sporto šakomis, o po antro kurso pradėjo dirbti plaukimo treneriu, prižiūrėjo irkluotojų fizinį pasirengimą, vedė privačias treniruotes asmeniniams klientams.
Kitas žingsnis buvo atidaryti savo sporto klubą, kurį pavadino „Burneika fitness“.
„Per šį laiką tapau neblogu specialistu sveikatingumo ir fizinio pasirengimo srityje, susikūriau savo vardą.
Kai dirbi kituose klubuose, turi laikytis ten galiojančių taisyklių. Mano treniruotės yra specifinės ir noriu tą perduoti klientui. Tad norėjosi vietos, kur daryčiau viską pagal save“, – tokį savo žingsnį komentavo B.Burneika.
B.Burneika veda funkcines treniruotes – čia darbas vyksta su savo kūno svoriu ir pasipriešinimu, o ne su treniruokliais. Treniruočių metu siekiama, kad kūnas taptų koordinuotas, paslankus, turėtų tiek jėgos, tiek ištvermės.
„Paleidžiame universalų karį į lauką. Mano treniravimo pobūdis yra unikalus, neatspindintis vienos sporto šakos“, – šypsosi B.Burneika.
Treneris pripažįsta – pirmiausia visus pratimus turi išmėginti su savimi ir pažiūrėti, kaip kūnas į tai reaguoja. Tik tada tai gali siūlyti klientams.
„Pagrindinis dalykas, kurio visi nori – geriau jaustis. Žmonės siekia geresnės savijautos, jiems svarbiausia sveikata. Jeigu jie turės bėdų, jų psichologinis ir fizinis darbingumas labai kris.
Susitvarkius sveikatą, atsiranda kiti tikslai – įgauti daugiau ištvermės ar jėgos. Svarbiausia, kad žmogus pažintų savo kūną. Reikia žiūrėti, kaip jautiesi ryte – kai jauti, kad pabudęs gali nuversti kalnus – tai bus tobula diena jėgos treniruotei.
Kai jautiesi vangus, gali treniruoti lengvai ištvermę, atlikti tempimo, paslankumo pratimus“, – persitempti nepataria treneris.
B.Burneika sutinka – kartais geriau nieko nedaryti ir pailsėti. Pasivaikščioti gamtoje ar pabūti prie ežero ir leisti pailsėti centrinei nervų sistemai.
„Žmonės stengiasi treniruotis daug. Dažnai eina prieš save ir nespėja atsigauti. Nereikia labais savęs spausti, yra programos, kai du-tris kartus per savaitę stipriai sportuoji, o visas kitas dienas lavini ištvermę, paslankumą.
Tie, kurie per daug treniruojasi ir nori numesti svorio, dažnai jo ir priauga. Organizmas į krūvius reaguoja savotiškai“, – perspėja jis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.