Dar nė karto nepralaimėjęs ir visus savo varžovus į nokautą pasiuntęs 26 metų boksininkas 23 valandą 15 minučių susitiks su 29 metų amerikiečiu Charlesu Martinu.
A.Joshua jau dabar galvoja apie dvikovą su garsiuoju Tysonu Fury, kuris mėgino išjuokti jaunąjį kovotoją, bet buvęs gatvės vaikis žvaigždę pavadino storuliu ir pareiškė, kad jo eilė dar ateis.
Lrytas.lt pristato pagal telegraph.co.uk straipsnį paruoštą A.Joshua gyvenimo istoriją.
„Boksas jį išgelbėjo“, – sako kovotoją puikiai pažįstantys žmonės, kurie įsitikinę – A.Joshua galėjo pranykti tamsiose Londono gatvėse.
Anthony Oluwafemi Olaseni Joshua gyvenimo kelias dar prieš dešimt metų suko į bėdų rajoną, o ne šviesią ateitį. Didžiulis, raumeningas paauglys nuolat galvodavo apie greitus automobilius, moteris ir netgi narkotikus. Pasimatymai su įstatymu tarp 2006 ir 2010 metų buvo dažni.
A.Joshua nuo šešiolikos lydėjo problemos. Tuomet jis dar buvo futbolininkas ir jaunasis atletas, kuris 100 metrų distanciją įveikdavo tik per 10 sekundžių.
Policijai – pažįstamas
Kartą jis žaidė rungtynes su savo Vatforde esančios mokyklos komanda ir sugriebė savo varžovą už kaklo bei permetė šį per petį. Varžovo tėvai kreipėsi į policiją ir parašė skundą. A.Joshua buvo nubaustas dėl kūno sužalojimo, bet bausmė nebuvo rimta – tik įspėjimas.
Jis dažnai dalyvaudavo ir gatvės muštynėse. Kartą Redinge jis buvo paleistas tik už užstatą.
Netgi kai šis žmogus-kalnas 2010 metais priartėjo prie titulų mėgėjų bokse, jam teko susidurti su teisėsauga. Boksininką suėmė, kai policija jo automobilyje aptiko kanapių.
Policijai net nereikėjo didesnių pastangų, siekiant jį identifikuoti: Joshua tuo metu vilkėjo Didžiosios Britanijos rinktinės sportinę aprangą.
Boksas išgelbėjo sielą
Tačiau boksas, o dar tiksliau – Finchley mėgėjų bokso klubas – išgelbėjo šią paklydusią sielą.
Ir savaitgalį 26 metų kovotojas gali įgyvendinti vieną didžiausių pakilimų savo gyvenime – nuo probleminio boksininko iki pasaulio sunkiasvorių čempiono.
„Kai sakome, kad boksas išgelbėja žmones, skamba tarytum klišė, bet Didžiojo Joshua atveju visa tai – tiesa. Kai jis atvyko, tuo metu jam buvo pritaikytas antisocialinio elgesio draudimas. O jo fizinės savybės išsiskyrė iš karto“, – paaiškino buvęs Europos čempionas Spenceris Oliveris, kuris buvo sporto salėje, kai į ją pirmąjį kartą įžengė A.Joshua.
Kilo greitai
Ta 2007 metų diena pakeitė A.Joshua gyvenimą. Į sporto salę jį atvedė pusbrolis Benas Ileyemi, kuris išsaugojo nenugalėto sunkiasvorių čempiono vardą. Tuomet 17-metis A.Joshua ketino tik kilnoti svorius ir daug judėti, bet kartą pamėginęs užsimauti pirštines paskendo bokse.
„Benas jį atsivedė grynai dėl to, kad norėjo šį laikyti kuo toliau nuo gatvės. Joshua atrodė galingas ir stiprus. Pamenu, kai mano tėtis pasakė, kad jis bus ypatingas. Bet iki to laiko Joshas gyveno labai blogą gyvenimą“, – pasakojo S.Oliveris, kurio tėvas tuo metu treniravo jaunuosius boksininkus.
A.Joshua greitai ėmė tobulėti. Po kelių kovų jis iškovojo Anglijos mėgėjų super vidutinio svorio čempiono titulą. Po dvejų su puse metų jis pateko į Didžiosios Britanijos komandą.
Specialistai jį laikė puikiu olimpiniu kovotoju.
Žinias sugėrė it kempinė
Richie Woodhallas, buvęs pasaulio super vidutinio svorio čempionas, dabar patarinėjantis britų rinktinei, puikiai pamena pirmąjį kartą, kai sutiko A.Joshua.
Tai nutiko Šefildo sporto institute, kur dirbo visa komanda.
„Tai buvo 2010 metų spalis. Iškart galėjai matyti visus jo fizinius pranašumus, bet jis turėjo dar kažką. Jo išvaizda, laikysena. Ringe jis buvo aukštas ir raumeningas, todėl viskas sukosi apie jo privalumų išryškimą ir valdymą. Ten buvau aš, Robas McCrackenas ir kiti šeši treneriai. Visi prisidėjome prie darbo ir į A.Joshua sudėjome viską, ko tik galėjome išmokyti“, – sakė R.Woodhallas.
Jis puikiai pamena, kad A.Joshua dirbo nesustodamas.
„Pirmas ateidavo ir paskutinis išeidavo. Kartu dirbo visas personalas. Jeigu jis susižeisdavo ranką, iškart pripuldavo du medikai. Ten buvo ir mitybos specialistas, jėgos ir sveikatos ekspertai, sporto psichologas. Visa tai jį stimuliavo. Mes jį mirkėme detalėse ir jis viską sugėrė tarytum kempinė. Jis klausė visų“, – prisiminimais gėrėjosi R.Woodhallas.
Suprato, kad vos neprarado visko
Bet tais pačiais metais jį sulaikė dėl kanapių laikymo ir planų parduoti narkotikus. A.Joshua pripažino kaltę. Jis buvo laikinai pašalintas iš britų bokso komandos ir turėjo 12 mėnesių dirbti visuomenei naudingus darbus. 100 valandų jis turėjo dirbti neatlygintinai.
Jo praeities gyvenimas sugrįžo. Klubai ir merginos vėl ėmė jaukti kovotojo mintis ir kai kurie specialistai netgi ėmė svarstyti apie jo karjeros pabaigą.
Iki olimpiados buvo likę metai su puse, o Didžiosios Britanijos rinktinė buvo jį nušalinusi.
Bet A.Joshua laimėjo sidabro medalį pasaulio čempionate ir suprato, kad vos neprarado visko.
„Jam tai buvo lūžio taškas. Tiesiog pažiūrėkite, jis – blogas vyrukas, kuris mėgina tapti geru. Bet jam reikia būti blogu ir išsaugoti tai, kad patektų ten, kur nori – į ringą, – sakė A.Joshua vadybininkas Eddie Hearnas. – Bet boksas išgelbėjo jo gyvenimą. Jis – puikus to pavyzdys. Boksas jį išmokė drausmės, susitelkimo į didelį fizinį darbą ir troškimą kovoti.“
Padėka – olimpinis auksas
A.Joshua meistriškai atsidėkojo visiems, kurie juo tikėjo. 2012 metų Londono žaidynėse jis nugalėjo italą Roberto Cammarelle ir iškovojo aukso medalį. O kitą žingsnį žengė jau po ilgų apmąstymų, kurie truko beveik dešimt mėnesių.
Boksininkas keliavo po pasaulį, kalbėjo su garsiausiais kovų vadybininkais ir netgi konsultavosi su buvusiu pasaulio čempionu ir garsenybe Lennoxu Lewisu, kai galiausiai nutarė pasirašyti sutartį su E.Hearnu.
„Tuo metu buvau su Carlu Frochu. Buvau jo vadybininkas. Išgirdau triukšmą ir to niekada neužmiršiu. Pasisukau ir ten vos nenukrito didžiulė bokso kriaušė, kai ją talžė Joshua. Negalėjau patikėti tuo, ką matau“, – prisiminė E.Hearnas.
Gyvena su mama
E.Hearnas pasirašė sutartį su A.Joshua, o vėliau ją dar ir pratęsė. Penkiolika profesionalų pergalių turintis ir visas jas nokautais pasiekęs A.Joshua ėmė dirbti su treneriu Tony Simsu Rytų Londone.
„Aplink jį yra didelė komanda. Tai – ne tik aš. Visi atlieka savo darbą. Jis tiki savo planu ir triumfu. Joshua pasitiki savimi ir mes turime jam padėti pasiekti tai, ko jis nori. Kaip žmogus jis nepasikeitė. Jis vis dar toks pat. Paprastas žmogus iš mielos šeimynos. Esu tikras, kad jis liks toks pat, kai laimės pasaulio čempiono titulą“, – sakė T.Simsas.
A.Joshua išties pernelyg nepasikeitė. Blogi laikai liko praeityje, tačiau boksininkas vis dar gyvena senuosiuose namuose.
„Jis pakeitė savo gyvenimą, iškovojo olimpinį auksą ir dar gyvena su mama Šiaurės Londone. Jis jau dabar turi daug pinigų, bet nori likti ten ir savo gyvenimą paskirti sportui“, – pasakojo E.Hearnas.