Čia jis įveikė ir praėjusių metų gegužę pasaulio galiūnų čempionate („World's Strongest Man“) jį nukarūnavusį amerikietį Brianą Shaw.
Šiam 34-erių amerikiečiui Ž.Savickas praėjusiais metais nusileido ir tame pačiame „Arnold Strongman Classic“ – tada mūsiškiui trūko taško.
Po šių pralaimėjimų Ž.Savickas pripažino, kad būtent dėl to nebaigė ilgai trunkančios karjeros.
„Man tai neįprasta. Tai privertė mane nesustoti. Buvau negarsiai pareiškęs, kad po praėjusių metų gerų startų pasitrauksiu iš didžiojo sporto. Tos dvi pagrindinės nesėkmės, kai neiškovojau titulų, privertė apsigalvoti – matyt, tam tikros jėgos danguje nenorėjo, kad palikčiau galiūnų sportą“, – spalio mėnesį sakė galiūnas.
Tačiau šiais metais jau Ž.Savickas B.Shaw aplenkė vienu tašku.
„Šiame lygmenyje prieš tokius varžovus laimėti daugiau nei tašku yra sunku. Jei būčiau sveikas, gal būtų lengviau. Sportas yra sportas“, – į Lietuvą grįžęs sakė Ž.Savickas, kuris prieš pat turnyrą patyrė nugaros traumą.
Už pergalę lietuvis gavo 72 tūkst. JAV dolerių ir laikrodį.
Kiti lietuvio tikslai – vėl laimėti pasaulio čempionatą ir pagerinti rąsto atkėlimo rekordą. Šiuo metu jis priklauso B.Shaw, kuris atkėlė 465 kilogramus.
Dar neaišku, kur ir kada vyks pasaulio čempionatas – Ž.Savicko spėjimu, galiūnai dėl titulo kovos gegužės arba liepos mėnesiais Teksase, Los Anžele arba Pietų Afrikos Respublikoje.
– Žydrūnai, iškovotas titulas „Arnold Strongman Classic“ titulas. Šį kartą sekėsi sunkiau nei anksčiau? – žurnalistai paklausė Ž.Savicko.
– Sekėsi sunkiai žiūrinti iš šalies. Šį kartą teko kovoti ne tik jėga, bet ir skaičiuojant kiekvieną priėjimą – ką galiu padaryti, kiek kartų pakelti ir mano skaičiavimai suveikė. Niekada nesiskundžiu, bet likus dviem su puse savaitės gavau traumą, nors buvau puikios sportinės formos. Įtrūko nugaros raumuo ir mano dalyvavimas buvo pakibęs ant plauko.
Kai atkėlimo rungtyje užėmiau šeštąją vietą ir nepabloginau traumos situacijos, man tai buvo didžiulis pasiekimas, nors iš šalies atrodė kaip fiasko.
– Kas nustebino šiame turnyre?
– Sportininkų pažanga per metus. Ne tik aš atlikau namų darbus, bet ir kiti. Lygis paaugo, svoriai didėjo, greičiau buvo įveikti atstumai. Kaip suskaičiavau, viskas taip ir buvo.
– Tai paskutinis „Arnold Strongman Classic“ turnyras jums?
– Mano svajonė buvo laimėti aštuonis kartus. O ar paskutinis ar ne – negalvoju. Padariau tai, apie ką svajojau daug metų. Labai sunkiai ruošiausi varžyboms, penkis mėnesius vietoj trijų, atidaviau daug jėgų ir būtų buvę labai apmaudu, jei nebūčiau laimėjęs.
Būtų tikrai reikėję dar kartą. (Juokiasi.) Šį sezoną turiu daug planų, pabaigsiu jį ir tada žiūrėsiu. Darbą esu atlikęs iki galo ir didelių ambicijų šiame turnyre neturiu.
– Kodėl būtent aštuoni?
– Tai idealus skaičius pagal formą ir kiekybę. (Juokiasi.) 12 iš 12 kartų, kai dalyvavau, buvau ant pakylos. Visus galėjau laimėti, gal būtų buvę gražiau, bet sporte neįmanoma visko laimėti. Pats padarai klaidų, traumų gauni, varžovai nustebina.
– Dabar dėmesys pasaulio čempionatui?
– Dabar visa koncentracija jam. Tai būtų antras tikslas, kurį norėčiau įgyvendinti šiame sezone.
– Edie Hallas sakė, kad mirs, bet aplenks Savicką.
– Perskaičiau tą straipsnį, galvoju, gal žmogui reikia padėti ir visai nedalyvauti? (Juokiasi.) Žmogų reikia gelbėti. Manau, kad jis progresuoja, yra stiprus sportininkas, bet šiandien pagrindinis varžovas yra Brianas Shaw.
– Bandysite pagerinti rąsto iškėlimo rekordą?
– Turėsiu ne vieną galimybę pagerinti pasaulio rąsto kėlimo rekordą, nes ši rungtis bus ketveriose varžybose. Šį kartą norėjau laimėti, o dabar reikės ir rekordui pasiruošti.
– E.Hallo rekordas atrodo įspūdingai?
– Taip, įspūdingai. Buvau netoli jo prieš dvejus metus, bet patyriau nugaros ir dvigalvio raumens traumą. Šiaip taip išlindau iš nesėkmių. Iki rekordo daug trūksta, apmaudu, kad taip toli pabėgo varžovas, nes atkėlimas buvo stipriausia mano rungtis, man priklausė pasaulio rekordas. Nebus paprasta jį pasivyti, bet mano tikslas – laimėti pasaulio čempionatą ir galutinai įtvirtinti rekordą.