„CrossFit“ metodika paremta nuolat besikeičiančiomis treniruotėmis. Jos kinta tam, kad kūnas pasiruoštų bet kokiems iššūkiams. Treniruočių metu naudojami tokie judesiai kaip bėgimas, nešimas, stūmimas, pritūpimas, traukimas.
Visa tai – įprasta veikla kiekvieno žmogaus gyvenime. Treniruotėse yra nuolat didinamas fizinis krūvis, tačiau jis pasirenkamas pagal kiekvienos žmogaus individualius gebėjimus.
„CrossFit“ treniruotės padeda padidinti jėgą, ištvermę, sudeginti riebalus ar sustiprinti širdį.
Šį sportą pamilo ir žymus šalies atlikėjas Vaidas Baumilas. Jis dėl „CrossFit“ treniruotės pasiruošęs nueiti miegoti anksčiau, o šio sporto virusu jis jau apkrėtė ir draugus.
– Pirmasis oficialus „CrossFit“ klubas „Brasa CrossFit“ Vilniuje įsikūrė tik prieš metus – kada atradote šią sporto programą ir kuo ji sudomino?
– Mane „CrossFit“ patraukė savo dinamika – įprastos treniruoklių salės ir svorių kilnojimas tapo nuobodūs. Aktyviu tempu gyvenančiam žmogui tik valandos trukmės, kasdien naujos „CrossFit“ treniruotės, kurios sujungia kardio pratimus, gimnastikos elementus ir sunkiąją atletiką, atrodo sukurtos kaip tik man.
Sužinojęs apie „CrossFit“ pradėjau ieškoti informacijos apie treniruotes internete, stebėti pasaulinių atletų pasiekimus. Tuo metu neturėjau nei tinkamos įrangos, nei patirties ar įgūdžių kaip taisyklingai atlikti pratimus. Buvau vienas iš pirmųjų, kurie dalyvavo ir „Brasa CrossFit“ klubo Vilniuje atidaryme – šiame klube daug išmokau ir treniruojuosi dabar.
– Ar turite užsibrėžęs sporto tikslus?
– Pagrindinis mano tikslas – palaikyti gerą sportinę formą, o šiuo metu noriu priaugti ir daugiau raumenų bei pagerinti lankstumą. Man scenoje judesio netrūksta, tačiau tai kitoks judėjimas, kuriam reikia daugiau ištvermės. Pagal gerėjančius rezultatus pastebiu, kad „CrossFit“ padeda lavinti visas šias savybes: ištvermę, jėgą ir lankstumą.
Jei kalbėtume apie konkrečius rezultatus, noriu pagerinti sąnarių ir raiščių mobilumą, o tada su didesniais svoriais atlikti rovimą veiksmą su štanga. Kol kas, bent psichologiškai dar sunku tam prisiversti.
– Kai kurie užsienio žurnalai „CrossFit“ sportą nebijo sulyginti ir su savotiška fitneso „bažnyčia“, kurios sekėjai dažnai tampa aktyviais šios sporto šakos advokatais. Ar tikrai „CrossFit“ bendruomenė tokia stipri Lietuvoje?
– Klubo „Brasa CrossFit“ bendruomenė man itin artima – visi draugiškai bendraujame treniruočių metu, klubo uždaroje „Facebook“ grupėje. Nors bendruomenė auga, man labai patinka, kad nėra susvetimėjimo, kuris jaučiasi įprastose treniruoklių salėse.
Visi draugiškai palaiko ir pirmą prisitraukimą bandantį padaryti pradinuką, ir varžyboms besiruošiantį atletą. Manau, kad „CrossFit“ bendruomenės sėkmės paslaptis yra ta, kad pamatę savo rezultatus žmonės kviečia draugus prisijungti – taip ir aš į šį sportą atvedžiau kelis draugus, net giminaičius.
– Ar Vaidas Baumila pasikeičia treniruočių metu?
– „CrossFit“ treniruotes lankau tris, keturis kartus per savaitę, jų metu nusiteikiu linksmai, bet esu pasiruošęs rimtam darbui. Prieš treniruotes stengiuosi pusantros valandos nevalgyti ir psichologiškai nusiteikti. Kai kurios „CrossFit“ treniruotės reikalauja ypatingai daug ištvermės, todėl būtų gėda prieš save, jei dėl prasto nusiteikimo atlikčiau ją tik puse jėgos.
– „CrossFit“ dienos treniruotės vis keičiasi. Kokia jums buvo įsimintiniausia?
– Kai kurios tipinės „CrossFit“ treniruotės turi moteriškus vardus – iki šiol prisimenu pirmą savo pažintį „Barbara“. Šią treniruotę sudaro penki raundai su trijų minučių poilsiui tarp jų, o per vieną raundą turi kuo greičiau padaryti 20 prisitraukimų, 30 atsispaudimų ir 50 pritūpimų. Pamenu, kad buvau prieš treniruotę neseniai pavalgęs, tai savijauta po penkių raundų buvo labai prasta.
– Ar išvysime kada jus atstovaujantį Lietuvą tarptautinėse „CrossFit“ varžybose?
– Manau, kad tikrai taip. Tiek Lietuvoje, tiek kaimyninėje Latvijoje vyksta tikrai rimtos „CrossFit“ varžybos, kuriose norėčiau išmėginti ir savo jėgas.