KLR ambasadorius pasveikino varžybų dalyvius bei svečius ir priminė, kad ušu yra ypatingas kovos menas, sporto šaka bei itin plati kompleksinė fizinė kultūra kurią dėl didelės stilių ir pakraipų įvairovės gali praktikuoti daugybė žmonių nepriklausomai nuo amžiaus, rasės, socialinės klasės ir net fizinės kondicijos. Pasak ambasadoriaus, nors ušu gimė Kinijoje ir be abejo yra glaudžiai susijęs su šios šalies kultūra, šiandien tai yra tarptautinė sporto šaka, kurią praktikuoja daugybė žmonių visame pasaulyje.
Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto dėka specialiai į renginį atvyks ušu ekspertas, daugelio Kinijos ušu varžybų nugalėtojas, ušu meistras iš Pekino sporto universiteto Yu Jingnanas.
Varžybų atidarymo ceremonijoje dalyvavo ir šiuo metu Lietuvoje reziduojantys ušu ekspertai – Taijiquan meistras, „Siano ušu asociacijos“ (Kinija) narys Wangas Xiynas) bei jo vadovaujama Lietuvos Taidzičuan asociacija, oficialūs Šaolino vienuolyno atstovai Baltijos šalyse – Lietuvos tradicinio ušu asociacija „Shaolin“, Chen Xiaowang Taijiquan Asociacija bei „Kung fu akademijos“ sportininkai.
Varžybų metu žiūrovai turėjo galimybę susipažinti su įvairias ušu stiliais, demonstruojamais profesionalių sportininkų ir tradicinių kinų kovos menų ekspertų, stebėti ušu taolu pasirodymus bei Wingas Chunas stiliaus kovas Kung Sao kategorijoje bei Tui Shou rungtis.
„Varžybų tikslas – skatinti ušu plėtrą Lietuvoje, kelti sportinį meistriškumą bei populiarinti kinų kovos menus ir sportinį ušu, kurių stilių gausa ir įvairovė, ilgametės tradicijos ir daro šią sporto šaką tokią patrauklią. Ne paslaptis, kad būtent kinų kovos menai padarė didžiausią įtaką visiems kitiems rytų kovos menams, kuriuose harmoningai dera tiek sveikatingumo, tiek kovos meno, o šiandien ir šiuolaikinio profesionalaus sporto aspektai. Lietuvos ušu federacija yra Tarptautinės ušu federacijos, Europos ušu federacijos bei Baltijos ušu federacijos narė, kurios siekis – vienyti šią sporto šaką praktikuojančius žmones bei kelti sportinį meistriškumą“, – sakė naujasis Lietuvos ušu federacijos prezidentas Tomas Lapinskas.
„Po ilgo sąstingio ši sporto šaka pagaliau užtikrintai skinasi kelią ir Lietuvoje. Tai jau nebe pirmos ušu varžybos per pastaruosius metus Lietuvoje, be to jau kitais metais bendradarbiaujant su Europos ušu federacija Vilniuje planuojama surengti net kelias tarptautines varžybas – Baltijos ušu čempionatą bei Europos Šaolino kovos menų čempionatą į kurį planuoja atvykti ir tikri Šaolino vienuoliai“,- teigia Lietuvos ušu federacijos generalinė sekretorė Vaiva Žostautė.
Ušu (dar vadinamas kung fu) – bendrinis terminas, apibūdinantis visus kinų kovos menus bei kovinio sporto šakas, sparčiai populiarėjančias ne tik Kinijoje, bet ir visame pasaulyje. Pirmasis pasaulio ušu čempionatas įvyko 1991-aisiais. Šiuo metu Tarptautinė ušu federacija aktyviai siekia ušu, kaip olimpinės sporto šakos, pripažinimo.