Legendinį „Bostono krabą“ primins ir Lietuvos kovotojas

2015 m. lapkričio 3 d. 07:38
Martynas Suslavičius
Mišriųjų kovos menų (MMA) gerbėjai sako: amerikietiška UFC („Ultimate Fighting Championship) organizacija kovotojams – tarsi NBA krepšininkams. Bet panašu, kad lietuviams skirtumas yra.
Daugiau nuotraukų (8)
„Tai amerikietiška svajonė, bet ne mūsų svajonė“, – šypsodamasis sakė Lietuvos bušido federacijos (LBF) prezidentas Donatas Simanaitis.
Lietuvos kovų mėgėjai ne kartą svarstė, ar UFC išvysime lietuvį, tačiau garsiausi šalies kovotojai į narvą pernelyg nesiveržia.
„Skiriasi mūsų politika. Mes einame sportiniu keliu, o UFC – daugiau brutalumo, – sakė D.Simanaitis. – Mes jau seniai iš jų turėjome pasiūlymų. Taip, tai didžiulė organizacija, kuri turi daug žiūrovų ir milžinišką pinigų srautą. Esu asmeniškai pažįstamas su organizatoriais, bet mums tai nėra įdomu, nes skiriasi požiūris.“
Jis nemenkina didžiąją dalį rinkos užkariavusios UFC organizacijos, apie kurių kovas žmonės yra girdėję visame pasaulyje. Ir tai nereiškia, kad lietuviai neturi ambicijų, tačiau jos suka kita kryptimi – į Tolimuosius Rytus, kur praeities herojų vėliava mojuoja Japonija.
„Bostono krabo“ kūrėjai
Ar prisimenate prieš daugiau nei dešimtmetį Baltijos televizijos (dabar BTV) ekrane aidėjusius šūksnius: „Bostono krabas“, „viščiuko sparnelis“? Bušido „Pride“ dvikovos su Nabujaki Takada ir Kazushi Sakuraba Lietuvoje turėjo platų gerbėjų ratą. „Pride“ žvaigždėmis galėjo pasijusti ir kompiuterinių žaidėjų mėgėjai.
Nuo „Pride“ šlovės laikų praėjo daug laiko, o organizacija spėjo sunykti, tačiau dabar ji vėl pabudo. Šviežio kraujo į visame pasaulyje žinomas kovas įlies ir Lietuva.
„Visi žinojo apie „Pride“ organizaciją ir dabar ji atgaivinta, tačiau turės kitą – „Rizin FF“ – vardą. Mes esame ne tik organizacijos partneriai, bet ir prisidėsime prie kovų“, – sakė D.Simanaitis.
Spalio pradžioje jis lankėsi Japonijoje ir pasirašė bendradarbiavimo sutartį su galingiausia šalies kovos menų organizacija.
Tarp legendų – ir lietuviai
„Rizin FF“ jau pasirašė sutartis su Japonijos ir JAV televizijomis dėl artimiausių didžiausių turnyrų transliacijų. Metų pabaigoje vyks specialus turnyras pagal senąsias „Pride“ taisykles. Būtent tarp aštuonių daug dėmesio sutrauksiančių sportininkų bus ir Lietuvos kovotojų. D.Simanaitis šias varžybas vadina kovos menų olimpiada.
Organizatoriai kelią į naująjį šlovės laikotarpį nori pažymėti tinkamai. Naujosios „Rizin FF“ kovos vyks ir naujuose ringuose, tačiau „Pride“ virvių niekas neužmirš. Milijoninę auditoriją sutraukti turėsiantis turnyras prasidės gruodžio 29 dieną, kur aštuoni kovotojai rungsis dėl keturių vietų finaliniame turnyre. Tarp jų bus ir lietuvis – jam teks pajusti „Pride“ kovų ringo dvasią, nes organizatoriai nutarė šią dieną skirti tradicijoms.
„Bet 31 dieną vyksiantis finalas bus visiškai kitoks. Tai bus simbolinis perėjimas į naujus laikus, – mmafighting.com pasakojo „Rizin FF“ vadovas Nobuyuki Sakakibara. – Tai bus visiškai kitokios struktūros ringas. Niekas nebus tokio matęs. Mes jį statome. Visi būsite šokiruoti.“
„Pride“ kovoms naują modelį suteikti nusprendę organizatoriai sirgaliams planuoja priminti ir praeities žvaigždes. Manoma, kad kovose pasirodys buvęs „Pride“ sunkiasvorių čempionas Fiodoras Jemeljanenka. Su šiuo kovotoju ringe yra stovėjęs Egidijus Valavičius. Kalbama, kad prie 39 metų kovotojo gali prisidėti ir kitos buvusios žvaigždės, kurios dar sukasi ringe.
Pasiekė aukščiausią lygį
Tarp šių buvusių „Pride“ žvaigždžių, kurių dauguma patraukė į UFC dvikovas, įsitvirtinti gali ir Lietuvos kovotojas. LBF atskleisti dalyvausiančių lietuvių vardų dar nenori, tačiau nemažai šansų savo raumenis išmėginti turi viena didžiausių šių dienų Lietuvos bušido žvaigždžių Sergejus Moslobojevas, pravardžiuojamas Kuvalda.
Jis kartu su kitais žinomais ar augančiais Lietuvos bušido kovotojais lapkričio 14 dieną Vilniaus „Siemens“ arenoje dalyvaus „Bushido Hero's“ turnyre. S.Maslobojevas čia suves sąskaitas su rumunu Roberto Dorinu. Dėl KOK pasaulio čempiono diržo kovotojai turėjo rungtis dar kovą vykusiame turnyre, bet S.Maslobojevas prieš finalą patyrė traumą.
„Jeigu būčiau tada kovojęs, būčiau padaręs klaidą, – sakė S.Maslobojevas, šiemet apsilankęs ir Tailande. – Po traumos padariau poros savaičių pertrauką, o tada tęsiau treniruotes. Šiandien esu tokios formos, kokios nebuvau pasiekęs gyvenime. Sportuoju be pertraukų. Po varžybų jau kitą rytą būnu sporto salėje. Turiu rimtą užduotį, nes rezultatas labai svarbus ir man, ir sirgaliams, ir mūsų klubui.“
Žiūrovus pritraukia lengvai
Gerbėjų aistras kaitins ne tik S.Maslobojevo smūgiai. KOK sunkiasvorių turnyro finale dėl čempionų vardo varžysis ir Julius Mocka. Pusfinalyje jis susikaus su rumunu Stepanu Kyrligu, o kitoje poroje varžysis lenkas Michalas Turynskis ir čekas Tomas Hronas.
Turnyre su Lietuvos vėliava bus Herkus Lukošiūnas, Tomas Pakutinskas, Karolis Liukaitis, Valdemaras Kulda, Tadas Jonkus, Henrikas Vikšraitis, Teodoras Aukštuolis, Martynas Jasiūnas. Organizatoriai žada ir 2012 metų Londono žaidynėse bronzą iškovojusio boksininko Evaldo Petrausko kovą.
D.Simanaitis teigė, kad bilietus gerbėjai perka aktyviai.
„Dvigubai daugiau nei praėjusių metų rudenį, – sakė LBF prezidentas. – Mūsų sportas su kiekvienu turnyru lipa vis aukščiau. „Bushido Hero's“ turnyras bus transliuojamas į 122 šalis, kaip tai buvo daroma pastaruosius porą metų.“
Japonai – ir turtingesni, ir stipresni
Būtent LBF augimas ir leido sukirsti rankomis su japonais. LBF skelbia, kad lietuvių organizuojami KOK ir „Bushido Hero's“ turnyrai pagal populiarumą ir televizijos reitingus antrąją vietą dalijasi su amerikiečių organizacija „Bellator“.
„Mes savo įvaizdį kūrėme 17 metų. Pripažinkime, kad tokia maža šalis kaip Lietuva niekam neįdomi, bet įdėjome daug darbo. Visus domina tik tie, kurie parduoda produktą. Lietuva to produkto neturėjo, bet Bušido federacija per 17 metų pasiekė tiek, kad Lietuvos kovotojas tapo patrauklus ir visiems reikalingas“, – sakė D.Simanaitis.
„Bellator“ ringe ne kartą pasirodė lietuvis Marius Žaromskis, kuris laikomas viena didžiausių Lietuvos mišriųjų kovos menų (MMA) žvaigždžių. Į turtingąją JAV patraukti sutiktų ir S.Maslobojevas, ir keletas kitų Lietuvos kovotojų, bet D.Simanaitis pabrėžė – lietuviai patraukliausi Japonijos rinkai.
„Ten lygis – įdomesnis ir jis atspindi tikslus. Mes daugiau akcentuojame sportą, o ne brutalumą. Kovas narvuose laikome per brutaliomis. Lietuvos kovotojai turi geras sąlygas pasirodyti UFC ar „Bellator“ ringuose. M.Žaromskis galėjo rinktis, ir „Bellator“ sutartis buvo geresnė. Tačiau dabar į rinką grįžta Japonija, kuri ir honorarų, ir įvaizdžio prasme pranoksta UFC“, – sakė D.Simanaitis.
bušidoDonatas SimanaitisUFC
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.