Lėšos skirtos 59 Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) pripažintoms sporto šakų federacijoms. Joms atiteko 3,280 mln. eurų. Įvertinus pasiekimų ir masiškumo kriterijus, iš federacijų šiemet, kaip ir ankstesniais metais, daugiausiai skirta Lietuvos krepšinio federacijai – 517,55 tūkst. eurų.
Į pirmąjį dešimtuką dar pateko plaukimo federacija (244,845 tūkst.), lengvosios atletikos federacija (203,053 tūkst.), šiuolaikinės penkiakovės federacija (192,337 tūkst.), aeroklubas (173,772 tūkst.), dviračių sporto federacija (172,266 tūkst.), rankinio federacija (112,112 tūkst.), futbolo federacija (111,446 tūkst.), buriuotojų sąjunga (99,137 tūkst.) ir bokso federacija (94,706 tūkst.).
Dar dvi federacijos – sunkiosios atletikos bei baidarių ir kanojų irklavimo – dar laukia pripažinimo. Jei bus priimtas teigiamas sprendimas, šioms federacijoms atiteks 127,23 tūkst. eurų (atitinkamai – 43,877 ir 83,353 tūkst.).
Šiemet į finansuojamų sporto šakų sąrašą grįžo kendo asociacija.
Pripažinimas buvo panaikintas ir finansavimas neskirtas kuraš bei bočios federacijoms, o muaitai sąjunga ir ušu federacija nepateikė paraiškų.
Pasak (KKSD) generalinio direktoriaus bei Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo tarybos pirmininko Edžio Urbanavičiaus, kol kas paskirstytos tik didelio meistriškumo sportininkams skirtos lėšos. Likusią fondo lėšų dalį tikimasi baigti paskirstyti iki vasario 1 dienos.
Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) prezidentas Rimantas Kveselaitis teigė, kad federacijos atstovauja Lietuvai pasaulio ir Europos varžybose, todėl joms asignavimus turėtų skirti Vyriausybė.
Jam pritarė ir KKSD vadovas. Pasak E. Urbanavičiaus, pirminė Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo funkcija turėtų būti fizinio aktyvumo ir sveikatingumo programų finansavimas. Jei lėšos federacijoms būtų skirtos iš valstybės biudžeto, būtų galima nustatyti konkrečius federacijų vertinimo kriterijus bei kontroliuoti jų vykdomą finansinę veiklą.
„Sieksime, kad federacijos tvirtintų programas, kurios bus finansuojamos. Atsižvelgsime į tai, kaip federacijos vysto savo sporto šaką Lietuvoje. Įvedus veiklos vertinimo kriterijus, kai kurių federacijų finansavimas gali stipriai sumažėti“, – kalbėjo E. Urbanavičius.
Pagal Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo įstatymą fondo (valstybės biudžeto) lėšas sudaro 1 proc. lėšų už alkoholinius gėrimus ir tabaką ir 10 proc. iš loterijų ir azartinių lošimų mokesčio. Šiemet į fondą surinkta 5,73 mln. eurų (19,8 mln. litų).