Asmeninis treneris atsako į skaitytojų klausimus

2014 m. spalio 7 d. 18:26
lrytas.lt
Kaip pradėti sportuoti? Ką valgyti sportuojant? Bėgioti ar važinėti dviračiu? Ruošiantis į savo gyvenimą įlieti fizinę veiklą dažnam iškyla panašūs klausimai. Sporto ir laisvalaikio klubo šeimai „Goodlife“ Akademijos vadovas ir asmeninis treneris Donatas Klimašauskas atsakė į lrytas.lt skaitytojams kilusius klausimus.
Daugiau nuotraukų (1)
- Kaip maitintis ir kiek gerti vandens pradėjus sportuoti? (Birutė)
- Kiekvienas turime savo mitybos įpročius ir esame skirtingi. Tačiau visiems naudinga maitintis reguliariu ir kuo pastovesniu laiku. Valgyti pusryčius, vartoti kiek galima mažiau perdirbtų maisto produktų, pagal poreikį vartoti šviežių vaisių, daržovių, įvairios žuvies, mėsos produktų. Vengti per didelio kiekio kofeino, alkoholio cukraus, druskos, pusfabrikačių, baltos duonos, sausainių, traškučių, gazuotų gėrimų.
Vandens naudokite pagal poreikį. Daugumai užtenka 2,5 – 3 litrų vandens per dieną.
- Esu ištekėjusi, auginu du vaikus. Po gimdymo turiu problemų dėl atsikišusio pilvo ir nukarusios krūtinės. Kokie pratimai man būtų teisingi ir veiksmingi? (Inga)
- Tai gana dažnai užduodamas klausimas. Labai norėčiau atsakyti ir padėti, tačiau turiu jus pamatyti ir įvertinti jūsų fizinę būklę. Kiekvienas pradedame iš skirtingų padėčių, todėl ir startas visų yra skirtingas. Jumis dėtas pradėčiau nuo diafragminio kvėpavimo, kuris leis saugiai ir efektyviai išjudinti giliuosius pilvo raumenis:
* Atsigulkite ant nugaros ir ištieskite kojas. Ranka paimkite maždaug 1 litro talpos butelį su vandeniu. Uždėkite jį ties bamba ir truputį prilaikykite ranka. Giliu, lėtu įkvėpimu pasistenkite butelį pakelti kiek galima aukščiau. Tolygiu iškvėpimu butelį nuleiskite. Kvėpavimo tempas turi būti lėtas ir vienodas. Nuleidžiant butelį sutelkite dėmesį į gilų ir ritmingą kvėpavimą. Pratimą galite atlikti kasdien, po kelias minutes.
* Atliekami tie patys veiksmai, kaip ir pirmajame pratime, tik sulenktomis kojomis, pasukant dubenį į save, o juosmenį prispaudžiant prie grindų.
Rekomenduoju susisiekti su mumis telefonu arba atvykti į „Goodlife“ klubą, kad galėtume jums efektyviau padėti.
- Ar siekiant suformuoti gražius raumenis būtina į treniruočių programą (darbas treniruokliais, jogos pratimai) įtraukti kardio pratimus? (Auksuolė)
- Nebūtina.
- Kaip teisingai po ligos vėl pradėti sportuoti (buvau peršalusi, savaitę sirgau ir visiškai nesportavau)? Prieš tai treniruodavausi po 3-4 kartus per savaitę. (Donata)
- Klausantis savęs, kūno signalų, savijautos. Geriausia pradėti nuo 2-3 treniruočių, o jas atlikti maždaug 50-70 proc. pajėgumu. Pavyzdžiui, jei atlikdavote keturis priėjimus po 12-15 kartų, pradėkite nuo 2-3 priėjimų, po 10-12 kartų.
- Ar reikia keisti treniruočių sistemą? Jei taip, kaip dažnai? (Karolis)
- Tai nuo daug ko priklauso, bet jeigu sportuojate reguliariai, tuomet 6-8 savaitės yra laikas, kuomet jūsų organizmui reikia naujo stimulo, nes prie senojo jis jau būna prisitaikęs. Kuo labiau patyręs sportininkas esate, tuo greičiau vyksta prisitaikymas ir atvirkščiai. Tačiau tai priklauso nuo individualių žmogaus savybių.
- Ką rinktis norint numesti šiek tiek svorio ir sutvirtinti kūną: bėgimą, aerobikos pratimus ar treniruotes? (Akvilė)
- Tai lengviausia padaryti sutvarkius mitybos įpročius, todėl siūlau nuo to ir pradėti. Pats treniruočių pobūdis didžiausios reikšmės neturi. Svarbiausia, kad būtumėte fiziškai aktyvi ir tai darytumėte reguliariai. Kuo įvairesnė fizinė veikla – tuo geriau.
ReebokDonatas Klimašauskasklausimai
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.