Sistema. Dėl pasaulio pirmenybių apdovanojimų varžysis 24 šalių rinktinės. Jos pirmajame etape yra suskirstytos į keturias grupes, iš kurių po keturias geriausias komandas pateks į atkrintamąsias varžybas. Pirmojo etapo rungtynės vyks Belgrade, Zrenianine, Niše ir Novi Sade.
Aštuntfinalio bei ketvirtfinalio mačus priims Belgradas ir Novi Sadas. Pusfinalio bei finalo dvikovos bus surengtos Belgrado „Kombank“ arenoje.
Geografija. Net dvylika komandų, tai yra lygiai pusė, šiame čempionate atstovauja Europai (Serbija, Norvegija, Juodkalnija, Vengrija, Ispanija, Rumunija, Lenkija, Čekija, Danija, Nyderlandai, Vokietija ir Prancūzija).
Po keturias komandas atvyko iš Afrikos (Alžyras Angola, Kongo DR ir Tunisas) ir Amerikos (Argentina, Brazilija, Dominikonų Respublika ir Paragvajus), trys – iš Azijos (Korėja, Kinija ir Japonija), viena – iš Okeanijos (Australija).
Kongo DR komanda yra vienintelė pasaulio pirmenybių debiutantė. Tuo tarpu Rumunijos rinktinė vienintelė nepraleido nė vieno iki šiol vykusio čempionato.
Čempionės. Pasaulio čempionės vardą gina Norvegijos rinktinė. Norvegės užpernai Brazilijoje vykusių varžybų finale 32:24 nugalėjo prancūzes. Bronzos medalius 2011 metais iškovojo Ispanijos rankininkės.
Šiame amžiuje pasaulio čempionėmis taip pat yra tapusios Rusijos (2001, 2005, 2007 ir 2009 m.) bei Prancūzijos (2003 m.) rankininkės.
Šeimininkai. Šis čempionatas yra jau trečias didelis rankinio turnyras, rengiamas Serbijoje per dvejus pastaruosius metus. 2012 metų pradžioje Serbijoje vyko Europos vyrų čempionatas, 2012 metų pabaigoje – Europos moterų čempionatas.
Tiesa, stipriausios Senojo žemyno moterų komandos turėjo kovoti Nyderlanduose. Tačiau 2012 metų vasarą Nyderlandų rankinio federacija dėl finansinių sunkumų atsisakė rengti varžybas ir rankininkes pakvietė Serbija.
Praeitis. Geriausios pasaulio rankininkės dėl planetos pirmenybių apdovanojimų Serbijoje kovos trečią kartą.
1957 metais tuometinėje Jugoslavijoje įvyko pirmasis salės rankinio moterų pasaulio čempionatas, kuriame stipriausia buvo Čekoslovakijos rinktinė.
Antrą kartą rankininkės Jugoslavijoje susirinko 1973 metais. Tada čempione tapo šeimininkių komanda, o bronzos medalius iškovojusioje SSRS rinktinėje žaidė dvi lietuvaitės Rita Zailskaitė-Jasikevičienė ir Anelė Lasickaitė-Gončarova.
Transliacijos. Internete visas rungtynes tiesiogiai rodys oficiali Tarptautinės rankinio federacijos partnerė livesport.tv svetainė.
Pasaulio čempionato pirmojo etapo grupės
A grupė (Belgradas): Juodkalnija, Nyderlandai, Prancūzija, Korėja, Kongo DR, Dominikonų Respublika.
B grupė (Nišas): Danija, Brazilija, Serbija, Kinija, Japonija, Alžyras.
C grupė (Zrenianinas): Norvegija, Lenkija, Angola, Ispanija, Argentina, Paragvajus.
D grupė (Novi Sadas): Vengrija, Vokietija, Rumunija, Čekija, Tunisas, Australija.
Pastarųjų pasaulio čempionatų prizininkės
2001 m. (Italijoje): 1. Rusija, 2. Norvegija, 3. Jugoslavija.
2003 m. (Kroatijoje): 1. Prancūzija, 2. Vengrija, 3. Korėja.
2005 m. (Rusijoje): 1. Rusija, 2. Rumunija, 3. Vengrija.
2007 m. (Prancūzijoje): 1. Rusija, 2. Norvegija, 3. Vokietija.
2009 m. (Kinijoje): 1. Rusija, 2. Prancūzija, 3. Norvegija.
2011 m. (Brazilijoje): 1. Norvegija, 2. Prancūzija, 3. Ispanija.