Kiekviena raumenų elektrostimuliavimo treniruotė vyksta su asmeninio trenerio – fizioterapeuto – priežiūra. Jos metu dėvima speciali apranga su pritvirtintais davikliais, siunčiančiais stimulus į raumenis. Tokiu būdu vienu metu dirba net kelios raumenų grupės, taip pat ir pasiekiami sunkiai ištreniruojami giluminiai raumenys. Tokia metodika iš pradžių buvo naudojama tik medicinoje bei reabilitacijoje, tačiau dabar efektyviai taikoma ir sporto srityje.
Iki šiol specializuota tokio sporto studija buvo tik Vilniuje, ji veikia nuo praėjusių metų rudens. „Žmonių susidomėjimas šia metodika sparčiai auga. Treniruotes lankyti pradėjo ne tik vilniečiai, atvyksta klientai ir iš artimiausių miestų, todėl nuspręsta plėsti tinklą ir atidaryti studiją Kaune“, – sako „fit20“ studijos Kaune vadovė Auksė Kilaitė. A. Kilaitė teigia, jog atsižvelgiant į augantį tokių treniruočių poreikį, tolimesnė tinklo plėtra numatoma ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Artimiausi planai siejami su specializuotų sporto ir sveikatingumo studijų atidarymu Klaipėdoje, Druskininkuose bei kaimyninės Latvijos sostinėje Rygoje.
Tikisi sustiprinti raumenyną ir atsikratyti skausmų
Dažniausias žmonių tikslas pradedant sportuoti – padailinti kūno linijas bei sustiprinti raumenis. A.Kilaitė pastebi, kad vis jaunesnio amžiaus klientai kreipiasi dėl stuburo problemų ir su tuo susijusių nugaros bei pečių srities skausmų. Pagrindinis šių problemų kaltininkas - greitas gyvenimo tempas, dėl kurio nebeįsiklausoma į kūno siunčiamus signalus ir sveikatos negalavimų sprendimas atidėliojamas. „Vyraujančių sveikatos problemų sprendimui būtinas gilesnis požiūris, todėl medicinos bei reabilitacijos principai tampa neatsiejami nuo treniruočių, sprendžiant specifines problemas. Siekiant įveikti stuburo negalavimus ar su tuo susijusius skausmus visų pirma stiprinami stuburą palaikantys raumenys – siunčiant impulsus jie saugiai sutraukiami ir atpalaiduojami. Sustiprėjus kūno pamatui – stuburą supantiems raumenims – ne tik pašalinami įsisenėję skausmai, bet ir pakoreguojama laikysena. Tolygiai paskirstant krūvį kūnas tampa dailesnis, greitai sutvirtėja bei gerėja bendra savijauta“, – sako A. Kilaitė.
RES technologija sporte – tik 20 – 30 minučių trunkančios treniruotės, kurios atitinka 4 valandų intensyvų darbą sporto salėje, bei galimybė padėti žmonėms, jaučiantiems stuburo skausmus. A. Kilaitės teigimu, atsisakant papildomų svorių, sporte sumažėja rizika pernelyg apkrauti sąnarius, pasitempti. RES treniruočių metu tolygiai lavinamos visos raumenų grupės, net ir sunkiai pasiekiami gilieji raumenys, todėl mažinamas raumenyno disbalansas, galima pasirinkti, kokius raumenis treniruoti intensyviau.