Lietuvos trenerius atleido
Bresto komanda Pietryčių lygos reguliariajame sezone laimėjo 13 iš 18 rungtynių ir surinko 40 taškų (šiose varžybose už pergalę, kaip futbole, skiriami trys taškai).
Vienas rezultatyviausių „Meškov“ žaidėjų buvo N. Atajevas. Dėl nedidelių traumų ne visada žaisti galėjęs kairysis pusiaukraštinis per 14 rungtynių įmetė 61 įvartį. Dėl sunkios kelio traumos sezono pradžią praleidęs įžaidėjas V. Novickis per 12 rungtynių pelnė 14 įvarčių. Daugiausia komandai ginantis žaidžiantis V. Grosas pasižymėjo 11 kartų ir vienintelis iš lietuvių trijulės nepraleido nė vieno mačo.
Beje, sezono pradžioje Bresto rankininkų žaidimui dirigavo Lietuvos rinktinės treneris Gintaras Savukynas. Spalio mėnesį jį pakeitė iki tol sporto direktoriaus pareigas ėjęs Miglius Astrauskas, tačiau kovo viduryje komandai pralaimėjus dvejas iš eilės Baltarusijos pirmenybių rungtynes „Meškov“ vadovai nutraukė sutartį ir su šiuo Lietuvos rankinio specialistu.
Finalo ketvertas – Skopjėje
Pietryčių lygos reguliariajame sezone iškart už „Meškov“ išsirikiavo Skopjės „Metalurg“ (39 taškai), Skopjės „Vardar“ (36) ir Zagrebo „Croatia osiguranje“ (35) komandos.
Ši ketveriukė balandžio 12-14 dienomis Skopjėje kovos finalo ketverto turnyre. Pusfinalyje „Meškov“ susirems su „Croatia osiguranje“, o Makedonijos sostinės klubai grumsis tarpusavyje.
„Metalurg“ bei „Croatia osiguranje“ šį sezoną startavo ir Čempionų lygos turnyre. Tituluotam Zagrebo klubui varžybos šįkart susiklostė nesėkmingai ir jis iškrito jau po pirmojo etapo. Tuo tarpu „Metalurg“ pasiekė geriausią klubo istorijoje rezultatą ir pirmą kartą žais Čempionų lygos ketvirtfinalyje.
Pernai Pietryčių lygos finale žaidė abi Skopjės komandos. Nugalėtoja tapo „Vardar“. Ji lemiamoje dvikovoje pranoko „Metalurg“ ekipą 21:18. Trečiąją vietą užėmė „Croatia osiguranje“.
Lyga sudomino „Gazprom“
Pietryčių lygą užpernai įkūrė buvusios Jugoslavijos klubai. Šį sezoną turnyre dalyvavo trys Bosnijos ir Hercegovinos, po dvi Kroatijos ir Makedonijos, po vieną Juodkalnijos, Slovakijos ir Baltarusijos komandą.
Pirmąjį sezoną šiose regioninėse varžybose kovojo ir Serbijos ekipos. Tačiau dėl nesutarimų su kaimynais serbai iš Pietryčių lygos pasitraukė. Kad turnyras būtų įdomesnis, jo rengėjai vietoj Serbijos klubų pakvietė „Meškov“ komandą.
Gali būti, jog kitą sezoną Pietryčių lyga savo geografiją praplės dar labiau. Prieš kelias savaites paskelbta, kad pagrindine lygos rėmėja ketina tapti „Gazprom“ bendrovė, planuojanti rankininkų varžyboms per sezoną skirti 1,5 milijono eurų. Nauji rėmėjai tikisi į Pietryčių lygą sugrąžinti serbų komandas, taip pat pakviesti stipriausius Lenkijos ir Vengrijos klubus.
Tiesa, kol kas tai tėra planai. Ar jie taps tikrove, turėtų paaiškėti iki vasaros vidurio.