Per savo karjerą bokso ringe jis uždirbo 500 mln. dolerių (daugiau nei 1,3 mlrd. litų).
Tačiau dabar E. Holyfieldo gyvenime kasdien lieka vis mažiau čempioniškų laikų prabangos.
2012-ųjų gegužę 50-metis amerikietis buvo priverstas dėl skolų parduoti savo milžiniškus namus, o pastarąją savaitę į aukcioną Los Andžele atidavė ne tik brangiausius savo bokso karjeros trofėjus, bet net kaklaraiščius, marškinius, kelnes.
11 vaikų prašo alimentų
Dukart legendinį Mike’ą Tysoną (1996 ir 1997 m.) įveikęs pasaulio sunkaus svorio čempionas šiandien yra visiškai bankrutavęs.
„Laimingiausia mano boksininko karjeros akimirka buvo tada, kai gavau teisę dalyvauti 1984-ųjų olimpinėse žaidynėse (nepelnytai diskvalifikuotas pusfinalyje E.Holyfieldas turėjo pasitenkinti bronzos medaliu. – Red.).
Ten kovojau be atlygio. Tiesiog didžiavausi, kad galiu atstovauti JAV rinktinei, – britų savaitraščiui „Boxing News” prisipažino E.Holyfieldas. – Dabar esu priverstas išgyventi sunkiausias akimirkas savo gyvenime, derėtis su visų savo vaikų motinomis.”
Perėjęs į sunkaus svorio kategoriją jis įveikė visus pagrindinius varžovus.
Nuo E.Holyfieldo smūgių neatsilaikė Jamesas Douglasas, Riddickas Bowe’as ir net M.Tysonas.
Po pergalių legendinėse XX a. paskutinio dešimtmečio kovose Las Vegaso ringe E.Holyfieldas sėkmingai investavo uždirbtus milijonus į nekilnojamąjį turtą, bet jį pražudė aistra moterims.
Bokso čempionas niekuomet nebuvo geras šeimos tėvas.
„Turiu 11 vaikų su 5 skirtingomis moterimis, – neslėpė E.Holyfieldas. – Aš keturis kartus buvau vedęs, bet išgyvenau ir trejas skyrybas.”
Neliko pinigų advokatui
Bet meilės nuotykiai baigėsi, ir dabar bokso čempionas priverstas nuolat kovoti teismuose.
Buvusios jo gyvenimo draugės ir netgi vaikai jį dabar atakuoja daug skaudžiau už varžovus kasdien reikalaudami pinigų.
„Man skaudžiausia ne tai, kad esu visiškai bankrutavęs, – teigė E.Holyfieldas. – Man yra daug nemaloniau, jog kiti įsivaizduoja, kad esu niekšas, nemylintis savo vaikų.
Kai mano dukra padavė ieškinį į teismą, internete perskaičiau, kad jai per visą gyvenimą nedaviau nė vieno dolerio. Tačiau kur tada prapuolė tie 5 milijonai, kuriuos jau pervedžiau dukrai? Aš mokėdavau jai po 20 tūkst. dolerių kiekvieną mėnesį. Niekada negailėjau pinigų savo vaikams, kuriuos tiesiog dievinu.”
Paskutinįsyk bokso čempioną prie sienos prispaudė Atlantos socialinių reikalų tarnybos darbuotojai. 2012-ųjų rugsėjį jie kreipėsi į teismą septyniolikmetės dukros Emani vardu reikalaudami 564 tūkstančių dolerių. Pralaimėjęs dar vieną bylą E.Holyfieldas sugebėjo sumokėti tik 17 700 dolerių avansą.
„Visose šiose bylose likau gintis vienas. Jau nebeturiu lėšų, kad galėčiau už 20 ar 30 tūkst. dolerių samdytis advokatą. Dukros, kitų mano vaikų arba jų motinų teisės dabar ginamos daug profesionaliau”, – neslėpė E.Holyfieldas.
Aukcione – 439 daiktai
2011 metų gegužę įveikęs daną Brianą Nielseną jis pasitraukė iš ringo, tačiau netrukus tikisi grįžti, nes siekia išsikapstyti iš skolų duobės.
E.Holyfieldą prislėgė 14 mln. dolerių skolos.
Nenorėdamas sulaukti dar vieno ieškinio iš banko bokso čempionas pirmiausia sutiko atsisveikinti su savo namais, kuriuose iš viso yra 109 kambariai ir net 17 vonios kambarių.
Bet šie rūmai buvo parduoti tik už 7,5 mln. dolerių (19,7 mln. litų), o E.Holyfieldui dar reikia surinkti beveik tiek pat, kad antstoliai paliktų jį ramybėje.
Amerikietis kreipėsi į „Julien Auction” bendrovę, kuri viešajame aukcione turi parduoti visą čempiono užgyventą turtą.
Kiek vėliau E.Holyfieldas paprašė, kad jam būtų sugrąžintos nors kelios brangiausios boksininko karjeros relikvijos. Kai teismas ir aukcionas sutiko, kartu su olimpiniu bronzos medaliu čempionas atgavo 12 daiktų, bet ant aukciono stalo dar liko 439.
„Man nėra liūdna, kad esu priverstas su jais atsisveikinti, nes man pavyko išsaugoti svarbiausius daiktus, kurie sukelia prisiminimų apie karjerą mėgėjų ringe, – tvirtino E.Holyfieldas. – Būčiau mielai pasilikęs savo šortus ir pirštines, kurias mūvėjau per dvikovas su M.Tysonu, bet žinau, kad šie daiktai pateks į muziejų.
Tai tikrai nėra blogai. Dabar daug žmonių ateis jų pamatyti ir jais pasidžiaugti, o taip tikrai nebūtų buvę, jei būčiau juos pasilikęs tik sau.”