Ketvirtadienį vykusiame sporto trenerių profesinės sąjungos susitikime su žiniasklaida netrūko emocijų: šnekėta apie nepastatytus stadionus, LTOK prezidento rinkimus ir Seimo narių bandymus surasti purvą LTOK veikloje.
„Visi turėtume džiaugtis, kad Lietuva iškovojo tiek medalių olimpiadoje, tačiau vietoj to – purvo paieška. Vos tik atvykęs iš žaidynių buvau kviečiamas į visokias Seimo Antikorupcijos komisijas, kuriose turėjau atsakinėti į klausimus, kuriuos kurstė tik kvaili „pletkai“. Buvo bandoma surasti kabliukų, kodėl LTOK skiria pinigus olimpiečiams, bandoma aiškinti, kad olimpinis komitetas yra blogis ir jį reikia reformuoti.
Arba manęs toje komisijoje klausė – kiek olimpiečių buvo olimpiniame kaimelyje. Mažas vaikas žino, kad į Londoną vyko 62 Lietuvos sportininkai. Aš tų seimūnų klausiu – jūs kritikuojate, ieškote kaip viską apjuodinti, o ką siūlote? Ką jūs nuveikėte sporto labui? Nieko, bet purvą pilti norite“, - kalbėjo Londono žaidynių bronzos medalio laimėtojo boksininko Evaldo Petrausko treneris Vladimiras Bajevas.
Įvertindamas Lietuvos sportininkų pasirodymą olimpinėse žaidynėse buvęs Lietuvos plaukimo rinktinės treneris Jonas Algimantas Juozaitis nevyniojo žodžio į vatą: „Nepasisekė lengvaatlečiams, mums buvo geriau. Manau, jei šnekama apie LTOK ir rinkimus, reikia pasakyti, jog tik Lietuvos tautinis olimpinis komitetas sutiko finansuoti Rūtos Meilutytės mokslus Plimuto koledže, kai ji išvyko pas tėvą į Didžiąją Britaniją. Ji vyko į varžybas, treniravosi, mokėsi, o mokėjo už viską LTOK. Ar tai blogai?
Olimpiadoje mane nuliūdino Lietuvos krepšinio rinktinės pasirodymas. Bet kartu ir pradžiugino: krepšininkai nejautė žemės po kojomis ir dabar jiems parodyta tikroji jų vieta“.
Kalbėdamas apie Lietuvos trenerių problemas, K. Pavilonis aiškino, kad bandys priešintis naujam trenerių darbo apmokėjimo projektui.
„Matėme tą įstatymo projektą: norima iš geriausių trenerių nurėžti algas ir skirti jas pradedantiesiems treneriams. Idėja paprasta: geriausieji specialistai turi padėti išgyventi pradedantiesiems. Bet tai lygybės principai, kurie būdavo tik socialistiniame gyvenime. Manau, treneriai netylės – turėtų būti ir piketų ir protestų, - sakė LSTPS vadovas.
Jis įsitikinęs, kad dėl nepastatytų baseinų ir stadionų kalti ne vienas ar kitas Sporto departamento vadovas, o visa šalies politinė sistema.
„Ne Jonaitis, Petraitis, Raslanas ar Rimšelis kaltas, kad nėra stadionų. Ką išrinkome per Seimo rinkimus, tą ir turime. Sprendimus dėl sporto objektų statybos lemia Seimo ir Vyriausybės narių žodžiai. Jei jie nenori, niekas nepajudės iš vietos – iš šių institucijų privalome reikalauti, kad mums statytų ir stadionus, ir baseinus, ir sporto aikštynus. Kitu atveju – nėra ko verkšlenti“, - aiškino K. Pavilonis.
Dėl artėjančių LTOK prezidentų rinkimų savo nuomonę pareikšti turėjusi LSTPS savo žodį žadėjo tarti kitą savaitę.
„Kol kas galiu tik pasakyti, kad yra viena nemaloni pozicija – išmesti LTOK vadovą Artūrą Poviliūną tik tam, kad išmestum. Aš sutinku, kad disko metikui V. Aleknai už šalies garsinimą reikia pastatyti paminklą ar jo vardu pavadinti gatvę.
Tačiau negalima griauti gerai veikiančios sistemos. Manau, kad V. Alekna turėtų apsiprasti LTOK, pabūti viceprezidentu, o jau tada imtis vadovo pareigų. Mes norime susitikti su V. Alekna, pasikalbėti su juo ir tada galutinai apsispręsti“, - dėstė savo mintis sporto trenerių profesinės sąjungos pirmininkas K. Pavilonis.
Į LTOK vadovo postą dairosi lengvaatletis V. Alekna ir šaulė Daina Gudzinevičiūtė. Dabartinis LTOK vadovas A. Poviliūnas apsispręs penktadienį.
„Bet mes žinome, kad ir be šių kandidatų yra keli žmonės, kurie norėtų pakovoti dėl LTOK prezidento kėdės“, - pavardžių neatskleidė K. Pavilonis.