Prie kultūros centro aikštelėje stipruolių varžybos sutraukė gausybę šventės dalyvių. Ne tik iš Šiaurės Lietuvos regionų, bet ir iš Latvijos, Vokietijos, Švedijos, Prancūzijos.
Kuo žmones žavi šis sportas? Eilinis žmogus gali tik pasvajoti iškelti 140, 180 kilogramus sveriančius akmeninius „burbulus“ į beveik 2 metrų aukštyje pakeltus „lizdus“, patemti 20 ir daugiau tonų sveriančią didžiakrūvę mašiną, galynėtis su sunkiais metaliniais „rąstais“.
„Šiandien rekordų nebus, bet visi sportininkai sieks pergalės“,- prieš varžybas žurnalistus patikino daugkartinis Lietuvos, Europos ir pasaulio čempionas, daugelio rekordų savininkas, nuo Biržų kilęs stipriausias šalies ir planetos žmogus vilnietis Žydrūnas Savickas.
Pirmoji rungtis – sunkiasvorio vilkiko tempimas su „Žemaitijos pieno“ produkcija – „Džiugo“ sūriais – kietas „riešutas“ net patiems galingiausiems Lietuvos vyrams. Dvidešimties metrų distanciją nutempti vilkiko nepavyksta įveikti nė vienam galiūnui. Vieninteliam, „kietam“ žemaičiui – Vytautui Lalui iš naftininkų „sostinės“ - Mažeikių pavyko išjudinti ir nutempti jį daugiau nei 3 metrus.
„Tai- pats didžiausias ir sunkiausias kada nors mano temptas vilkikas. Džiaugiuosi- šioje rungtyje mano rezultatas geriausias. Šiose varžybose noriu pakartoti praėjusių metų pasiekimą ir laimėti prizinę antrąją vietą“ - toks buvo mažeikiškio siekis.
Stebint gausiam pakruojiečių ir svečių būriui, keletą valandų trukusio „šou“ metu su geležiniu „rąstu“, akmeniniais „burbulais“, kitose rungtyse galynėjosi galiūnų sporto žvaigždė - vilnietis Žydrūnas Savickas, mažeikiškis Vytautas Lalas, Saulius Brusokas iš Marijampolės, Vidas Blekaitis iš Birštono, jauniausias galiūnas – triskart Lietuvoje čempiono laurus tarp mėgėjų iškovojęs alytiškis Vilmantas Bliujus, Donaldas Andriulis iš Kaišiadorių.
„Įspūdžiai – malonūs, puikus oras. Liko dar trys rungtys, todėl norėčiau geresnių asmeninių rezultatų“,- po keturių rungčių prisipažino vienas stipriausių šalies galiūnų Saulius Brusokas iš Marijampolės.
125, 140, 160, 180 ir 185 kilogramus sveriančių akmeninių „rutulių“ rungtis pakluso visiems galiūnams. Sunkiausia – rąsto kėlimas. Tarptautinėse varžybose traumuotas birštonietis Vidas Blekaitis čia neatskleidė visų sporinių galimybių.
Jau po keturių rungčių paaiškėjo, jog „Galiūnų čempionato 2012“ finalinio etapo lyderiai – keturiskart pasaulio, triskart Europos, trylika kartų Lietuvos čempionas, daugkartinis galiūnų rekordų savininkas vilnietis Žydrūnas Savickas ir nemažiau tituluotas jo varžovas - Vytautas Lalas iš Mažeikių. Po pirmųjų rungčių nuo jų nedaug atsiliko marijampolietis Saulius Brusokas, birštonietis Vidas Blekaitis.
Ne vieną galiūną „parklupdo“ geležinis „rąstas“. Tik dviems – Žydrūnui Savickui ir Vytautui Lalui jis – tarsi pūkelis.
Finalinio turo nugalėtojui – vilniečiui Žydūnui Savickui auksu spindinti taurė ir medalis. Sidabru pasipuošė Vytautas Lalas iš Mažeikių, „bronza“ – Saulius Brusokas iš Marijampolės. Pakruojo gėlininkės visus šventės galiūnus apjuosė ąžuolo vainikais.
Pasibaigus varžyboms autografų „medžiotojai“ ir žavios gerbėjos glaudžiu žiedu vos ne valandą spaudė finalinių varžybų nugalėtoją Žydrūną Savicką. Už tokio vyro, kaip už kalno, bet netoliese – sportininkų žmonos...
„Kartu esame ir skausme ir džiaugsme - toks mūsų gyvenimo stilius. Mums svarbu apie vienas kitą viską žinoti ir matyti. Smagu viską, kas buvo gerai ir blogai, aptarti po varžybų“,- bendro gyvenimo įspūdžiais dalijosi antrąją vietą finaliniame ture laimėjusio marijampoliečio Sauliaus Brusoko žmona Rasa.
Žiūrovams surengtą „Tauro“ giros laikymo pakuočių rungtį laimėjo kaišiadoriškis – Lietuvos kūno kultūros akademijos studentas Edgaras Vaina.
Ne vien finalinių galiūnų varžybų etapo dalyviai , bet ir teisėjai papuošti Pakruojo gėlininkų draugijos nupintais ąžuolų vainikais.