Išplatintame pareiškime tikinama, jog TAFISA žaidynių direktorius Kęstutis Petraitis raštu kreipėsi į Šiaulių apygardos prokuratūrą, kad ši kuo skubiau atliktų tyrimą. Prokurorams pateikta informacija, susijusi su viešuoju pirkimu dėl žaidynių dalyvių maitinimo organizavimo.
Beje, prokuratūra jau yra gavusį prašymą atlikti tyrimą dėl šio viešojo pirkimo, nes konkurse ketinusi dalyvaujačios bendrovės manymu pateiktos sąlygos buvo diskriminacinės, pritaikytos konkrečiam pirkėjui.
Apie laimėtoją kalbėjo iš anksto
„Konkursas buvo vykdomas laikantis visų Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimų. Buvo atviras visiems. Konkursu domėjosi 3 įmonės, tačiau dalyvis atsirado tik vienas. Akivaizdu, kad vienu metu, per labai trumpą laiką, pamaitinti kelis tūkstančius žaidynių dalyvių reikia didelių pajėgumų, kooperacijos“, - teigė K. Petraitis.
Direktorius pažymėjo, kad dalyviai maitinami netgi pigiau – per konkursą kaina nuo sumažėjo nuo 50 iki 34,7 lito.
Įdomu tai, kad apie laimėtoją mieste jau buvo kalbama net neužsibaigus viešojo pirkimo konkursui. „Lietuvos ryto“ žurnalistas nepasibaigus konkursui paskelbė, jog žaidynių dalyvius maitins su baru „Martini“ susijusi įmonė.
Ne vieną savaitę Šiauliuose sklandžiusios kalbos pasitvirtino - konkursą laimėjo Redo Misiulio bendrovė „R.G. Pramogos“, kuriai priklauso naktinis klubas „Martini“.
Kad sėkmė gali šypsotis būtent šiam verslininkui, neakivaizdžiai bylojo ir įrašas TAFISA renginių programoje. VIP priėmimas iš anksto buvo numatytas Šiaulių arenoje esančiame bare „Battery“, kuriame šeimininkauja tas pats R. Misiulis.
Pateikė sumažintą biudžetą
Pirmadienį TAFISA žaidynių organizatoriai viešai paskelbė renginio biudžetą: „Biudžetą sudaro 5 milijonai litų. Iš jų Europos Komisijos skirtos lėšos – 1,726 milijono litų. Dalyvių mokesčiai (daugumą šių mokesčių sumokėjo užsieniečiai) – 1,483 milijono litų. Taigi 3,2 milijono litų, daugiau kaip pusę viso biudžeto, sudaro ne Lietuvos mokesčių mokėtojų lėšos. Visa likusi mažesnioji biudžeto dalis – Kūno kultūros ir sporto departamento, Šiaulių regiono savivaldybių lėšos. Taip pat ir 85 tūkstančiai litų rėmėjų skirtų lėšų“.
„Lietuvos ryto“ žurnalistas paprašė K.Petraičio patikslinti, kiek iš viso bus išleista šioms žaidynėms. Tada paaiškėjo, jog oficialiame pranešime TAFISA organizatoriai apsimelavo. „Tiksliai nesuskaičiavome. Per ketverius metus iš viso bus apie 6,5 milijono litų“, - pripažino K.Petraitis.
Kiek kainuoja direktorius?
Įraudęs veikėjas dievagojosi, kad jo atlyginimas irgi esąs iškraipomas (kalba netaisyta. - Red.): „Šiuo metu, du vasaros mėnesius, per žaidynių karštymetį, mano atlyginimas – 5244 litai „į rankas“. Šiaulių masteliais – nemažas atlyginimas, bet tikrai ne dešimt, keliolika ar šimtas tūkstančių litų, kaip bandoma viešai teigti. Be to, skelbiant informaciją apie žaidynių organizatorių atlyginimų fondą – 819 tūkstančių litų – nutylima, kad į šią sumą įskaičiuoti visi mokesčiai, tarp jų ir „Sodrai“, kuriuos moka ir įstaiga, ir darbuotojai“.
TAFISA direktorius tikino iki šio birželio gaudavęs „į rankas“ tik 3496 litus, o jo alga neatskaičius mokesčių buvusi 4600 litų. „Ženkliai mažiau“, - pareiškė K.Petraitis, paprašytas nurodyti, ar 2012 m. jam išlaikyti įstaiga išleis ne 108 tūkstančius litų.
Tačiau „Lietuvos ryto“ žurnalisto turimas šių metų birželio 6 d. VšĮ „Sportas visiems – Šiaulių regionas 2012“ tarybos posėdžio protokolas Nr. 5-TP-003 (žr. nuotr.) rodo priešingai.
Čia nurodoma, kad šiemet įstaigos mokos fondas yra 819 tūkstančių litų, o išlaidos direktoriui, įskaičiavus priedus, mokesčius „Sodrai“, atostoginius ir įmoką Garantiniam fondui, sieks 108 617 litų. Šį dokumentą yra pasirašęs TAFISA žaidynių direktorius K.Petraitis.
„Pagausino“ renginių programą
Viešame pareiškime, kuriame svaidomasi žaibais žurnalistų atžvilgiu, žaidynių organizatoriai pateikė ir daugiau jiems palankių nutylėjimų. Pavyzdžiui, nurodoma, kad akreditavosi 7500 dalyvių - sportininkų, nacionalinių pasirodymų dalyvių, savanorių, kultūrinės programos atlikėjų, žiniasklaidos atstovų.
Tik primygtinai paklausus, kiek iš šios tūkstantinės minios yra sportininkų, paaiškėjo tiesa – 800 žmonių dalyvavo nacionaliniuose pasirodymuose, o tradicinių sporto šakų žaidynėse buvo per 1500 dalyvių. Patikinta, kad pasaulio karatė čempionate buvo apie 1500 sportininkų.
„Tikslius skaičius pateiksime vėliau“, - žadėjo TAFISA žaidynių organizatoriai.
Į žaidynių programą organizatoriai įtraukė ir kaip savo nuopelną pateikė daugybę renginių, kurie Šiaulių regione vykdavo kasmet. Todėl programoje – net 127 renginiai.
Žaidynių programoje kaip sava įrašyta ir „Lietuvos ryto“ fotografų Vlado Ščiavinsko ir Gintaro Šiupario paroda „3000 kilometrų istorijos“, kurioje – įamžintos 2010 ir 2011 m. vykusių žygių žemaitukų veislės žirgais prie Juodosios jūros ir į Krokuvą akimirkos.
Paklausus K.Petraičio, kodėl jie pasisavino svetimus renginius, jis atšovė, kad į programą įrašė ne jie patys, o jų partneriai.
Globėja taip ir nepasirodė
Nebuvo iškalbus TAFISA žaidynių direktorius, kai išgirdo klausimą, ar pasirodys Šiauliuose šio renginio oficiali globėja prezidentė Dalia Grybauskaitė.
„Gavome prezidentės pasveikinimą“, - sakė K.Petraitis, oficialiai pareiškęs, jog dėl viešai skleidžiamų prasimanymų ir akivaizdžiai tendencingos informacijos skleidimo žaidynių organizatoriai ketina kreiptis į Žurnalistų etikos komisiją bei teismą.
„Lietuvos ryto“ duomenimis, šalies vadovės vizitas buvo suplanuotas liepos 7-ąją, bet neįvyko.