Gražiuose ir pavasario jau iš ledo bei sniego gniaužtų išvaduotose Lekėčių miškuose netoli Kauno vyks pirmasis bėgimų turo gamtos takais “Laukinis trail turas 2018“ renginys „Laukinis trail – Lekėčių nakties kalvos“. Šis bėgimas bus išskirtinis ne tik tuo, kad vyksta penktadienį prieš Velykas, bet ir tuo, kad tai bus naktinis bėgimas. Naktinių bėgimų gamtos takais Lietuvoje vyksta vos keli per metus.
Artėjančiame penktadienio naktinio bėgimo gamtos takais metu dalyviai galės rinktis vieną iš trijų ilgių trasų. Bus šešių, penkiolikos ir dvidešimt penkių kilometrų ilgio trasos vedančios keliais ir takeliais Lekėčių miškais. Trasos bus žymėtos šviesą atspindinčiomis žymomis ant medžių bei krūmų ir puikiai matysis dalyvių galvos žibintų šviesoje. Bėgant šiose varžybose galvos žibintas ar bent rankinis žibintuvėlis – būtinas atributas.
“Laukinis trail turo 2018“ varžybų trasos visuomet veda įdomiomis ir išskirtinėmis gamtos vietomis, kur bebėgant galima kartu ir susipažinti su vietovės lankytinomis vietomis. Naktinio bėgimo metu trasos ves gražiais miškais, šalia upelių, kalvomis ir lygumomis. Tai miškai, kurie gražūs ne tik dieną, bet ir naktį. Didžioji trasų dalis ves greitais takeliais ir miško takais, bet bus ir atokesnių vietų, kur dalyviams reiks atidžiau žiūrėti po kojomis, kad nepagauti „velykinio zuikio“. Tiesa, kaip teigia organizatoriai, tokių atokesnių vietų bus nedaug ir tik ilgojoje bei vidutinėje trasose.
„Laukinis trail Lekėčių nakties kalvos“ įsikūręs poilsiavietėje prie Didžiojo Lekėčių šaltinio. Šis šaltinis yra didžiausias ir vandeningiausias Rūdšilio girioje, neužšąlantis net per speigus. Teigiama, kad Didysis šaltinis turi gydančių galių – skaistina odą ir nuima rūką nuo akių. Šaltinis labai lankomas apylinkių gyventojų. Savaitgaliais čia net susidaro eilės norinčių prisisemti šaltinio vandens. Prie šaltinio įrengti laipteliai, taigi jis labai patogiai pasiekiamas. Dalyviai prieš bėgimą ar po bėgimo turės galimybę ne tik paskanauti šaltinio vandens, bet ir aplankyti Miško muziejų, kuris įsikūręs šalia varžybų esančioje Lekėčių girininkijoje. Miško muziejuje bus galimybė apžiūrėti ekspoziciją, kuri veiks bėgimo metu net vakare.
Lietuvoje populiarėjant bėgimui gamtos takais vis daugiau dėmesio sulaukia ir naktiniai bėgimai. Lietuvoje ilgą metų dalį temsta anksti ir norint sportuoti ir bėgioti miške, bėgimas naktį tampa kasdienybe. Pirmus kartus išbėgti naktį su galvos žibintu į mišką gali būti kiek nejauku, bet miške naktį, ko gero, saugiau nei mieste. Naktį miškas atrodo labai paslaptingai, mistiškai ir įdomiai. Matosi tiek, kiek apšviečia galvos žibintas ir visas pasaulis susikoncentruoja į galvos žibinto nušviestą plotą. Tai įspūdžiai, kuriuos verta patirti bendraminčių kompanijoje visiems mėgstantiems sportą gamtoje.