Dėl paleisto šanso apgailestavęs A. Butkevičius – apie „Žalgirio“ stagnaciją ir priklausomybę nuo gynėjų tandemo

2025 m. sausio 3 d. 08:44
Interviu
Kauno „Žalgirio“ (10/9) puolėjas Arnas Butkevičius liejo apmaudą dėl neišnaudoto šanso pagriebti pergalę prieš Pirėjo „Olympiakos“, o kartu svarstė, ar komanda nėra pernelyg priklausoma nuo Sylvaino Francisco ir Lonnie Walkerio žaidimo.
Daugiau nuotraukų (16)
„Žalgiris“ namų arenoje 85:92 krito prieš Pirėjo „Olympiakos“ ir Eurolygoje patyrė trečią pralaimėjimą iš eilės.
Vis dėlto „žaliai-balti“ po pirmųjų 20 rungtynių minučių turėjo iniciatyvą savo rankose ir prieš Graikijos grandus pirmavo 12 taškų (52:40).
Pranašumą Andrea Trinchieri auklėtiniai turėjo ir po 3 kėlinių (71:67), tačiau kortų namelis krito minėto kėlinuko pabaigoje ir ketvirto kėlinio pradžioje, kuomet šeimininkai pralaimėjo atkarpą 0:15, iš kurios taip ir nebeišlipo (85:92).
„Buvo gražu tik pirmoje mačo pusėje, kur atsiskleidė mūsų komandinio žaidimo grožis tiek puolime, tiek gynyboje, o antroje susitikimo dalyje... sakyčiau, kad „Olympiakos“ prisitaikė prie mūsų agresyvumo ir buvo net agresyvesni. Mes paleidome kontrolę ir jie puikiai išnaudojo mūsų susikeitimo gynybą, labai lengvai įeidavo į patogias situacijas, patogiai priimdavo kamuolį“, – dėstė „Žalgirio“ Arnas Butkevičius.
„Žalgiris“ pirmajame komandų susitikime 68:74 krito išvykoje, tačiau Graikijoje kauniečiai pirmoje mačo dalyje krito į duobę ir bandė iš jos krapštytis.
Šįsyk buvo kitaip, o dėl neišnaudoto šanso krimtosi pagriebti itin svarbų tašką Eurolygoje ir A.Butkevičius.
„Žiauriai gaila, bet rungtynės nevyksta 20 ar 30 minučių. 20 minučių mes žaidėme tikrai solidų krepšinį, kol krito mūsų metimai. Antroje pusėje nekrito metimai ir mes stipriai stagnavome.
Kiekvieno pralaimėjimo yra gaila, bet nesakyčiau, kad šįkart pergalė mums išsprūdo iš rankų, sakyčiau, jog esame patys dėl to kalti, nes mes patys antroje pusėje rodėme prastą krepšinį“, – svarstė A.Butkevičius.
Kauno komandos puolėjas per 26 minutes spėjo pelnyti 6 taškus (2/2 dvit.), atlikti 4 rezultatyvius perdavimus, atkovoti 2 kamuolius ir sukaupti 10 naudingumo balų.
Šiose rungtynėse Sylvainas Francisco pelnė 22 taškus (2/3 dvit., 5/10 trit.), o Lonnie Walkeris pridėjo 11 (2/4 dvit., 2/6 trit.).
Šie du krepšininkai iš viso išmetė 23 metimus, kai pati „Žalgirio“ komanda išmetė 61. Tai – 37,7 proc. visos komandos metimų.
Ar nėra taip, kad komanda yra pernelyg priklausoma nuo šių gynėjų?
„Kai jiems nesukrenta metimai, tada taip, kai jie pataiko – tada ne. Žinote, čia toks dalykas. Visos komandos mato, kad didžioji dalis mūsų žaidimo stovi ant jų pečių ir prie to prisitaiko, – svarstė A.Butkevičius. – Jiems dabar yra sudėtingiau žaisti vienas prieš vieną, nes ateina pagalbos nuo kitų žmonių. Bet... mes atsiduriame situacijose, kur mūsų išsidėstymas nėra toks, koks jis turi būti, kokio mes norime. Reikia peržiūrėti vaizdo įrašą ir taisyti klaidas.“
– Pirmoje pusėje atrodo, kad sukrito visi mesti tritaškiai (11 iš 17, 64 proc.), o antroje – atvirkščiai (3 iš 18, 16 proc.). Ar neatrodo, kad komanda pernelyg pasikliovė tolimais metimais?
– Turbūt, kad šį vakarą tas jautėsi. Kol pataikėme, tol viskas buvo gerai, kai metimai pradėjo nebekristi, tada ir puolimas pradėjo stagnuoti. Nežinau... galbūt, kad tikrai pernelyg daug rėmėmės tritaškiais. Nors, atrodo, kad situacijas susikurdavome neblogas, neįkrisdavo geri metimai, bet... kai nekrenta, turime turėti kažką kito puolime, turime ieškoti taškų arčiau krepšio.
– Kas išmušė komandinio žaidimo jausmą?
– Aš manau, kad jų agresyvumas. „Olympiakos“ antrąją mačo dalį žymiai agresyviau, o mes pakankamai toli nuo krepšio bandydavome žaisti du prieš du, kas leisdavo varžovams padvigubinti gynybą, mūsų išsidėstymas buvo prastas, kuomet žaisdavome vienas prieš vieną... nerasdavome sau patogių situacijų.
– Ar supratote, kiek buvo galima naudoti kontakto rungtynių metu?
– Negaliu komentuoti teisėjų darbo, bet nepasakyčiau, kad buvo blogai. Galbūt vienas, kitas švilpukas buvo kvestionuotinas, bet taip, kad kažkas būtų buvę baisaus, nepasakyčiau.
– Jau ne pirmą kartą yra kalbama apie varžovų fiziškumą antroje mačo dalyje, tad kaip po pertraukos tai reikia atlaikyti?
– Reikėtų kiekvienam su savimi padirbėti ir suprasti, kad čia yra Eurolyga. Ypač antroje sezono pusėje visos komandos deda žingsnį į priekį ir supranta, kad mes esame ta komanda, kuri duoda agresyvumą ir varžovai turi tai bent jau išlyginti, o kartais net mus pranokti. Kai tai įvyksta, mes iškart krentame į duobę.
Kitas dalykas – „Olympiakos“ yra senų vilkų komanda. Jie kiekvieną mūsų klaidelę išnaudojo labai efektyviai. Buvo ir sudėtingų metimų, kurie jiems įkrito antroje mačo pusėje, bet... kai pajauti žaidimą, turbūt, kad tai jau įvyksta.
– Andrea Trinchieri jau pilnus metus yra „Žalgiryje“. Kokį komandos veidą šis specialistas suformavo?
– Faktas, kad jis suformavo agresyvios komandos veidą, kuri nori žaisti greitą ir agresyvų krepšinį. Aišku, jis įnešė savo krepšinio filosofiją, krepšinio supratimo ir mums, kaip žaidėjams, tikrai yra ką iš jo pasimokyti. Jis verčia mus tobulėti kiekvieną dieną.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.