Šio sezono projektas, skirtas 10–21 m. klausos negalią turinčiam jaunimui, bus vykdomas tiek krepšinio salėje, tiek kompiuterinėje klasėje.
„One Team“ yra viena iš Eurolygos programų, kurios metu siekiama įtraukti tam tikras visuomenės grupes. Mes šį sezoną darbuosimės su kurčiųjų sąjungą, sieksime su įais susipažinti, pažinti juos kaip asmenybes, įtraukti į mūsų krepšinio klubą gyvenimą, pakviesti į rungtynes, su jais drauge plėtoti tam tikrus projektus, susijusius ne tik su krepšiniu, bet ir e-sportu“, – kalbėjo „Wolves Twinsbet“ projektų vadovas Titas Servutas.
Projekto ambasadoriais sutiko tapti broliai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai bei „Wolves Twinsbet“ gynėjas Kristupas Žemaitis. Jie reguliariai dalyvaus krepšinio treniruotėse, dalinsis savo patirtimi ir padės krepšinį žaidžiančiam jaunimui tobulinti savo įgūdžius. Jose apsilankys ir kiti komandos krepšininkai.
Savo ruožtu, Edgaras Abromavičius, Vytauto Didžiojo universiteto esporto kuratorius, paskaitų metu žaidžiant vieną populiariausių pasaulyje „NBA2K25“ žaidimą, su jaunimu aptars koncentracijos, disciplinos, komandiškumo svarbą ne tik esporto erdvėje ar krepšinio aikštelėje, bet ir visose kitose gyvenimo sferose.
„Bet koks projektas yra naudingas kurčiųjų bendruomenei, ypač sporte. Tie projektai tikrai yra svarbūs. jie skatina įtraukti, skatina sportuoti įkvepia vaikus. Vaikai gauna didelę naudą iš žinomų krepšininkų. Jiems duoda gerą nuotaiką, užsivedimą ir norą tobulėti aukščiau“, – projekto nauda neabejojo LKSK prezidentas Edvinas Kriunas.
Surengtoje pirmojoje treniruotėje jaunimas susipažino su broliais Lavrinovičiais, žaidė įvairius krepšinio įgūdžius, greitį ir reakciją lavinančius žaidimus, o po to varžėsi ir krepšinio aikštelėje.
„Tikrai daug įspūdžių. Nesitikėjome, kad vaikai, nors jie negirdi, puikiai supranta krepšinį ir tikrai matosi trenerių įdirbis. Daugiau patys išmokome iš vaikų, negu juos išmokinome. Visą laiką norėjosi pajausti, pačiupinėti, kas čia per projektas ir būti iš arti, pamatyti. Nenorime, kad tai būtų vienadienis projektas. Norime įdėti daug pastangų, daug širdies, daug meilės, pamokų, savo patirtį perleisti vaikams. Kai mes vėliau treniruotėje pažaidėm 5 prieš 5, jie jaučia, vieningi, draugiški, džiaugiasi vienas už kitą ne tik tai, kai patys įmeta taškus. „One Team“ projektas mums nėra naujovė, kadangi mes esame tokio pat požiūrio, tomis pačiomis idėjomis, kad vienyti, bendrai kažką siekti, atiduot ir dalintis tuo, ką tu geriausiai moki“, – įspūdžiais po pirmosios treniruotės dalinosi projekto ambasadoriai broliai Lavrinovičiai.
„One Team“ programa yra sukurta taip, kad kiekvienas vaikas, nepriklausomai nuo savo sugebėjimų ar negalios, jaustųsi įtrauktas ir svarbus. Pirmiausia, per komandinius žaidimus ir bendradarbiavimo pratimus vaikai mokosi dirbti kartu, pasitikėti vieni kitais ir kurti draugystes. Tai padeda mažinti socialinę atskirtį, kurią jie gali jausti dėl savo negalios.
Ši programa – socialinės atsakomybės iniciatyva, kurią nuo 2012 m. organizuoja Eurolyga. Programos tikslas yra padėti bendruomenėms ir spręsti socialines problemas per krepšinį. Programa yra unikali tuo, kad apjungia visus Eurolygos ir Europos taurės (EuroCup) klubus, kurie dalyvauja ir kuria savo vietinius projektus, skirtus bendruomenės problemoms spręsti.