Straipsnyje, pavadinimu „nežinomi aspektai apie Eurolygos vadovo „neetišką“ įsitraukimą į Londono „Lions“ perpirkimą“ pirmiausia buvo aptartas P.Motiejūno kelias nuo „Žalgirio“ atstovo spaudai iki pajėgiausių Senojo žemyno krepšinio pirmenybių viršininko posto.
Primename, jog P.Motiejūnas generalinio direktoriaus pareigas Eurolygoje pradėjo eiti nuo 2023 m. liepos mėnesio ir pagal vasarą pasirašytą sutarties pratęsimą jose turėtų išlikti bent iki 2026 m. sezono pabaigos.
Pristatęs 43-ejų kaunietį, portalas „Gazetta“ ėmė pasakoti apie „Žalgirio“ dalininkus – 45 proc. turėjo technologijos gigantė „Tesonet“, 55 proc. priklausė P.Motiejūnui, bet šis, patekęs į Eurolygos biurą, perleido savo akcijas dabartiniam klubo vadovui Pauliui Jankūnui.
Tačiau užsieniečiai tuo lengvai nepatikėjo ir šį ėjimą paaiškino kaip P.Motiejūno norą toliau išlaikyti didelę įtaką Lietuvos vicečempionų gretose. Jie taip pat pabrėžė, jog kitoms komandos apie tai nebuvo pranešta, todėl atliko spėjimą – P.Motiejūnas vis dar valdo „Žalgirį“.
Padarę kątik minėtą prielaidą, „Gazzeta“ sakė, kad pastarasis bendrauja su agentais, padeda ieškoti žaidėjų ir duoda žalią šviesą naujokų atvykimams. Kalbas graikai tvirtinti bandė dar vienu akcijų paketu – P.Motiejūnui perleidžiant savo dalį „Žalgiryje“, buvo įkurta šiuo metu krepšinio komandą valdanti kompanija „UAB Žalgirio klubas“, nors prieš tai ekipa priklausė „Žalgirio“ areną prižiūrinčiai įmonei „UAB Žalgiris Group“, kurios pagrindinis akcininkas yra P.Motiejūnas.
Išnagrinėjęs „Žalgirį“, portalas „Gazetta“ perėjo prie neseniai įvykusio „Tesonet“ ir „Lions“ bendradarbiavimo pradžios. Pasak graikų, tik dabartinio Eurolygos vadovo ryšių bei santykių dėka „Tesonet“ pavyko įsigyti bankrutuojančią Londono komandą, o tai bandė įrodyti pasitelkdami pirkimo dokumentais.
Juose matyti, kad „UAB Žalgiris Group“ dėl visiškos klubo kontrolės suteikė paskolą „Lions“, o nuo liepos mėnesio P.Motiejūno kompanija tapo pilnaverte Didžiosios Britanijos sostinės ekipos savininke. Maža to, užsienio žiniasklaida atskleidė, jog „Lions“ prezidentas Lenzas Balanas kurį laiką dirbo kartu su P.Motiejūnu klubo perleidimo procese.
Portalas „Gazetta“ pareiškė, kad visi išvardinti įmonių atsiradimai, akcijų perleidimai ir klubo įsigijimas yra P.Motiejūno idėja, kurią įvykdė už uždarų durų, be jokio triukšmo. Kodėl jam reikėjo Londono komandos savo rankose?
Eurolyga stipriai dirba su daug pajamų generuojančiais regionais, kaip Vokietija, Prancūzija ar šiuo atveju – Didžioji Britanija. Turnyrui nauja rinka atneštų naujų reklamos partnerių, pats krepšinis populiarėtų, o „Lions“ galėtų nebegalvoti apie išnykimą, tad abi pusės būtų patenkintos.
Visą P.Motiejūno, „Žalgirio“, „Tesonet“ ir „Lions“ sagą graikų portalas pavadino neetiška bei didžiuliu interesų konfliktu. Šia tema pradėjo domėtis ir serbai.