Europos čempiones pamokyti norintis R. Grigas – apie optimistiškai nuteikiančią J. Jocytę ir kitokį G. Petronytės indėlį

2024 m. lapkričio 3 d. 19:33
Video
Lietuvos moterų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Rimantas Grigas optimistiškai pasitinka antrąjį atrankos į 2025 m. Europos čempionato langą. Specialistas pažvelgė į pokyčius rinktinėje, į sudėtį sugrįžusią Justę Jocytę ir į itin svarbų mačą Belgijoje.
Daugiau nuotraukų (33)
R.Grigo auklėtinės pirmajame atrankos lange iškovojo dvi itin svarbias pergales – lietuvės 99:62 sutriuškino Azerbaidžano krepšininkes ir po dramatiškos kovos 75:73 nukovė Lenkijos rinktinę.
Po šių dviejų pergalių C grupėje Lietuvos moterų krepšinio rinktinė yra vienvaldė lyderė, tačiau pats rimčiausias iššūkis Lietuvos krepšininkių laukia jau lapkričio 7 d., kuomet mūsiškės susikaus su 2023 m. Europos čempionėmis ir 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse solidžiai pasirodžiusiomis belgėmis, kurios norės reabilituotis po prasto starto atrankoje.
Belgijos rinktinė sensacingai 62:67 namuose krito prieš lenkes, tad mačas prieš Lietuvos rinktinę belgėms yra aukso vertės.
„Norisi pergalės, bet, žinote... čia turi viskas sueiti į vieną tašką, kad galėtum pasipriešinti arba laimėti prieš belges. Jos – itin stipri komanda. Jeigu kas stebėjote olimpinį moterų krepšinio turnyrą... kokios žaidėjos žaidžia Belgijos rinktinėje, koks sąstatas... bus tikrai sunku, bet – viskas šiai dienai yra įmanoma.
Džiaugiuosi, kad merginos suvažiuoja į rinktinę. Aišku, ne visos gali atvykti tą dieną, kurią mes planavome pradėti stovyklą, bet po truputį visos susirinks ir tikimės, kad pasiruošime rungtynėms. Ypač prieš Belgijos rinktinę, kuri yra bene viena stipriausių rinktinių pasaulyje. Pažiūrėsime savo jėgas be (Gintarės) Petronytės, be (Gabrielės) Šulskės, be (Kamilės) Nacickaitės. Dabar – it komandos kaita“, – kalbėjo Lietuvos moterų krepšinio rinktinės vedlys R.Grigas.
Sekmadienio vakarą į pirmąją treniruotę atvyko Lietuvos moterų krepšinio deimančiukas Justė Jocytė, kuri dar šeštadienį su Vilerbano ASVEL ekipa žaidė rungtynes vietinėse Prancūzijos pirmenybėse.
Tame mače ASVEL 89:85 įveikė Eurolygoje žaidžiantį „Basket Landes“ klubą, o J.Jocytė prie savo komandos pergalės prisidėjo 14 taškų (0/5 dvit., 3/5 trit., 5/6 baud.), atkovojo 4 kamuolius, išskirstė 3 rezultatyvius perdavimus ir sukaupė 9 naudingumo balus.
Į nacionalinę moterų rinktinę krepšininkė grįžo po beveik 2 metų pertraukos. Gynėja 2023 m. vasario 12 d. žaidė paskutiniajame atrankos mače į 2023 m. Europos čempionatą, kuomet mūsiškės Rygoje dramatiškai 65:71 krito prieš Ukrainos rinktinę ir galutinai prarado viltis patekti į minėtų metų EČ.
Paklaustas apie J.Jocytę, R.Grigas teigė, kad jos žaidimas Vilerbano ASVEL ekipoje nuteikia pozityviai.
„Kol kas – sunku pasakyti. Ji sekmadienį dalyvaus tik pirmojoje treniruotėje, tad matysime. Tai, ką ji demonstruoja savo klube, tai nuteikia optimistiškai. Tai – žaidėja, kuri yra bene perspektyviausia Lietuvos moterų krepšinyje. Ji turėtų rinktinei padėti daug, atnešti daug naudos, kad pasiektume rezultatą, kurį esame užsibrėžę“, – teigė specialistas.
Primename, kad šiame lange mūsiškės lapkričio 7 d. Antverpene susikaus su belgėmis, o lapkričio 10 d. Lietuvos rinktinė Lenkijoje (Sosnovecų mieste) žais atsakomąjį mačą prieš Azerbaidžano rinktinę.
– Ką manote apie Belgijos rinktinės sudėtį? Koks yra pagrindinis planas prieš varžovių lyderes Emma Meesseman ir Julie Vanloo?
– Mes po truputį ruošiame planą. Mes turime (Giedrę) Labuckienę, (Eglę) Šventoraitę, kurios nebus prastesnės žaidėjos. Jos įneš kovą ir mes galime kautis. Svarbiausiai – atlaikyti belgių fiziškumą, norą žaisti greitai, kur reikės jas stabdyti ir įvelti į lėtesnį žaidimą, kur mes galėtume versti savo taškus.
– Ar šios rungtynės prieš belges – kertinės, norint patekti į 2025 m. Europos čempionatą?
– Bendras paveikslas paaiškės žiemą. Tada išeisime į finišo tiesiąją, kur bus dvejos ypač svarbios rungtynės (atsakomieji mačai Vilniuje prieš Lenkijos ir Belgijos rinktines – red.). Prie gero išsidėstymo mums užtenka įveikti Azerbaidžano ir Lenkijos rinktines. Tada mes galime patekti į patį čempionatą, nežiūrintį tai, kaip sužaisime su belgėmis.
Grįžtant prie artėjančio mačo – stengsimės daryti viską, kad laimėtume. To norime visi – tiek žaidėjos, tiek treneriai. Varžovas – rimtas. Jeigu merginos rodys gerą krepšinį ir pralaimės, aš džiaugsiuosi vis tiek.
Kitame lange turėsime palankų tvarkaraštį, kur mūsų laukia dvejos rungtynės namie. Visi patekti į Europos čempionatą yra.
– Jau užsiminėte apie tai, kad komandoje nebus kelių lyderių – Gintarės Petronytės, Kamilės Nacickaitės ir Gabrielės Šulskės. Galbūt varžovėms bus sunkiau ruoštis, kai mūsų rinktinė bus pakitusi?
– Mes praeitą langą žaidėme tik su Gintare. Nebuvo nei Kamilės, nei Justės (Jocytės – red.). Žinote, viskas keičiasi – kažkas ateina, o kažkas išeina. Tai – varžovių bėda, kurią reikės joms spręsti. svarbiausiai mums būti pasiruošus ir garbingai startuoti prieš belges.
– Kiek keisis mūsiškių žaidimas be nominalių lyderių?
– Laikas parodys. Mes bandome... šią vasarą nepavyko vasaros metu į stovyklėlę surinkti visų žaidėjų, bet... tai, ką mes buvome surinkę, mes sužaidėme draugiškas rungtynes Slovėnijoje, kurios nuteikė optimistiškai. Reikia daug dirbti, stengtis, ruoštis.
Dabartinės rinktinės žaidėjos jau yra patyrusios. Nėra taip, kad ateina nuo mokyklos suolo į rinktinę. Jos žaidžia klubuose, kai kurios rungtyniauja užsienyje. Justė išvis yra viena žymių Europos krepšininkių.
Taip pat dar neturime Lauros Juškaitės, kurios laukiame. Ji prie rinktinės prisijungs tik pirmadienį. Ji irgi yra žaidėja iš didžiosios raidės ir šiai dienai – mūsų kapitonė, kurios laukiame. Visus dalykus dar atlieka Gintarė iš senų laikų (šypsosi – red.).
– Kaip atrodo dabartinė Lietuvos rinktinė?
– Kada buvo Gintarė (Petronytė) ir kitos jaunos žaidėjos vaizdas dar nelabai keitėsi, o dabar keičiasi vaizdas. Išeina žaidėjos, kurios nešė pagrindinį krūvį, o tos, kurios buvo žaidėjos, kylančios nuo suolelio, jos dabar turės daugiau laiko aikštelėje. Nieko, pamatysime.
Mano manymu – (Eglė) Šventoraitė, (Daugilė) Ūsė yra žaidėjos, kurios gali pakeisti Gintarę ir sėkmingai padėti komandai.
– Monika Grigalauskytė – vienintelė lietuvė, kuri rungtyniauja moterų Eurolygoje. Gal galėtumėte atskleisti tai, kodėl jos nėra šioje rinktinėje?
– Pas ją visąlaik yra skirtingos problemos. Žinote, yra ir žaidėjos amžius... kai gauna didelius krūvius... vasara dalyvavo trijulių turnyruose, kur taip pat buvo didelis krūvis. Kartais supranti ir žaidėją – geriau tegu ateina motyvuotas žaidėjas ir su noru žaisti nei pervargęs, kuris ne pilnai atsiduos.
– Gintarės Petronytės aikštelėje nebepamatysime, bet ką ji duoda šiuo metu, kai ji yra šalia rinktinės ne kaip žaidėja?
– Gintarė yra Gintarė – ji visąlaik buvo (svarbi – red.) tiek aikštelėje, tiek už jos ribų. Dabar jos vaidmuo keičiasi, negalės kažko padaryti aikštelėje, bet rūbinėje, ant suoliuko, treniruočių procesas, ji ir savo patirtimi padeda merginoms, motyvuoja ir palaiko jas. Labai džiaugiuosi dėl to, kad Gintarė yra rinktinėje. Turbūt, kad jos dėka tas lygis nekris.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.