Bene garsiausiai iš visų nuskambėjo Lino Kleizos pavardė. Būtent šis buvęs krepšininkas nuo šiol užims Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vadovo pareigas.
Moterų rinktinės vadovu buvo paskirtas Marius Tamolis, o už jaunų krepšininkų rengimo procesą nuo šiol bus atsakingas Rolandas Skaisgirys.
„Paskutiniai treji mano gyvenimo metai yra susiję su vaikais. Turiu savo matymą, matau, kas vyksta“, – ketvirtadienį portalui Lrytas apie savo sprendimą imtis šių pareigų kalbėjo 55-erių R.Skaisgirys.
Būtent jaunimo krepšinis pastaruoju metu Lietuvoje yra gana skaudi tema – masiškumu šią sporto šaką jau aplenkė mūsų šalyje jau mirusiu vadinamas futbolas, o rezultatai įvairių amžiaus grupių tarptautiniuose turnyruose tikrai nelepina.
Šią vasarą jokiai Lietuvos jaunimo krepšinio rinktinės jaunimo komandai nepavyko iškovoti medalių.
Nuo pat vaikų krepšinio prasidėjusių problemų analizės R.Skaisgirys imsis jau netrukus – buvęs krepšininkas pirmadienį pradės savo kelionę per Lietuvą bei iš arti stebės visoje šalyje kylančius skaudulius.
„Šiai dienai iki pat gruodžio pradžios nelabai turėsiu ką pasakyti, nes man pačiam teks pasidaryti savotišką vidinį auditą per susitikimus su krepšinio mokyklomis.
Lauks apie 60 susitikimų, bendrausime su vadovais ir kol nesu susirinkęs bendrinės informacijos, tol nelabai galėsiu kažką pasakyti“, – tęsė jis.
Patį R.Skaisgirį taip pat galima dažnai išvysti Moksleivių krepšinio lygos rungtynėse. Jis iš arti stebi savo sūnaus Ato žaidimą bei seka moksleivių krepšinio aktualijas.
Kokios jaunimo krepšinio problemos R.Skaisgiriui akis šiuo metu bado labiausiai?
„Tikrai būtų galima daug apie tai kalbėti. Tai yra neaprėpiamos problemos, bet jei viską sudėtume į vieną, tai būtų kompetencijos stoka visame kame. Tai prasideda dar nuo vadybos ir tęsiasi iki pačių krepšinio pagrindų, ugdymo, net ir paties mokslo.
Bet tikrai nenoriu išsiplėsti, nes dabar galiu kalbėti tik už save, kai pabendrausiu su mokyklomis, tada bus galima diskutuoti plačiau“, – akcentavo iš Šakių kilęs specialistas.
R.Skaisgirys savo darbą jaunų krepšininkų rengimo procese žada suskirstyti į tris etapus.
„Pirmas mėnuo bus aplankyti visus, per kitus du mėnesius rinksime komandą, žinoma, aš jau turiu savo viziją, bet palaukime, na, o vėliau lauks programos ruošimas“, – kalbėjo buvęs krepšininkas.
Vilniaus „Sakalų“ ekipos legenda yra neatsiejama ir Lietuvos trijulių krepšinio dalis.
Krepšinio bendruomenėje R.Skaisgirys net vadinamas šalies trijulių krepšinio krikštatėviu, o šio specialisto pastangos svariai prisidėjo ir prie to, kad šią vasarą mūsų šalies rinktinė Paryžiaus olimpinėse žaidynėse iškovotų bronzos medalius.
Ar naujosios pareigos Lietuvos krepšinyje nustums R.Skaisgirio veiklą trijulių krepšinyje į antrąjį planą?
„Nesusidarykite nuomonės, kad R.Skaisgirys vienas pats darė trijulių krepšinį. Ne. Yra mūsų keturių žmonių komanda, visi dirbame ir pasidaliname darbus. Ta komanda lieka ir visi toliau dirba, niekas nepasikeitė“, – teigė jis.