„Rytas“ turėjo pavargti dėl pergalės Kėdainiuose su nelaiminčiu „Nevėžiu“

2024 m. spalio 20 d. 18:53
Video
Vilniaus „Rytas“ (4–1) turėjo paplušėti, kad įveiktų Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pergalių dar neturinčią ekipą. Giedriaus Žibėno auklėtiniai svečiuose 93:83 (21:26, 32:22, 20:23, 20:12) nukovė Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (0–5).
Kėdainiečiai neleido „Rytui“ atitrūkti rungtynių pradžioje – 4:4. Stevenui Enochui atsakė Vitalijus Kozys, o Ąžuolui Tubeliui ir Gyčiui Radzevičiui – Amitas Ebo su Fahrudinu Manjgafičiumi – 12:13. Po A.Ebo tritaškio „Nevėžis-Optibet“ pirmavo 17:13, o vilniečiams nebuvo taip lengva panaikinti deficitą. Po pirmo kėlinio „Rytas“ atsiliko 21:26.
Margirio Normanto tritaškių užkurtas „Rytas“ ėmė naikinti deficitą – 29:32. Spurtą tęsė G.Masiulis ir Ignas Sargiūnas, tad galiausiai rezultatą vilniečiai persvėrė – 35:32. Skirtumas po truputį augo (44:38), nors Matas Vaitkus neleido „Rytui“ įsibėgėti labiau. Likus pusantros minutės A.Ebo skirtumą rėžė iki trijų taškų (48:51), o prieš ilgąją pertrauką „Rytas“ turėjo trapų pranašumą – 53:48.
A.Ebo per pirmą rungtynių pusę jau buvo pelnęs 20 taškų.
„Ryto“ legionieriai rinko savo komandai reikalingus taškus, tačiau tuo pačiu atsakinėjo Matas Vaitkus, V.Kozys ir J.Girardas – 57:61. Kol A.Ebo deficitą tirpdė iki simbolinio (59:61), perimti iniciatyvos šeimininkams neleido Gytis Radzevičius – 68:65.
Lygybę rungtynėms sugrąžino F.Manjgafičiaus tritaškis, pataikytas likus pusantros minutės iki ketvirčio pabaigos, tiesa, jam atsakė Savionas Flaggas – 71:68. Po trijų kėlinių „Nevėžis-Optibet“ atsiliko 71:73.
Savo persvarą sostinės ekipa ėmė įrodinėti lemiamu metu. Nors buvo ir neišnaudotų progų, M.Normantas, I.Sargiūnas ir S.Flaggas suteikė kiek saugesnę persvarą savo ekipai – 83:75.
J.Graveso baudų metimai skirtumą augino iki dviženklio (85:75), tuo tarpu A.Ebo klydo. „Nevėžio-Optibet“ lyderiui tai buvo jau aštuntoji klaida. Paskutinės minutės buvo formalumas, nes „Rytas“ pergalės iš rankų nepaleido.
„Nevėžis-Optibet“: Amitas Ebo 26 (7 rez. perd., 8 kld., 4/9 trit.), Fahrudinas Manjgafičius 11, Vitalijus Kozys, Ignas Vaitkus ir Josephas Girardas – po 9.
„Rytas“: Savionas Flaggas 18 (11 atk. kam.), Margiris Normantas 14, Jayvonas Gravesas 13, Stevenas Enochas 10 (7 atk. kam.), Ąžuolas Tubelis ir Gytis Radzevičius – po 9.
Sostinės ekipa po pralaimėjimo startiniame mače nuo Klaipėdos „Neptūno“ 84:90, po to skynė pergales, o spalį jau įveikė Kauno „Žalgirį“ 91:88 ir Panevėžio „Lietkabelį“ 84:67.
Tuo tarpu „Nevėžis“ pralaimėjo visus keturis mačus: pastarąjį kartą išvykoje nusileido „Šiauliams“ 91:94.