Lemiamu metu spurtavusi „Kibirkštis“ parbloškė Baltijos lygos čempiones

2024 m. spalio 20 d. 23:23
Sydney Taylor vedama Vilniaus „Kibirkštis“ (3–0) laimėjo lyderių mūšį. Egidijaus Ženevičiaus auklėtinės namų tvirtovėje Baltijos lygoje 80:65 (28:26, 6:25, 29:8, 27:16) pranoko „BioSil-Baltijos lygos“ čempionių titulą ginančią Rygos TTT (1–1).
Paskutinį kartą vilnietės principines varžoves buvo įveikusios 2023 m. sausio 20 dieną, kai Rygoje dramatiškai triumfavo 66:64.
Nugalėtojų gretose rezultatyviausia buvusi Taylor per 27 minutes pelnė 25 taškus (5/8 dvit., 4/10 trit.), atkovojo 2 ir perėmė 3 kamuolius bei surinko 16 naudingumo balų.
Vilniečių kapitonė Giedrė Labuckienė per 30 minučių surinko 13 taškų (3/5 dvit., 7/10 baud.), 9 atkovotus kamuolius, 4 rezultatyvius perdavimus ir 21 efektyvumo balą.
Po išmesto ginčo kamuolio „Kibirkštis“ iškart pradėjo diktuoti savo taisykles ir atsiplėšė 18:2, tačiau šaltą dušą gavusios latvės pirmojo kėlinio pabaigoje nubraukė deficitą iki vieno metimo (23:26).
Situacija antrajame ketvirtyje apsivertė ir sėkmingų atakų negalėjusios suregzti vilnietės užleido varžoves į priekį ir nuskambėjus pirmosios dvikovos pusės sirenai buvo atsiliekančių vaidmenyje (34:41).
Įpusėjus trečiajam kėliniui šeimininkės persvėrė rezultatą (45:44) ir prieš lemiamas 10 žaidimo minučių vėl atsidūrė priekyje (53:49).
Stiprų postūmį pergalės link „Kibirkščiai“ davė Elisa Policari, kuri smeigė 2 tritaškius ir sostinės krepšininkės spurtavo 11:0 atkarpa (64:49).
Po šio smūgio per likusias 6,5 mačo minutės Rygos komandai rimčiau įkąsti nepavyko ir užtikrintai pabaigoje sužaidusios vilnietės šventė solidžią pergalę – 80:65.
Šeimininkėms sunkiai sekėsi stabdyti TTT gynėją Mia Faye Loyd, kurios sąskaitoje per 32 minutes buvo 32 taškai (7/13 dvit., 1/1 trit., 15/15 baud.), 6 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, 7 klaidos, 9 išprovokuotos pražangos ir 37 naudingumo balai.
„Kibirkštis“: Sydney Taylor 25 (5/8 dvit., 4/10 trit., 3 per. kam., 4 kld.), Giedrė Labuckienė 13 (7/10 baud., 9 atk. kam., 4 rez. perd.), Elisa Policari 12 (3/4 trit.), Daugilė Ūsė 9 (4/9 dvit., 13 atk. kam., 4 blok.), Alexis Pana 7.
TTT: Mia Faye Loyd 32 (7/13 dvit., 15/15 baud., 6 atk. kam., 7 kld., 37 naud.), Ilze Jakobsone 15 (0/8 dvit., 4/10 trit., 6 atk. kam., 4 kld.), Ketija Vihmane 9 (1/7 dvit., 2/6 trit., 5 atk. kam.).