Itališka šventė tęsiasi: S. Francisco traukiamas „Žalgiris“ įvykdė istorinį sugrįžimą ir patiesė „Olimpia“

2024 m. spalio 17 d. 20:30
Tragiškai mačą pradėję, bet puikiai ketvirtąjį rungtynių kėlinį sužaidę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai (3/1) išplėšė neįtikėtiną ir istorinę pergalę iš Milano „Olimpia“ (1/3) ekipos rankų bei į Kauną iš Italijos grįš pakiliomis nuotaikomis.
Daugiau nuotraukų (19)
Andrea Trinchieri treniruojamas ir Sylvaino Francisco tempiamas „Žalgiris“ 85:82 (17:24, 14:25, 17:17, 37:16) po įspūdingos kovos patiesė Ettore Messinos auklėtinius.
Tai buvo didžiausias žalgiriečių sugrįžimas klubo istorijoje. 2022 m. žalgiriečiai mače prieš Berlyno ALBA turėjo 20 taškų deficitą, bet po to grįžo į rungtynes ir šventė pergalę 88:81.
Tai – dešimtoji iš eilės žalgiriečių pergalė prieš Italijos komandą Eurolygoje.
Pirmoji mačo dalis – itin prasta. Pirmojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ atrodė pakankamai neblogai, tačiau kėlinuko pabaigoje pralaimėjo atkarpą 1:9, o antrąjį ketvirtį A.Trinchieri auklėtiniai pradėjo pralaimėdami atkarpą 2:11 (19:34).
Likus 3,5 minutės iki antrojo kėlinio pabaigos žalgiriečių deficitas jau siekė 20 taškų (24:44), kurį prieš kėlinio pabaigą svečiai minimaliai sumažino (31:49).
Trečiojo kėlinio pradžia „Žalgiriui“ ir toliau buvo sudėtinga. Svečiai toliau strigo puolime, o Milano krepšininkai toliau išnaudojo progas ir padidino savo pranašumą net iki 27 taškų (60:33). Antroje ketvirčio dalyje žalgiriečiai atrodė kiek geriau, tačiau po trijų kėlinių Kauno ekipos deficitas vis tiek buvo milžiniškas (48:66).
Ketvirtąjį kėlinį žalgiriečiai pradėjo spurtu 12:5 ir sumažino aikštelės šeimininkų pranašumą iki 11 taškelių (60:71). Vėliau Shavonas Shieldsas sumetė keturis taškus paeiliui, tačiau po to žalgiriečiai vėl sumažino varžovų pranašumą iki 11 taškų (64:75). Po to tritaškį įdūrė Alenas Smailagičius, du tolimus metimus pataikė Edgaras Ulanovas, o tai svečiams leido priartėti iki 6 taškų (79:73).
Dar vėliau tritaškį pataikė įmetė Sylvainas Francisco ir A.Trinchieri auklėtiniai nukirpo varžovų pranašumą iki minimalaus (79:76). Po to S.Francisco pridėjo du baudos metimus ir Milano ekipos pranašumą sumažino iki minimalaus (79:78). Dvitaškį varžovų gretose įmetė Sh.Shieldsas, o po to du taškus įmetė S.Francisco (81:80). Tiesa, po prasiveržimo prancūzas krito ant žemės ir aikštelę paliko su komandos draugų pagalba. L.Lekavičius pataikė baudą ir išlygino rungtynių rezultatą (81:81).
Po to žalgiriečiai atkovojo kamuolį gynyboje ir prieš Arną Butkevičių prasižengė G.Ricci. Lietuvis sumetė abu baudos metimus ir išvedė kauniečius į priekį (83:81). Vėliau žalgiriečiai prasižengė ir Leandro Bolmaro stojo mesti baudos metimų. Argentinietis pataikė pirmąją, bet prametė antrąją ir žalgiriečiia toliau pirmavo (83:82). Vėliau buvo prasižengta prieš D.Giedraitį, kuris šaltakraujiškai sumetė baudos metimus (85:82). Po to žalgiriečiai apsigynė, Milano ekipa neprasižengė ir žalgiriečiai šventė istorinę pergalę.
„Žalgirio“ gretose fenomenaliai žaidė D.Giedraitis ir S.Francisco. Abu krepšininkai iš viso sumetė 38 taškus.
D.Giedraitis per 34,5 minutės aikštelėje pelnė 21 tašką 5/7 dvit., 3/4 trit., 2/2 baud.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir sukaupė 23 naudingumo balus.
Tuo tarpu ketvirtajame kėlinyje užsikūręs S.Francisco, kuris ant parketo praleido 22 minutes, sumetė 17 taškų (2/3 dvit., 2/4 trit., 7/8 baud.), išprovokavo 8 varžovų pražangas, išskirstė 6 rezultatyvius perdavimus ir taip pat sukaupė 23 naudingumo balus.
Varžovų gretose geriausiai žaidė Nikola Mirotičius, užfiksavęs dvigubą dublį. Puolėjas per 31 minutę pelnė 17 taškų (5/8 dvit., 1/5 tirt., 4/4 baud.), sugriebė 11 atšokusių kamuolių, išprovokavo 4 pražangas, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir mačą baigė su 27 naudingumo balais.
Kitą mačą Eurolygoje žalgiriečiai žais spalio 24 dieną, kuomet namuose priims Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkus.
„Olimpia“: Nikola Mirotičius 17 (5/8 dvit., 1/5 trit., 4/4 baud., 11 atk. kam.), Shavonas Shieldsas 14 (6/9 dvit., 0/3 trit., 2/4 baud.), Zachas LeDay 13 (4/8 dvit., 0/3 trit., 5/5 baud., 4 atk. kam.), Leandro Bolmaro 12 (3/4 dvit., 1/1 trit., 3/5 baud., 3 rez. perd.), Nenadas Dimitrijevičius 11 (4/7 dvit., 1/3 trit., 4 rez. perd.).
„Žalgiris“: Dovydas Giedraitis 21 (4 rez. perd.), Sylvainas Francisco 17 (8 išpr. praž., 6 rez. perd.), Deividas Sirvydis 11 (1/4 dvit., 2/6 trit., 3/3 baud., 3 atk. kam.), Laurynas Birutis 9 (3/3 dvit., 3/6 baud., 3 atk. kam.), Alenas Smailagičius 7 (1/1 dvit., 1/3 trit., 2/2 baud., 3 atk. kam.).