Vis dar be pergalių: Europos taurėje – ketvirtas iš eilės antausis „Lietkabeliui“

2024 m. spalio 15 d. 19:15
Europos taurės krepšinio turnyre pergalės skonio vis dar nepajutusi Panevėžio „Lietkabelio“ (0/4) ekipa patyrė dar vieną antausį. Antradienį Nenado Čanako auklėtiniai išvykoje turėjo pripažinti Liublianos „Cevedita Olimpija“ (3/1) klubo pranašumą.
Panevėžiečiai pralaimėjo rungtynes 72:76 (10:18, 13:25, 27:17, 22:16).
Pirmasis kėlinys. Rungtynių sąskaitą atidarė Slovėnijos ekipos garbę ginantis lietuvis Martinas Gebenas, tuo metu „Lietkabeliui“ sunkiai sekėsi atrasti laimę varžovų aikštės pusėje.
N.Čanako auklėtiniai slogiai atrodė puolime, o priešininkų ekipoje atakas dažnai aštrindavo Jaka Blažičius, laimei, slovėnas ne visada nubausdavo atsidūręs patogioje situacijoje.
Po pirmųjų dešimties minučių panevėžiečiai atsiliko 10:18. Per ketvirtį svečiai prametė visus šešis tritaškius.
Antrasis kėlinys. Antrajame kėlinyje vaizdas iš „Lietkabelio“ varpinės tapo dar liūdnesnis – panevėžiečiai toliau daužė lanką puolime, o tuo pasinaudoję priešininkai ne tik įgijo dviženklį pranašumą, bet ir pradėjo triuškinti svečius.
Į ilgąją pertrauką Liublianos ekipa išėjo pirmaujant 43:23.
Trečias kėlinys. Po pertraukos Panevėžio klubui pagaliau pavyko nutraukti itin ilgą „sausą“ netaiklių tritaškių seriją (33) – tolimu metimu pasižymėjo Mantas Rubštavičius.
Po šio šūvio svečiai priešininkus pavaišino dar trimis tolimais metimais iš eilės ir žaibiškai priartėjo prie jų – komandas ėmė skirti tik keturi taškai.
Vis dėlto sunkią atkarpą pasitikusi „Cedevita Olimpija“ atsiteisė – sėkmingiau užbaigė ketvirtį ir po trijų kėlinių buvo priekyje 60:50.
Ketvirtasis kėlinys. Ketvirtajame kėlinyje aikštės šeimininkai kontroliavo reikalus aikštėje. Apie save priminė ir tolimu metimu pasižymėjęs M.Gebenas.
Akistatos pabaigoje panevėžiečiai dar bandė kibti į atlapus varžovams, bet persvaros nebeiššvaisčiusi „Cedevita Olimpija“ akistatą užbaigė pergalingai.
--
Per iki tol Europos taurėje žaistas trejas rungtynes „Lietkabelis“ skynė vien pralaimėjimus – 66:72 nusileido Ankaros „Turk Telekom“, 74:94 krito po Jeruzalės „Hapoel“ kojomis bei 74:92 neprilygo Salonikų „Aris“.
Tuo metu Slovėnijos komanda 87:82 pranoko „Venezia“ ir 93:86 palaužė „Cluj-Napoca“, tačiau 70:78 nusileido Ankaros „Turk Telekom“.
„Lietkabelis“: Andrija Stipanovičius ir Mantas Rubštavičius po 13, Marko Pecarskis ir Oleksandras Kovliaras po 12.
„Cedevita Olimpija“: Devinas Robinsonas 17, Jaka Blažičius 14, D.J.Stewartas 10, Martinas Gebenas 8.