2024-10-15
20:30
2024-10-15
20:45

Charakterį pademonstravusios „Neptūno-Amberton“ krepšininkės Europos taurės starte pripažino Prancūzijos grandžių pranašumą

2024 m. spalio 11 d. 00:12
Iki galo kovojusi Klaipėdos „Neptūno-Amberton“ (0/1) ekipa moterų Europos taurės starte galiausiai nusileido prieš Prancūzijos giganes Monpeljė BLMA (1/0).
Martyno Airošiaus auklėtinės „Švyturio“ arenoje 62:74 (13:24, 20:28, 13:8, 16:14) pralaimėjo prieš BLMA ekipą.
Primename, kad Klaipėdos moterų krepšinio komanda į Europos taurę grįžo po kone 10 metų pertraukos, kuomet pastarąjį sykį 2014 m. minėtame turnyre varžėsi tuometinė Klaipėdos „Fortūna“.
Ryškiausiai Klaipėdos komandoje žaidė latvė Kate Vilka, kuri per 38 minutes aikštelėje pelnė 17 taškų (4/6 dvit., 2/5 trit., 3/6 baud.), išdalino 4 rezultatyvius perdavimus ir užfiksavo 15 naudingumo balų pasirodymą.
Jai taip pat puikiai talkino Marina Solopova. Puolėja per 20 minučių ant parketo pasižymėjo 11 taškų (1/2 dvit., 2/4 trit., 3/4 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir sukaupė 14 naudingumo balų.
BLMA gretose nesulaikoma buvo Marie-Michelle Milapie, kuri į „Neptūno-Amberton“ krepšį sumetė 20 taškų (7/10 dvit., 1/1 trit., 3/4 baud.). Ji taip pat pridėjo 5 atkovotus kamuolius ir mačą baigė su 18 naudingumo balų.
Pirmoji mačo dalis Lietuvos komandai buvo ypač sunki. Klaipėdietėms sunkiai sekėsi rasti būdų, kaip užpulti varžovių krepšį, o kartu buvo sudėtinga ir apsiginti, kas lėmė, kad į ilgąją pertrauką pajūrio ekipa ėjo su milžinišku deficitu (33:52).
Tiesa, vaizdas aikštelėje apsivertė po ilgosios pertraukos. Aikštelės šeimininkės nusikratė startinį jaudulį ir trečiojo kėlinio pabaigoje nukirpo varžovių pranašumą iki 14 taškų (46:60).
Ketvirtajame kėlinyje sėkmingą bangą pagavusios „Neptūno-Amberton“ krepšininkės surengė atkarpą 14:5 ir likus 3,5 minutės iki mačo pabaigos sumažino BLMA persvarą iki 5 taškelių (60:65).
Tiesa, po to labiau patyrusios prancūzės atlaikė klaipėdiečių šturmą ir galiausiai šventė pergalę dviženkliu skirtumu (62:74).
Kitą mačą klaipėdietės žais jau spalio 17 d., kuomet vyks į Šveicariją (Fribūrgą), kur susikaus su vietos „Elfic“ krepšininkėmis.
„Neptūnas-Amberton“: Kate Vilka 17, Marina Solopova 11, Brigita Sinickaitė 10 (2/3 dvit., 1/5 trit., 3/4 baud.), Eglė Šventoraitė 7.
BLMA: Marie-Michelle Milapie 20, Jasmine Bailey 17 (3/4 dvit., 3/4 trit., 2/2 baud., 4 atk. kam., 21 naud. bal.), Dulcy Fankam 16 (5/8 dvit., 6/8 baud., 6 atk. kam.).