Tragiškai tritaškius svaidęs „Rytas“ Čempionų lygoje startavo skaudžiu pralaimėjimu

2024 m. spalio 1 d. 23:34
Kartu su antruoju rudens mėnesiu prasidėjo ir FIBA Čempionų lygos grupių etapo kovos, kuriose Vilniaus „Rytas“ (0/1) svečiuose metė iššūkį Emilijos Redžo „Pallacanestro“ (1/0).
Daugiau nuotraukų (6)
Po itin atkaklios kovos Lietuvos komanda patyrė pralaimėjimą 67:77 (21:24, 13:16, 20:17, 13:20).
Pirmąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo „Rytas“ ir po 3 min. pirmavo 10:4. Tada varžovai iškart spurtavo 10:0, o tai leido perimti rungtynių kontrolę į savo rankas. Nors vilniečiai buvo ne tik priartėję, bet ir persvėrę rezultatą, sėkmingai ketvirčio užbaigti nepavyko – jis buvo pralaimėtas 21:24.
Antrajame kėlinyje abejoms komandoms sunkiai sekėsi rinkti taškus, tačiau tai nesutrukdė Italijos klubui įgauti dviženklį pranašumą 23:33. Kiek atsitiesęs „Rytas“ sugebėjo deficitą sumažinti ir į ilgąją pertauką išėjo atsilikinėdamas 34:41.
Pirmosios rungtynių pusės metu sostinės ekipa tragiškai šaudė iš toli – įmetė vos 1 iš 11 tritaškių.
Trečiajame kėlinyje vilniečiai atrodė kiek solidžiau, ketvirtį laimėjo 3 taškais, o prieš lemiamas 10 min. švieslentėje degė 54:57.
Paskutiniame ketvirtyje „Rytas“ nebesipriešino varžovams ir kėlinį pralaimėjo 7 taškais.
Lietuvos komandoje su 14 taškų išsiskyrė Gytis Radzevičius (5 atk. kam.), dar 12 pridėjo Gytis Masiulis (7 atk. kam.), 9 - Margiris Normantas.
Nugalėtojų gretose 4 žaidėjai surinko dviženklį taškų skaičių – 15 pelnė Mouhamedas Faye (8 atk. kam., 5 blok.), 14 įmetė Jamaras Smithas, po 12 - Cassiusas Winstonas (6 rez. perd.) ir Michele'as Vitalis.
„Pallacanestro“: Mouhamedas Faye 15 (7/9 dvit., 7 atk. kam.), Jamaras Smithas 14, Michele Vitali ir Cassiusas Winstonas po 12, Jaylenas Barfordas, Stephane'as Gombauldas ir Kwanas Cheathamas po 6.
„Rytas“: Gytis Radzevičius 14 (5 atk. kam.), Gytis Masiulis 12 (7 atk. kam.), Margiris Normantas 9, R.J. Cole'as ir Stevenas Enochas po 8, Jayvonas Gravesas 7, Ąžuolas Tubelis 5 (8 atk. kam.), Savionas Flaggas 4 (6 atk. kam., 4 rez. perd.).
Sostinės ekipa šiame susitikime vertėsi be traumuoto Igno Sargiūno. 25-erių gynėjui pirmojo kontrolinio mačo metu prieš Utenos „Uniclub Bet – Juventus“ skilo keli dešinės pusės šonkauliai. Jau kurį laiką aikštėje nepasirodęs lietuvis prie komandos treniruočių prisijungs savaitės pabaigoje.
Niekaip turnyro aštuntfinalio barjero peržengti negalintiems vilniečiams ši išvyka yra itin svarbi, nes Italijos klubas bus tiesioginis varžovas kovoje dėl pirmosios vietos F grupėje, garantuojančios patekimą į sekantį etapą. Kartu su sostinės bei Emilijos Redžo miesto ekipomis grumiasi Vroclavo „Šląsk“ ir Sombathėjaus „Falco“.
Lietuvos čempionai į saulėtus pietus išskrido dvejopomis nuotaikomis – šalies pirmenybių starte skaudžiai nusileido (84:90) svečiams iš Klaipėdos „Neptūno“, tačiau atsitiesė (86:78) Utenoje pas vietos „Uniclub Bet – Juventus“.
„Pallacanestro“ vietinį čempionatą irgi pradėjo pralaimėjimu (76:92) prieš „Trento“ komandą.