2024-10-15
20:45

„Lietkabelį“ Panevėžyje sutriuškino Jeruzalės komanda (1)

2024 m. spalio 1 d. 21:03
Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (0/2) spalio mėnesį pradėjo pirmosiomis savo Europos taurės namų rungtynėmis prieš Jeruzalės „Hapoel“ (1/1).
Daugiau nuotraukų (22)
Solidžiai susitikimą pradėję panevėžiečiai sužaidė tragiškus antrą bei ketvirtą kėlinius ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą 74:94 (25:18, 11:26, 20:16, 18:34).
Pirmąjį kėlinį komandos pradėjo apsikeisdamos tritaškiais, o sužaidus pusę ketvirčio švieslentėje degė rezultatas 11:8. Tada „7bet-Lietkabelis“ spurtavo 10:0 ir susikrovė dviženklį pranašumą. Tiesa, kėlinį sėkmingiau užbaigė „Hapoel“, bet tai nesutrukdė panevėžiečiams po pirmų 10 min. pirmauti 25:18.
Antrasis ketvirtis Lietuvos komandai prasidėjo nesėkmingai - varžovai įmetė 8 taškus be jokio atsako. Nors vėliau mūsiškiai išlygino žaidimą ir neleido Jeruzalės persverti rezultato, dėka kibios pastarųjų gynybos „7bet-Lietkabelis“ per paskutines kelias minutes taškų nepelnė, praleido net 11 ir kėlinį baigė atsilikinėdamas 36:44.
Net 15 taškų skirtumu antrąjį kėlinį pralaimėję panevėžiečiai po ilgiosios pertraukos kiek atsitiesė, išbaudavo net 2 „Hapoel“ starto penketo žaidėjus ir laimėjo ketvirtį 20:16. Lemiamas 10 min. „7bet-Lietkabelis“ pasitinka atsilikinėdamas 56:60.
Ketvirtajame kėlinyje Lietuvos ekipa visiškai kapituliavo, o jį pralaimėjo net 16 taškų skirtumu.
Nenado Čanako kariaunoje 13 taškų surinko Dovis Bičkauskis, po 12 pridėjo Georgios Kalaitzakis ir Oleksandras Kovliaras. Efektyviausias su 9 taškais, 6 atkovotais kamuoliais, 2 rezultatyviais perdavimais bei 16 naudingumo balų buvo Andrija Stipanovičius.
Nugalėtojų gretose 23 taškus pelnė Jaredas Harperis, 20 - Yovelis Zoosmanas, 15 - Speedy Smithas, 12 - Chrisas Johnsonas.
„7bet-Lietkabelis“: Dovis Bičkauskis 13 (2/4 trit.), Oleksandras Kovliaras (3/7 dvit., 2/8 trit., 6 rez. perd.) ir Georgios Kalaitzakis (2/4 trit.) po 12, Andrija Stipanovičius 9 (7/10 baud., 6 atk. kam.), Marko Pecarskis 8 (4/4 dvit., 6 atk. kam.).
„Hapoel“: Jaredas Harperis 23 (2/7 dvit., 1/6 trit., 16/17 baud., 5 rez. perd., 27 naud.), Yovelis Zoosmanas 20 (5/6 trit., 5 atk. kam., 26 naud.), Justinas Smithas 15 (5/7 dvit., 5/6 baud., 7 atk. kam.), Chrisas Johnsonas 12 (2/3 trit., 7 atk. kam.), Speedy Smithas (3/5 trit., 8 rez. perd.) ir Khadeenas Carringtonas po 9.
Šiame mače Panevėžio klubas vertėsi be rugsėjo 20 d. treniruotėje delnikaulį susilaužiusio aukštaūgio Justino Briggso. Įprastai tokios traumos gijimas trunka maždaug 6 savaites, bet aukštaičiai laukti nenorėjo ir vos po 5 dienų pristatė pakeitimą – 2 mėnėsiams pasirašė sutartį su 37-erių Andrija Stipanovičiumi.
Lietuvos komanda tarptautinį turnyrą pradėjo pralaimėjimu (66:72) prieš Ankaros „Turk Telekom“, tačiau vietinėse pirmenybėse „7bet-Lietkabeliui“ sekėsi kur kas geriau, nes buvo įveiktas ir Mažeikių „M Basket-Delamode“ (82:78), ir principinis varžovas Vilniaus „Wolves Twinsbet“ (83:81).
Jeruzalės ekipa naujajame sezone dar pergalių nepasiekė – Izraelio taurės ketvirtfinalyje turėjo pripažinti Hercilijos „Bnei“ pranašumą (79:83), o antrojo pagal pajėgumą Senojo žemyno turnyro atidaryme nusileido (64:80) Valensijos „Valencia“ krepšininkams.
Primename, jog pernai panevėžiečiai Europos taurėje per 18 rungtynių laimėjo 7 kartus ir savo grupėje liko priešpaskutinė.
Pirmenybių B grupėje kartu su „7bet-Lietkabeliu“ bei „Hapoel“ varžosi Klužo-Napokos „U-BT“, Venecijos „Umana Reyer“, Breso Burgo „JL“, „Turk Telekom“, „Valencia“, Salonikų „Aris“, Martino Gebeno atstovaujama Liublianos „Cedevita Olimpija“ ir Hamburgo „Towers“.