Į FIBA Čempionų lygą prasimušė Turkijos ir Portugalijos klubai

2024 m. rugsėjo 22 d. 13:03
FIBA Čempionų lygos atranka jau eina į pabaigą – šeštadienį paaiškėjo pirmieji 2 klubai, patekę į pagrindinį turnyrą. Jais tapo Izmiro „Petkim Spor“ ir Lisabonos „Benfica“.
Pirmieji į lemiamą mačą stojo „Benfica“ krepšininkai, kurie solidaus ketvirtojo kėlinio dėka rezultatu 91:85 (28:26, 24:15, 14:25, 25:19) nugalėjo Šveicarijos čempionę Friburgo „Olympic“.
Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė 24 taškus surinkęs Ahmaadas Rorie. Jam puikiai talkino po 17 įmetę Marcusas Thorntonas ir Nicolasas Carvacho.
Šveicarijos komandoje 16 taškų pelnė Anthony Williamsas, 15 pridėjo Ericas Nottage'as, 13 – Killianas Martinas, 11 – Cheikhas Sane.
Atranką Portugalijos čempionai pradėjo nuo pusfinalio etapo, kuriame 89:88 palaužė Samokovo „Rilski Sportist“. „Olympic“ turnyre irgi startavo nuo pusfinalio, o jame 80:79 laimėjo prieš Noršiopingo „Dolphins“.
„Benfica“ FIBA Čempionų lygoje kovos G grupėje prieš Manresos BAXI, Chemnico „Niners“ ir Tortonos „Derthona Basket“.
Sekantieji vietą europiniame turnyre užsitikrino „Petkim Sport“, įveikę Salonikų PAOK rezultatu 79:69 (12:22, 17:8, 21:23, 29:16).
Izmiro miesto komandoje geriausiai su 19 taškų pasirodė Brysonas Williamsas. Jam ant kulnų lipo 16 įmetęs DeWayne'as Russellas, 13 surinkęs Jordanas Wrightas, 12 – Breeinas Tyree'as, 11 – Peytonas Aldridge'as.
Pralaimėtojus į priekį vedė 16 taškų pelnęs Shavaras Reynoldsas, 12 pridėjęs Dimitrios Katsivelis ir po 9 surinkę Jakobas Forresteris bei Jacksonas Kreuseris.
Dėl kelialapio į FIBA Čempionų lygą Turkijos ekipa kovojo nuo ketvirtfinalio, kuriame 92:72 eliminavo Hertogenboso „Heroes“. Pusfinalyje „Petkim Spor“ 76:70 nugalėjo Šolė „Basket“. Tuo tarpu PAOK turnyre startavo nuo pusfinalio, o jame 81:80 palaužė Oradėjos CSM.
Savo atrankos čempionai pirmenybių B grupėje susitiks su Ščecino „King“, Ostendės „Filou“ ir Malagos „Unicaja“.
Sekmadienį dėl pagrindiniame turnyre likusių 2 vietų susikaus Bonos „Telekom Baskets“ ir Sasario „Dinamo“ bei Talino „Kalev/Cramo“ su „Nymburk“ iš Čekijos.