Čempionų karūna pradėjo svyruoti jau LKL pradžioje: ketvirtajame kėlinyje iltis rodęs „Rytas“ krito prieš „Neptūną“ (1)

2024 m. rugsėjo 21 d. 18:22
Video
2023-2024 m. Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) čempionai Vilniaus „Rytas“ (0/1) namuose patyrė pirmąjį niuksą – Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose krito prieš Klaipėdos „Neptūną“ (1/0).
Daugiau nuotraukų (51)
Klampiose rungtynėse vilniečių LKL čempionų karūna susvyravo: Giedriaus Žibėno auklėtiniai 84:90 (12:19, 21:17, 24:22, 27:32) po įspūdingos kovos galiausiai pripažino ambicingo Georgios Vovoro ir „Neptūno“ pranašumą.
„Ryto“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė Gytis Masiulis. Puolėjas per beveik 19 minučių aikštelėje įmetė 18 taškų (6/6 dvit., 0/1 trit., 6/6 baud.), sugriebė 6 atšokusius kamuolius ir mačą baigė su 24 naudingumo balais.
Nugalėtojų gretose įspūdingai žaidė Desure'as Buie, kuris per 30,5 minutės į „Ryto“ krepšį sumetė 26 taškus (4/9 dvit., 3/6 trit., 9/9 baud.), atkovojo 4 kamuolius ir mačą baigė su 28 naudingumo balais.
D.Buie geriausiai talkino Zane'as Watermanas, kuris per 30 minučių „Rytui“ atseikėjo 17 taškų (3/5 dvit., 2/4 trit., 5/6 baud.).
Lemiamo kėlinuko startas – tikra emocijų banga. Abi komandos aikštelėje grūmėsi dėl kiekvieno centimetro, pelnė sudėtingus taškus. Deividas Gailius įsūdė tritaškį su pražanga, į kurį dviem taškais atsakė Oskaras Pleikys ir tritaškį vėliau pridėjo Savionas Flaggas (62:63). Kiek vėliau po dar vieno G.Masiulio atkovoto kamuolio ir dėjimo į varžovų krepšį vilniečiai pirmąsyk šiose rungtynėse išsiveržė į priekį (64:63).
Po to Margiris Normantas sumetė abi baudas, S.Flaggas įmetė 5 taškus paeiliui ir „Rytas“ susikrovė 8 taškų pranašumą (71:63). Vėliau dvi baudas pridėjo G.Masiulis, kas lėmė, kad Lietuvos čempionai spurtavo rezultatu net 16:0 (73:63), į kurį tritaškiu atsakė Nate'as Johnsonas, o po to penkis taškus paeliui pridėjo Zane'as Watermanas (73:71).
Vėliau Ąžuolas Tubelis įmetė baudą, o Desure'as Buie įsūdė tritaškį ir išlygino rungtynių rezultatą (74:74). Vėliau tas pats D.Buie sumetė abi baudas, kas lėmė, kad pajūrio krepšininkai spurtavo net 1:13 (74:76). Tiesa, likus 2,5 minutės iki mačo pabaigos rezultatą išlygino G.Masiulis (76:76). Vėliau Z.Watermanas sumetė baudas, taškais atsakė S.Flaggas ir sudėtingą dvitaškį įmetė D.Buie (78:80). Vėliau M.Girdžiūnas ir Z.Watermanas įdūrė po tritaškį ir likus pusei minutės Klaipėdos ekipa turėjo apčiuopiamą pranašumą mačo pabaigos (78:86).
Situaciją dar bandė gelbėti M.Normantas, kuris įmetė tritaškį ir likus 18 sekundžių nukirpo „Neptūno“ pranašumą iki 5 (81:86). Tiesa, per likusį laiką vilniečiams taip ir nepavyko sugrįžti į rungtynes bei pergalę galiausiai šventė pajūrio krepšininkai (84:90).
Pirmoje ketvirčio pusėje svečiai iš Klaipėdos atrodė solidžiau. Vilniečiai dažniau klydo, neišnaudojo gerų progų, o tai leido „Neptūnui“ susikrauti kiek solidesnį pranašumą (6:13). Antroje pirmojo kėlinio dalyje „Rytas“  ir toliau strigo, nepataikė lengvų metimų, o „Neptūnas“ į tai atsakė sėkmingais epizodais puolime, kas lėmė, kad vilniečiai po pirmojo kėlinio turėjo 7 taškų deficitą (12:19).
„Rytas“ pirmoje antrojo kėlinio pusėje pradėjo kiek geriau realizuoti metimus iš žaidimo, tačiau į LKL čempionų taškus atsakė ir svečiai iš Klaipėdos, kurie trumpai turėjo dviženklį pranašumą (17:27). Antroje ketvirčio dalyje „Rytas“ spurtavo 14:7 ir po Gyčio Masiulio baudos metimų, Gyčio Radzevičiaus dvitaškio bei Jayvono Graveso tritaškio vilniečiai nukirpo varžovų pranašumą iki 3 taškų (33:36).
Trečiojo ketvirčio pradžioje vaizdas aikštelėje nesikeitė. „Rytas“ toliau sukniai rinko taškus, o „Neptūnas“ išlaikė savo trapų, bet stabilų pranašumą (41:47).
Trečiojo kėlinio pabaigoje po tritaškį įmetė Oskaras Pleikys ir Margiris Normantas, įspūdingą dėjimą įgrūdo Gytis Masiulis, kas galiausiai lėmė, kad prieš lemiamą ketvirtį „Rytas“ turėjo vos taško deficitą (57:58). Tiesa, trečiojo kėlinio pabaigoje buvo užfiksuota techninė pražanga vilniečių atsarginių žaidėjų suoleliui. Tuo klaipėdiečiai pasinaudojo ir pelnė papildomą tašką (57:59).
„Rytas“: Gytis Masiulis 18, Margiris Normantas 16 (2/7 dvit., 3/8 trit., 3/4 baud., 8 atk. kam., 5 klaid.), Savionas Flaggas 12 (4/7 dvit., 1/2 trit., 1/1 baud., 5 atk. kam.), Gytis Radzevičius 10 (2/3 dvit., 2/4 trit., 0/1 baud., 7 atk. kam., 4 išpr. praž., 19 naud. bal.), Ąžuolas Tubelis 8 (3/8 dvit., 0/4 trit., 2/4 baud., 5 atk. kam.), Stevenas Enochas 7 (2/5 dvit., 1/2 trit., 6 atk. kam.), Jayvonas Gravesas (0/3 dvit., 1/4 trit., 2/4 baud., 6 rez perd., 4 atk. kam., 3 klaid., 2 naud. bal.) ir Oskaras Pleikys (1/1 dvit., 1/2 trit.) po 5.
„Neptūnas“: Desure'as Buie 26, Zane'as Watermanas 17, Arnas Beručka (3/3 dvit., 1/4 trit., 0/2 baud., 5 atk. kam., 3 rez. perd., 13 naud. bal.), Martynas Pacevičius 9 (3/5 dvit., 3/4 baud., 9 atk. kam., 12 naud. bal.) ir Nate'as Johnsonas (2/7 dvit., 1/5 trit., 2/2 baud., 4 rez. perd.) po 9, Tomašas Pavelka (3/5 dvit., 10 atk. kam., 12 naud. bal.), Mindaugas Girdžiūnas (0/1 dvit., 1/2 trit., 3/3 baud.) ir Deividas Gailius (1/3 dvit., 1/5 trit., 1/1 baud., 2 atk. kam.) po 6.