LKL starte – dramatiška „Lietkabelio“ pergalė prieš V. Šeškų ir „M Basket“

2024 m. rugsėjo 21 d. 16:26
Video
Banguotame pirmajame Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) mače – sudėtinga ir dramatiška Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ (1/0) komandos pergalė, kuri apkartino Virginijaus Šeškaus debiutą prie Mažeikių „M Basket-Delamode“ (0/1) ekipos vairo.
Daugiau nuotraukų (24)
Aukštaitijos klubas po atkaklios kovos galiausiai 82:78 (24:17, 19:17, 19:20, 20:24) nugalėjo „M Basket-Delamode“ krepšininkus.
Rezultatyviausiai „Lietkabelio“ gretose žaidė Georgios Kalaitzakis, kuris per beveik 22 minutes aikštelėje pelnė 13 taškų (4/4 dvit., 1/3 trit., 2/5 baud.), pridėjo 5 atkovotus kamuolius ir sukaupė 14 naudingumo balų.
Jam puikiai talkino 11 taškų pelnęs Danielius Lavrinovičius (5/5 dvit., 0/1 trit., 1/3 baud., 5 klaid.) ir po 10 pridėję Dovis Bičkauskis (3/3 dvit., 1/4 baud., 4 per. kam.) bei Marko Pecarskis (5/7 dvit., 0/2 trit.). Pastarasis taip pat atkovojo 6 kamuolius.
Virginijaus Šeškaus auklėtinių neišgelbėjo įspūdingas Donato Sabeckio pasirodymas. Gynėjas per beveik 33 minutes aikštelėje į panevėžiečių krepšį sumetė net 21 tašką (3/4 dvit., 3/7 trit., 6/6 baud.), sugriebė 7 atšokusius kamuolius, išskirstė 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 pražangas ir sukaupė net 28 naudingumo balus.
Per pirmąsias 5 rungtynių minutes abi ekipos keitėsi sėkmingais epizodais. Kiek geresnę atkarpą sužaidę V.Šeškaus auklėtiniai turėjo trapų dviejų taškų pranašumą (10:12).
Po to Nenado Čanako auklėtiniai itin dažnai privertė klysti mažeikiškius, o tai leido Aukštaitijos ekipai surengti atkarpą 14:5 ir po pirmojo kėlinio susikrauti kiek solidesnį pranašumą (24:17).
Įpusėjus antrajam kėliniui „7bet-Lietkabelis“ pirmąsyk susikrovė dviženklį pranašumą prieš V.Šeškaus auklėtinius (34:24). Antroje ketvirčio pusėje kiek geriau atrodė Mažeikių krepšininkai, kurie nukirpo panevėžiečių turėtą dviženklį pranašumą (43:34). Įdomu tai, kad pirmoje mačo dalyje V.Šeškaus auklėtiniai suklydo net 11 kartų, o po jų klaidų „Lietkabelis“ pelnė net 17 taškų.
Trečiojo kėlinio pradžioje gyvybės ženklus rodė mažeikiškiai, kurie vienu metu buvo sumažinę savo atsilikimą iki 3 taškų (48:45), tačiau po Oleksandro Kovliaro dvitaškio komandas skyrė vėl 5 taškai (50:45).
Antroje ketvirčio pusėje V.Šeškaus auklėtiniai atliko klaidas lygioje vietoje, tačiau viskas nesibaigė taip blogai, kaip galėjo baigtis. Po Gabrieliaus Maldūno dėjimo likus 45 sekundėms iki kėlinio pabaigos komandas skyrė 10 taškų (62:52), tačiau po to dvitaškiu atsakė Giedrius Staniulis ir prieš lemiamą ketvirtį svečiai turėjo 8 taškų deficitą (62:54).
Ketvirtojo kėlinio pradžioje po G.Staniulio dvitaškio panevėžiečių pranašumas buvo vos 7 taškeliai (63:56), tačiau po to atkarpą 7:0 laimėjo N.Čanako auklėtiniai, kurie susikrovė didžiausią rungtynių pranašumą (70:56). Vėliau Kay'aus Bruhnkes ir Donato Sabeckio vedama „M Basket-Delamode“ surengė spurtą 0:13 ir nukirpo panevėžiečių pranašumą iki minimalaus (70:69).
Po to atkarpą 7:0 laimėjo kiek atkutę N.Čanako auklėtiniai, kurie susigrąžino kiek saugesnį pranašumą (77:69). Po pertraukėlės tritaškį įsūdė Jamiras Harrisas, o vėliau du baudos metimus pridėjo D.Sabeckis ir komandas skyrė vėl keli taškeliai (77:74). Vėliau dvi baudas sumetė Vytenis Lipkevičius, o tai leido panevėžiečiams jaustis kiek patogiau (79:74). Tiesa, į Aukštaitijos klubo puolėjo baudos metimus tuo pačiu atsakė D.Sabeckis (79:76).
Kitoje atakoje Dovis Bičkauskis įdūrė tritaškį ir likus 30 sekundžių iki rungtynių pabaigos galiausiai uždarė rungtynes (82:76). Po pertraukėlės D.Sabeckis išprovokavo dar vieną pražangą ir sumetė abu baudos metimus (82:78).
„Lietkabelis“: Georgios Kalaitzakis 13 (5 atk. kam.), Danielius Lavrinovičius 11, Dovis Bičkauskis ir Marko Pecarskis po 10, Mantas Rubštavičius (1/2 dvit., 1/2 trit., 4/4 baud., 2 atk. kam., 2 rez. perd., 13 naud. bal.) ir Gabrielius Maldūnas (4/8 dvit., 1/2 baud., 5 atk. kam.) po 9, Vytenis Lipkevičius 8 (2/3 dvit., 0/4 trit., 4/4 baud., 5 atk. kam., 3 rez. ped.), Martynas Varnas 7 (1/2 dvit., 1/4 trit., 2/2 baud., 3 atk. kam., 3 rez. perd., 3 per. kam., 3 klaid., 4 išpr. praž.).
„M Basket“: Donatas Sabeckis 21 (7 atk. kam., 5 rez. perd., 6 išpr. praž., 28 naud. bal.), Kay'us Bruhnke 14 (2/2 dvit., 2/6 trit., 4/4 baud.), D. J. Fenneris 13 (4/10 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud., 4 atk. kam.), Giedrius Staniulis (4/7 dvit., 2/2 baud., 12 atk. kam., 6 rez perd., 23 naud. bal.) ir Jamiras Harrisas (1/3 dvit., 2/9 trit., 2/2 baud.) po 10.