Sirgalių prašymo neišpildžiusio S. Kerro treniruojamas JAV žvaigždynas pervažiavo Braziliją Aiškios pusfinalių poros

2024 m. rugpjūčio 6 d. 22:25
JAV rinktinė vyrų olimpinio krepšinio turnyre be didesnių problemų susitvarkė su Brazilijos krepšininkais ir žengė į pirmenybių pusfinalį.
Daugiau nuotraukų (12)
Steve‘o Kerro Auklėtiniai 122:87 (33:21, 30:15, 31:33, 28:16) pranoko brazilus ir olimpinio krepšinio turnyro pusfinalyje susikaus su Serbijos rinktine.
JAV ir Serbijos krepšininkai buvo susitikę ir grupių etape, kur triuškinamą pergalę 110:84 šventė amerikiečiai.
Kitame pusfinalyje susikaus Vokietijos ir Prancūzijos rinktinės.
JAV rinktinėje naudingiausiai žaidė Anthony Davisas. Puolėjas per 16 minučių aikštelėje pelnė 13 taškų (4/7 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir sukaupė 23 naudingumo balus.
Šiose rungtynėse LeBronas Jamesas aikštelėje praleido vos 16,5 minučių, per kurias buvo arti dvigubo dublio – 39-erių krepšinio legenda įmetė 12 taškų (5/6 dvit., 2/3 baud.), išskirstė 9 rezultatyvius perdavimus ir mačą baigė su 21 efektyvumo balu.
Brazilų gretose spindėjo Bruno Caboclo, kuris žaidė 34 minutes, pelnė 30 taškų (11/14 dvit., 2/6 trit., 2/3 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir sukaupė 29 naudingumo balus.
Rungtynes geriau pradėjo JAV krepšininkai, kurie įspūdingu tempu rinko taškus ir po pirmųjų keturių rungtynių minučių turėjo dviženklį pranašumą (16:6). Antroje ketvirčio dalyje ir toliau gražų krepšinį demonstravo amerikiečiai, kurie po pirmųjų 10 žaidimo minučių turėjo solidų pranašumą (33:21).
Iki antrojo kėlinio brazilai atrodė pakankamai neblogai ir sumažino JAV krepšininkų pranašumų iki vienženklio (40:31), tačiau po to amerikiečiai surengė įspūdingą spurtą 23:6 ir prieš ilgąją pertrauką jau triuškino Brazilijos krepšininkus (63:36).
Trečiojo kėlinio pradžioje JAV po Devino Bookerio tritaškio išsiveržė į priekį net 28 taškų skirtumu (74:46). Antroje trečiojo kėlinio pusėje amerikiečiai ir toliau kontroliavo padėtį bei į lemiamą rungtynių atkarpą išsinešė 23 taškų pranašumą (94:71).
Ketvirtojo kėlinio po Kevino Duranto dvitaškio amerikiečiai susikrovė 30 taškų pranašumą (101:71).
Likus daugmaž 3,5 minutėms iki mačo pabaigos, kai JAV 114:80 triuškino brazilus, Paryžiuje susirinkę sirgaliai skandavo, kad S.Kerras į aikštelę išleistų L.Jamesą, tačiau jiems teko pasitenkinti tik tuo, kad „Karalius“ jiems pamojavo, o aistruoliai į tai atsakė dar didesniais šūksniais.
Galiausiai JAV krepšininkai 122:87 įveikė Braziliją ir užsitikrino vietą olimpinio krepšinio pusfinalyje.
JAV rinktinė: Devinas Bookeris 18 (1/2 dvit., 5/7 trit., 1/1 baud., 3 atk. kam., 3 rez. perd., 20 naud. bal.), Anthony Edwardsas 17 (3/3 dvit., 3/7 trit., 2/2 baud., 5 atk. kam., 20 naud. bal.), Joelis Embiidas 14 (2/3 dvit., 3/3 trit., 1/1 baud., 7 atk. kam., 21 naud. bal.), Anthony Davisas 13 (8 atk. kam.), LeBronas Jamesas 12 (9 rez. perd.), Kevinas Durantas 11 (4/6 dvit., 0/2 trit., 3/3 baud., 4 atk. kam., 3 rez. perd.), Bamas Adebayo ir Jrue Holiday po 9.
Brazilijos rinktinė: Bruno Caboclo 30 (6 atk. kam., 29 naud. bal.), Georginho De Paula 15 (2/6 dvit., 2/7 trit., 5/6 baud., 8 atk. kam., 3 rez. perd.), Marcelinho Huertasas 9 (3/9 dvit., 1/1 trit., 5 rez. perd., 5 klaid.), Yago Dos Santosas 8 (2/5 trit., 2/2 baud.).
JAV rinktinė C grupėje laimėjo visus tris mačus ir be didesnių problemų pateko į ketvirtfinalio etapą.
Steve‘o Kerro auklėtiniai pranoko Serbiją (110:84), Pietų Sudaną (103:86) ir Puerto Riką (104:83).
Tuo tarpu Brazilijos rinktinė B grupėje iškovojo vienintelę pergalę, bet į ketvirtfinalį pateko dėl to, kad buvo viena iš dviejų rinktinių, kuri buvo geriausiai reitinguojama trečia grupės komanda.
Brazilai grupių etape krito prieš vokiečius (73:86) ir prancūzus (66:78), bet įveikė japonus (102:84).