Paryžiuje skraidę ir netikėtus lyderius atradę prancūzai paliko Kanados žvaigždyną be pusfinalio Ketvirtajame kėlinyje siautė E. Fournier

2024 m. rugpjūčio 6 d. 19:05
Netikėtus lyderius atradusi Prancūzijos rinktinė olimpinio krepšinio ketvirtfinalyje eliminavo 2023 m. pasaulio čempionato bronzos medalių nugalėtoją ir NBA talento pripildytą Kanados rinktinę.
Daugiau nuotraukų (20)
Į Paryžių iš Lilio persikėlusiame turnyre Vincento Collet auklėtiniai 82:73 (23:10, 22:19, 16:21, 21:23) nugalėjo Jordi Fernandezo treniruojamą Kanados rinktinę.
Įdomu, kad kanadiečių sudėtį sudarė net 10 NBA žaidėjų, iš kurių yra ir ryškiausios stipriausios klubinio krepšinio turnyro žvaigždės – Shai Gilgeousas-Alexanderis („Oklahoma City Thunder“), Jamalas Murray‘us („Denver Nuggets“) ir R. J. Barrettas („Toronto Raptors“).
Pusfinalyje prancūzai susitiks su 2023 m. pasaulio čempionatą laimėjusia Vokietijos rinktine.
Prancūzijos rinktinėje siautė Madrido „Real“ priklausantis puolėjas Guerschonas Yabusele, kuris per 30 minučių aikštelėje pelnė 22 taškus (4/5 dvit., 2/4 trit., 8/9 baud.). Krepšininkas taip pat atkovojo 5 kamuolius ir mačą baigė su 22 naudingumo balais.
Jam fenomenaliai talkino Bolonijos „Virtus“ praėjusį Eurolygos sezoną žaidęs Isaia Cordinier. Gynėjas aikštelėje praleido 25 minutes, per kurias sumetė 20 taškų (2/5 dvit., 4/5 trit., 4/4 baud.).
Įdomu, kad tai buvo prasčiausios prancūzų žvaigždės Victoro Wembanyamos rungtynės olimpinėse žaidynėse. Puolėjas pelnė 7 taškus (2/4 dvit., 0/6 trit., 3/6 baud.), atkovojo 12 kamuolių ir išdalino 5 rezultatyvius perdavimus.
Be to, verta paminėti, kad Rudy Gobertas, kuris keturis kartus yra pripažintas geriausiai NBA besiginančiu krepšininku, šiose rungtynėse žaidė vos nepilnas 4 minutes.
Kanados rinktinės neišgelbėjo S.Gilgeousas-Alexanderis, kuris žaidė praktiškai visą mačą. Kanados lyderis aikštelėje praleido beveik 37 minutes, pelnė 27 taškus (8/15 dvit., 1/4 trit., 8/11 baud.), sugriebė 5 atšokusius kamuolius, išskirstė 4 rezultatyvius perdavimus ir surengė 23 efektyvumo balų pasirodymą.
Pirmąjį kėlinį įspūdingai pradėjo aikštelės šeimininkai prancūzai, kurie per 8 žaidimo minutes Kanados krepšininkams leido pelnyti vos 5 taškus, o galiausiai po pirmųjų 10 rungtynių minučių turėjo solidų pranašumą (23:10).
Antrajame ketvirtyje Paryžiuje ir toliau žibėjo aikštelės šeimininkai. Netikėtus lyderius atradusio Vincento Collet ekipa neleido varžovams sumažinti skirtumo iki vienženklio, o kėlinio pabaigoje sėkmingai sužaidęs Frankas Ntilikina ir tritaškį įsūdęs Guerschonas Yabusele dar labiau padidino prancūzų atotrūkį nuo kanadiečių (45:29).
Didžiąją trečiojo kėlinio dalį prancūzai turėjo dviženklį pranašumą, tačiau likus 2 minutėms iki ketvirčio pabaigos kanadiečiai sumažino aikštės šeimininkų persvarą iki 7 taškų (56:49). Tiesa, po to prancūzai laimėjo atkarpą 5:1 ir į lemiamą ketvirtį ėjo pirmaudami solidžiai (61:50).
Paskutinį rungtynių ketvirtį kanadiečiai pradėjo spurtu 0:5 ir perpus nukirpo prancūzų pranašumą (61:55), tačiau po to keturis taškus iš eilės pelnę aikštės šeimininkai vėl pirmavo dviženkliu skirtumu (65:55).
Vėliau ekipos kurį laiką nebuvo pelniusios taškų, tačiau po to kanadiečiai spurtavo 0:5 ir likus 4 minutėms iki mačo pabaigos komandas skyrė vos 5 taškeliai (65:60).
Likus 2,5 minutės iki mačo pabaigos abi ekipos keitėsi sėkmingais epizodais, tačiau 5 taškus pelnęs gynėjas Evanas Fournier prancūzams leido jaustis saugiau (71:64). Tiesa, po to Lu Dortas perėmė kamuolį ir vėl priartino kanadiečius (71:66), į kuriuos tiksliomis baudomis atsakė E.Fournier. Po to gynėjas įsūdė tritaškį ir likus minutei iki rungtynių pabaigos įsūdė tolimą metimą ir uždarė šias rungtynes (76:66).
Per likusį laiką prancūzai neleido kanadiečiams pernelyg priartėti ir galiausiai šventė pergalę (82:73). Be to, E.Fournier per ketvirtąjį kėlinį pelnė net 12 iš 21 Prancūzijos rinktinės taškų. Pats E.Fournier šiose rungtynėse iš viso sumetė 15 taškų.
Prancūzijos rinktinė: Guerschonas Yabusele 22 (5 atk. kam.), Isaia Cordinier 20, Evanas Fournier 15 (1/2 dvit., 3/6 trit., 4/4 baud.), Mathiasas Lessort'as 13 (2/3 dvit., 9/14 baud., 5 atk. kam.), Victoras Wembanyama 7 (12 atk. kam., 5 rez. perd., 16 naud. bal.).
Kanados rinktinė: Shai Gilgeousas-Alexanderis 27 (8/15 dvit., 1/4 trit., 8/11 baud., 5 atk. kam., 4 rez. perd., 23 naud. bal.), R. J. Barrettas 16 (4/6 dvit., 2/5 trit., 2/3 baud., 3 atk. kam., 3 rez. perd.), Luguentzas Dortas 8 (2/2 dvit., 1/4 trit., 1/1 baud.), Jamalas Murray'us 7 (2/9 dvit., 1/4 trit., 5 atk. kam.).
B grupėje varžęsi prancūzai tarp keturių komandų liko antri, kas lėmė, jog jie ketvirtfinalyje kaunasi su kanadiečiais.
Victoro Wembanyama vedami prancūzai įveikė Brazilijos ir Japonijos rinktines, o paskutiniajame mače krito prieš vokiečius.
Tuo tarpu kanadiečiai A grupėje liko pirmi iš iškovojo visas tris pergales.
Jordi Fernandezo auklėtiniai įveikė Australijos, Graikijos ir Ispanijos rinktines.