Žvaigždžių prismaigstyta JAV rinktinė prisistatė olimpiados sirgaliams – L. Jameso ir K. Duranto dėka apstumdė Serbiją

2024 m. liepos 28 d. 18:02
Ilgai lauktas įvykis krepšinio pasaulyje pagaliau įvyko: Paryžiaus olimpinių žaidynių krepšinio turnyro C grupėje savo dvikovą sužaidė iš NBA žvaigždžių sudaryta JAV rinktinė ir pasaulio vicečempionai serbai. Itin rimtos kovos neįvyko: tik pradžioje pirmavę serbai po to buvo priversti mažinti 10–14 taškų skirtumą, o galiausiai nusileido 84:110 (20:25, 29:33, 16:26, 19:26). Amerikiečius į priekį vedė beveik iš natų žaidusius NBA legendos LeBronas Jamesas ir Kevinas Durantas: atitinkamai pelnė 21 ir 23 taškus, prametę kartu vos 5 metimus.
Daugiau nuotraukų (12)
Atsipalaidavę JAV krepšininkai per kelias minutes leido serbams pabėgti 10:2, 12:5, o tai nepatiko amerikiečių ekipos treneriams ir jie buvo priversti imti minutės pertraukėlę.
Iškart po to JAV ekipa įsūdė du tritaškius, LeBronas Jamesas pelnė du taškus su bauda ir JAV jau pirmavo 14:12. Nors serbai vėl pabėgo 19:14, JAV ekipa ramiai sugrįžo į kovą ir po pirmojo kėlinio pirmavo 25:20.
Antrame kėlinyje amerikiečiai spurtavo 32:23 ir Serbijos rinktinės treneris Svetislavas Pesičius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės.
Per daugiau kaip 6 žaistas minutes Kevinas Durantas buvo jau pelnęs 14 taškų.
Nors amerikiečiai siekė nutolti, vis dėlto serbai laikėsi ir likus kovoti kėlinyje 3 min. jie atsiliko tik 36:46.
Baigiantis ketvirčiui Serbija buvo sumažinusi skirtumą iki 42:46, bet K.Duranto dėka JAV komanda ilsėtis išėjo pirmaudama 58:49.
Kažką iš fantastikos rodė būtent „Phoenix Suns“ superžvaigždė K.Durantas – jis pelnė per 9 minutes 21 tašką, pataikęs viską: tris dvitaškius ir penkis tritaškius. Iš viso amerikiečiai buvo įmetę 12 tritaškių iš 18.
Trečiame kėlinyje amerikiečiai pirmavo 63:51, bet po Joelio Embiido nesportinės pražangos  skirtumas sumenko iki 53:63.
Baigiantis trečiam kėliniui amerikiečiai ir vėl pabėgo 78:63, o ketvirtame kėlinyje įgijo ir daugiau kaip dvidešimties taškų pranašumą – 86:65. Baigiantis dvikovai komandos jau labiau treniravosi, nei žaidė.
Į JAV rinktinės rikiuotę po traumos grįžęs Kevinas Durantas buvo vienas pagrindinių pergalės kalvių: per beveik 17 minučių jis įmetė 23 taškus (3/4 dvit., 5/5 trit., 2/2 baud.), atkovojo 2 kamuolius ir turėjo 23 naudingumo balus.
Ne ką prasčiau pasirodė ir LeBronas Jamesas, kuris surinko 21 tašką (8/10 dvit., 1/3 trit., 2/2 baud.), atsikovojo 7 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, ir susižėrė 28 naudingumo balus.
Serbijos rinktinė: Nikola Jokičius 20 (7/9 dvit., 1/6 trit., 5 atk. kam., 4 per. kam., 8 rez. perd., 4 kld.), Bogdanas Bogdanovičius 14 (4/8 dvit., 2/6 trit., 6 atk. kam.), Ognjenas Dobričius 13 (4/7 dvit., 1/4 trit.), Vasilije Micičius 11 (2/6 trit.), Aleksa Avramovičius 10 (4/5 dvit.), Vanja Marinkovičius 6 (4 atk. kam.), Filipas Petruševas 4 (5 atk. kam.), Nikola Milutinovas 1.
JAV rinktinė: Kevinas Durantas 23 (5/5 trit.), LeBronas Jamesas 21 (8/10 dvit., 7 atk. kam., 9 rez. perd., 6 kld.), Jrue Holiday 15 (3/5 trit., 4 atk. kam.), Devinas Bookeris 12 (4/5 trit., 5 rez. perd.), Anthony Edwardsas 11 (5 atk. kam.), Stephenas Curry 8 (2/6 trit.), Anthony Davis 7 (3/6 dvit., 8 atk. kam.), Joelas Embiidas ir Bamas Adebayo po 4, Derrickas White 2.
Priešolimpinėse kontrolinėse rungtynėse amerikiečiai serbus sutriuškino 105:79. Tačiau Serbija savo gretose neturėjo Bogdano Bogdanovičiaus ir Nikolos Milutinovo.
Šioje olimpinėje C grupėje jau įvyko pirmasis mačas, kuriame Pietų Sudanas 90:79 nugalėjo Puerto Riką.
JAV rinktinę į priekį veda legendinis LeBronas Jamesas. Pastaruosius du kartu žaidynėse amerikiečiai tvarkėsi su Serbija – 2016 metais Rio de Žaneire grupės akistatoje jie nugalėjo serbus 94:91, tačiau finale JAV krepšininkai sudaužė oponentus 96:66.
Pasaulio čempionatuose taip gerai JAV žaidėjams nesisekė: 2019-siais mače dėl 5–8 vietų Serbija 94:89 palaužė Ameriką.