Planetos čempionai olimpiadą pradėjo sėkmingai: fantastiška Vokietijos rinktinė sutriuškino Japoniją

2024 m. liepos 27 d. 14:02
Planetos čempionai sėkmingai pradėjo olimpinį krepšinio turnyrą. Visą mačą pirmavusi Gordono Herberto vadovaujama Vokietijos rinktinė (1/0) B grupės mače sutriuškino Japonijos krepšininkus (0/1).
Daugiau nuotraukų (32)
Dinamiško penketuko vedama Vokietija 97:77 (28:21, 24:23, 22:17, 23:16) įveikė Japonijos žvaigždžių tempiamą rinktinę.
Vokietijos rinktinėje 5 žaidėjai penkė 11 ir daugiau taškų bei surinko 16 bei daugiau naudingumo balų. Rezultatyviausiai planetos čempionų gretose žaidė „Orlando Magic“ priklausantis puolėjas 22-ejų puolėjas Franzas Wagneris, kuris per 26,5 minutės aikštelėje sumetė 22 taškus (7/9 dvit., 2/8 trit., 2/2 baud.), sugriebė 6 atšokusius kamuolius ir mačą baigė su 21 naudingumo balu.
Už jaunąjį vokiečių talentą naudingiau žaidė tik centras Danielis Theisas, kuris per 19,5 minutės japonams sukratė 19 taškų (5/5 dvit., 2/2 trit., 2/2 baud.), atkovojo 7 kamuolius ir sukaupė 25 naudingumo balus.
Tuo tarpu Japonijos rinktinės gretose rezultatyviausiai žaidė šalies žvaigždė Rui'us Hachimura, kuris pelnė 20 taškų, tačiau jis pataikė vos 4 metimus iš 19 iš žaidimo (2/10 dvit., 2/9 trit.), bet pataikė 10 iš 12 baudos metimų, atkovojo 10 kamuolių ir susitikimą baigė su 14 naudingumo balų.
Efektyviausiai japonų gretose žaidė natūralizuotas amerikietis Joshas Hawkinsonas. Vidurio puolėjas užfiksavo dvigubą dublį – pelnė 13 taškų (4/5 dvit., 5/6 baud.), sugriebė 11 atkovotų kamuolių ir užfiksavo 24 naudingumo balų pasirodymą.
Pirmoje ketvirčio pusėje abi ekipos kliovėsi tolimais metimais ir bendrai per 6 žaidimo minutes išmetė net 11 tritaškių (vokiečiai 5, japonai – 6). Visgi ūgio ir fiziškumo pranašumą turintys vokiečiai dažniau atsidurdavo arčiau krepšio, pelnydavo lengvus taškus, kas lėmė, kad likus 4 minutėms iki pirmojo kėlinio pabaigos planetos čempionai turėjo 8 taškų pranašumą (18:10).
Nepaisant to, kad japonai pirmajame kėlinyje pateikė 50 proc. tritaškių (5/10), vokiečiai geriau užbaigė kėlinį ir pirmavo 7 taškais (28:21).
Antrojo kėlinio pradžioje abi komandos kovėsi taškas į tašką, bet įsibėgėjus ketvirčiui įsisuko vokiečių puolimas, kas lėmė, kad įpusėjus kėlinukui Gordono Herberto auklėtiniai pirmąsyk susikrovė dviženklį pranašumą (40:29).
Likus 3 minutėms iki antrojo kėlinio pabaigos vokiečiai nutolo per 16 taškų (47:31). Antrojo kėlinio pabaigoje japonams sekėsi kiek geriau – Azijos atstovai sėkmingai bėgdavo į greitą puolimą, o tai prieš ilgąją pertrauką Japonijos krepšininkams padėjo sumažinti vokiečių pranašumą iki 8 taškų (52:44).
Trečiojo kėlinio pradžioje abi ekipos keitėsi tiksliais tritaškiais ir žaidimas buvo malonus akiai. Nepaisant gero japonų žaidimo, vokiečiai visąlaik rado atsakymą po jų sėkmingų momentų ir įpusėjus kėliniui pirmavo dviženkliu skirtumu (68:55).
Trečiojo ketvirčio pabaigoje vaizdas aikštelėje nesikeitė. Vokiečiai mėgavosi saugiu dviženkliu pranašumu, nepaisant to, kad abi komandos aikštelėje žaidė sėkmingai ir pelnydavo taškus. Prieš lemiamą kėlinį planetos čempionai pirmavo 13-os taškų skirtumus (74:61).
Lemiamo kėlinio pradžioje vokiečiai surengė spurtą 9:3 ir susikrovė rekordinį šių rungtynių pranašumą (83:64).
Per likusį rungtynių laiką Vokietijos krepšininkams pavyko išlaikyti solidų pranašumą. Galiausiai planetos čempionai 97:77 susitvarkė su japonais ir šventė pirmąją pergalę olimpinėse žaidynėse.
Primename, kad abi komandos varžosi B grupėje. Antrajame grupių etapo mače vokiečiai kausis prieš brazilus, o japonai – prieš prancūzus.
Vokietijos rinktinė: Franzas Wagneris 22 (6 atk. kam.), Danielis Theisas 18 (7 atk. kam.), Moritzas Wagneris 15 (5/9 dvit., 0/1 trit., 5/5 baud., 5 atk. kam., 18 naud. bal.), Dennisas Schroderis 13 (5/6 dvit., 1/6 trit., 12 rez. perd., 20 naud. bal.), Isaacas Bonga 11 (2/3 dvit., 2/3 trit., 1/2 baud., 6 atk. kam., 16 naud. bal.).
Japonijos rinktinė: Rui Hachimura 20 (2/10 dvit., 2/9 trit., 10/12 baud., 10 atk. kam., 14 naud. bal.), Yuta Watanabe 16 (2/4 dvit., 4/9 trit., 14 naud bal.), Joshas Hawkinsonas 13 (4/5 dvit., 5/6 baud., 11 atk. kam., 24 naud. bal.), Yuki Kawamura 11 (0/3 dvit., 3/8 trit., 2/2 baud., 7 rez. perd., 4 klaid.).
Vokiečiai pasirengimo cikle olimpiniam Paryžiui sužaidė 5 susitikimus, kur 3 sykius laimėjo ir 2 kartus pralaimėjo.
Denniso Schroderio vedama rinktinė sykį pralaimėjo ir pralaimėjo prieš prancūzus, sudaužė Nyderlandų krepšininkus, nugalėjo šiandienos varžovus japonus (104:83) ir po atkaklios kovos krito prieš JAV.
2023 m. pasaulio čempionai į olimpines žaidynes atsivežė ryškiausias šalies krepšinio žvaigždes – be minėto D.Schroderio žais Franzas Wagneris, Danielis Theisas, Moritzas Wagneris, Andreasas Obstas ir kiti.
Tuo tarpu japonai kontrolinėse rungtynėse šventė vieną pergalę, sykį sužaidė lygiosiomis ir triskart pralaimėjo. Japonijos krepšininkai 89:90 krito prieš australus, bet po to su jais sužaidė lygiosiomis (95:95). Po to dusyk japonai krito prieš Pietų Korėją ir 83:104 buvo sutriuškinti tų pačių vokiečių.
Japonai į žaidynes atsivežė ryškiausias šalies žvaigždes – Rui Hachimura ir į gimtinę žaisti sugrįžusi Yuta Watanabe.