Ketvirtajame kėlinyje prabudusi ir P. Murausko tempiama Lietuvos dvidešimtmečių rinktinė – penkta Europoje (2)

Charakterį parodžiusi ir Pauliaus Murausko vedama Lietuvos dvidešimtmečių rinktinė sėkmingai užbaigė Europos čempionatą Lenkijoje (Gdynėje). Ketvirtajame kėlinyje atkutę Laimono Eglinsko auklėtiniai įveikė Čekijos krepšininkus ir galiausiai Europos pirmenybėse užėmė penktąją vietą.

Paulius Murauskas<br> FIBA nuotr.
 Motiejus Krivas<br> FIBA nuotr.
 Kajus Kublickas<br> FIBA nuotr.
 Lietuva – Čekija<br> FIBA nuotr.
 Laurynas Klimas<br> FIBA nuotr.
 Paulius Murauskas ir Jakubas Necas<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

Jul 21, 2024, 1:28 PM, atnaujinta Jul 21, 2024, 4:24 PM

Kone visą mačą atsilikinėję ir ketvirtajame kėlinyje pabudę lietuviai 94:85 (22:25, 20:30, 25:21, 27:9) galiausiai įveikė čekus ir Europos pirmenybėse užėmė garbingą penktąją vietą.

Įspūdingą pasirodymą per 35 minutes ant parketo surengė Paulius Murauskas. „Saint Mary's Gaels“ universitete kitą sezoną žaisiantis puolėjas pelnė 29 taškus (5/11 dvit., 4/9 trit., 7/7 baud.), atkovojo 7 kamuolius ir sukaupė 26 naudingumo balus.

P.Murauskui puikiai talkino Rokas Jocys. Gynėjas per 26,5 minutės varžovams atseikėjo 18 taškų (1/4 dvit., 5/8 trit., 12/ baud.), išdalino 6 rezultatyvius perdavimus ir mačą baigė su 17 naudingumo balų.

Čekų gretose fenomenaliai žaidė Jakubas Nečas, kuris per 33 minutes aikštelėje sumetė 27 taškus (2/7 dvit., 6/10 trit., 5/5 baud.), pridėjo 9 atkovotus kamuolius, 5 rezultatyvius perdavimus, 4 perimtus kamuolius ir galiausiai mačą baigė su 36 naudingumo balais.

Rungtynės prasidėjo itin aukštu tempu ir abi komandos keitėsi sėkmingais epizodais. Vis dėlto nedidelį pranašumą po pirmųjų 10 rungtynių minučių turėjo čekai (22:25).

Iki pat antrojo kėlinio vidurio ir toliau vyko atkakli kova (30:30). Po to lietuviai į čekų bandymą pabėgti (0:6) atsakė savo spurtu (5:0) ir sumažino varžovų pranašumą iki minimalaus (35:36). Vis dėlto po minutės pertraukėlės čekai įjungė aukštesnę pavarą ir 3,5 minutės atkarpą laimėjo net 7:19, kas lėmė, jog mūsiškiai po dviejų kėlinių atsilikinėjo dviženkliu skirtumu (42:55).

Lietuviams itin sunkiai sekėsi stabdyti čekų lyderį Jakubą Nečasą, kuris per pirmąją mačo dalį atseikėjo net 18 taškų.

Didžiąją trečiojo kėlinio dalį L.Eglinsko auklėtiniai atsilikinėjo dviženkliu tašku skirtumu, tačiau dėl savo ūgio pranašumo išprovokavo itin daug pražangų, susimetė pigius taškus ir buvo sumažinę varžovų pranašumą iki 5 taškelių (67:72). Vis dėlto paskutines kėlinio atakas geriau sužaidę čekai prieš ketvirtąjį kėlinį turėjo solidų pranašumą (67:76).

Lietuviai lemiamą ketvirtį pradėjo spurtu 8:2, kuomet Paulius Murauskas ir Modestas Babraitis pataikė po tritaškį, o po krepšiu taškus įvertė Matas Vokietaitis (75:78). Po kelių akimirkų Rokas Jocys įrideno dar vieną tolimą metimą, kuris išlygino rungtynių rezultatą (80:80).

Po to ekipos keitėsi sėkmingais epizodais, o mūsiškius likus 3 minutėms į priekį išvedė tritaškį įsūdęs R.Jocys (88:85), o persvarą baudų metimais po to padidino Motiejus Krivas (90:85). Po to sėkmingai gynyboje žaidę lietuviai tuo pačiu atsakė puolime ir likus minutei iki mačo pabaigos susikrovė solidų pranašumą 94:85 ir galiausiai triumfavo mače dėl garbės. Bendrai mūsiškiai ketvirtąjį kėlinį laimėjo net (27:9).

Lietuvos dvidešimtmečių rinktinė: Paulius Murauskas 29, Rokas Jocys 18, Matas Vokietaitis 15 (2/4 dvit., 11/14 baud., 7 atk. kam., 17 naud. bal.), Motiejus Krivas 14 (3/6 dvit., 8/8 baud., 8 atk. kam., 20 naud. bal.), Kajus Kublickas 11 (2/6 dvit., 1/3 trit., 4/4 baud., 6 atk. kam., 3 rez. perd.).

Čekijos dvidešimtmečių rinktinė: Jakubas Nečas 27, Adamas Lukešas 14 (3/4 dvit., 2/5 trit., 2/2 baud., 6 atk. kam.), Tadeašas Slowiakas 11 (4/5 dvit., 3/3 baud., 5 rez. perd., 5 klaid.), Šimonas Svoboda 10 (2/5 dvit., 0/5 trit., 6/6 baud., 5 atk. kam.).