Arti sensacijos: L. Jameso metimas padovanojo JAV pergalę prieš Pietų Sudaną

2024 m. liepos 21 d. 00:17
Transliacija
Londone vykusiose draugiškose rungtynėse JAV krepšininkai tik po atkaklios kovos 101:100 (24:26, 20:32, 37:18, 20:24) palaužė Pietų Sudano komandą.
JAV krepšininkai prieš pasibaigiant antrajam kėliniui turėjo net 16 taškų deficitą – 42:58.
Visgi antroje rungtyje iš žvaigždžių sudaryta rinktinė sugebėjo sugrįžti į rungtynes. Trečiajame kėlinyje atsilikinėję 65:76 amerikiečiai pelnė paskutinius 16 ketvirčio taškų ir į paskutinį kėlinį žengė pirmaudami 81:76.
Visgi lemiamo ketvirčio metu amerikiečiai nesugebėjo susikurti solidaus pranašumo ir drama tęsėsi iki paskutinių sekundžių.
Likus žaisti 49 sekundes Marialis Shayokas dvitaškiu sumažino atsilikimą iki 2 taškų (97:99), o likus rungtyniauti 20 sekundžių JT Thoras išvedė Pietų Sudano rinktinę į priekį.
Lemiamos amerikiečių atakos metu iniciatyvos ėmėsi LeBronas Jamesas. Krepšinio legenda prasiveržusi pelnė 2 taškus išvedė JAV komandą į priekį.
Pietų Sudanas dar sugebėjo susikurti gerą metimą, tačiau Carliko Joneso šūvis skriejo pro šalį. Metimą dar bandė pakartoti Wenyenas Gabrielis, tačiau tikslo pasiekti neapvyko.
Spindėjęs L.Jamesas surinko 23 taškus (7/10 dvit., 2/3 trit., 3/4 baud.), 6 atkovotus kamuolius , 6 rezultatyvius perdavimus, 4 klaidas ir 28 naudingumo balus.
Puikiai pasirodė ir jo komandos draugas „Los Angeles Lakers“ ekipoje. Aukštaūgis pelnė 15 taškų (4/12 dvit., 7/9 baud.), atkovojo 11 kamuolių ir surinko 26 naudingumo balus.
Pietų Sudano komandoje M.Shayokas pelnė 25 taškus (3/4 dvit., 6/12 trit., 1/1 baud.) ir surinko 23 naudingumo balus.
Trigubu dubliu pasižymėjo kitas afrikietis – Carlikas Jonesas. Su Belgrado „Partizan“ siejamas gynėjas surinko 15 taškų (7/19 dvit., 0/2 trit., 1/1 baud.), 11 atkovotų kamuolių, 11 rezultatyvių perdavimų ir 23 naudingumo balus.
JAV: LeBronas Jamesas 23, Anthony Davisas 15, Joelis Embiidas 14.
Pietų Sudanas: Marialis Shayokas 25, Carlikas Jonesas 15, JT Thoras 14.
JAV ir Pietų Sudano rinktinės varžysis toje pačioje C olimpinių žaidynių grupėje su Serbijos rinktine.