Lietuvos dvidešimtmečių krepšininkų svajonė Europoje pasigriebti medalį – žlugo: ketvirtfinalyje gavo nokautą nuo graikų

Lietuvos dvidešimtmečių vaikinų rinktinės žygis Europos čempionate sustojo ties ketvirtfinaliu. Sėkmingai turnyre Lenkijos Gdynės mieste žaidę lietuviai ketvirtfinalyje nesugebėjo įveikti Graikijos barjero, ketvirtfinalyje kritę 82:87 (21:19, 18:18, 21:27, 22:23). Lietuvos ekipai daugiau kaip pusę mačo negalėjo padėti lyderis Motiejus Krivas, kuris aikštę paliko dėl nesportinės ir techninės pražangų. Tad lietuviai dabar kovos tik dėl 5–8 vietų. Ši lietuvių rinktinė visose amžiaus grupėse nesugebėjo kaip reikiant sudrebinti krepšinio pasaulį – nelaimėjo titulų.

Lietuvos dvidešimtmečiai vaikinai pralaimėjo Graikijai ir nekovos dėl Europos čempionato apdovanojimų.<br> fiba nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Jul 18, 2024, 9:09 PM, atnaujinta Jul 19, 2024, 9:55 AM

Lietuviai dvikovą pralaimėjo ketvirtame kėlinyje, kai visą mačą žaidę lygiai, leido graikams atitrūkti 80:67. Mūsiškiai skubėjo gelbėtis, bet laiko pritrūko.

Sunkiose ir pradžioje klampiose rungtynėse lietuviai po Motiejaus Krivo pastangų ėmėsi iniciatyvos ir pirmavo 19:14, tačiau graikai pirmą kėlinį baigė taikliu metimu ir rezultatas buvo lygus 19:19.

Antrame kėlinyje lietuviai ir vėl įgijo 5 taškų pranašumą, bet baigiantis jam rezultatas ir vėl tapo lygus 36:36, o po baudos metimo ir 37:36 graikų naudai. Vis dėlto lietuviai ilsėtis išėjo pirmaudami 39:37.

Sužaidus trečiame kėlinyje 5 min. ir vėl rezultatas buvo lygus 51:51, tačiau po lietuvių nesportinės pražangos graikai pabėgo 55:51. Bet varžovai ilgai nepirmavo: Lietuva ir vėl persvėrė rezultatą 56:55.

Vis dėlto prieš lemiamą ketvirtį mūsiškiai atsiliko 60:64. Sužaidus 3 min. Lietuva atsiliko 65:69, o dar po dviejų minučių graikai jau pirmavo dviženkle persvara 75:65.

Likus grumtis 3 min. jokio geresnio vaizdo aikštėje nebuvo, juolab, kad ir nebuvo lyderio M.Krivo, kuris gavo tenchninę ir neportinę pražangas – graikai pirmavo 80:67.

Likus 45 sek. mūsiškiai sumažino atsilikimą iki 79:83, o likus 16 sek – 80:83. Likus žaisti 11 sek. Matas Vokietaitis sumažino atsilikimą iki 82:85, bet galiausiai lietuviai pralaimėjo 82:87.

Sėkmingiausiai lietuvių gretose pasirodė Keinys, per 20 minučių įmetęs 14 taškų (4/4 dvit., 2/4 trit.), sugriebęs 5 kamuolius ir fiksavęs 15 balų naudingumą.

Paulius Murauskas per 33 minutes surinko 13 taškų ir 8 atkovotus kamuolius, Kajus Kublickas pridėjo 10 taškų ir 6 rezultatyvius perdavimus.

Lietuva: Kristupas Keinys (8 atk. kam.) ir Paulius Murauskas (1/7 trit., 8 atk. kam.) po 15, Kajus Kublickas 12, Matas Vokietaitis 11 (15 atk. kam.), Rokas Jocys (1/8 trit.) ir Motiejus Krivas po 9.

Graikija: Ioannis Karakostas 20, Nikolaos Plotas 17, Vangelis Zougris 15 (9 atk. kam.), Alexandrosas Samodurovas 12.

Lietuviai čempionate Lenkijoje D grupėje užėmė antrąją vietą, nusileidę slovėnams 62:69, o įveikė Juodkalniją 96:48 ir islandus 93:63.

Lietuviai aštuntfinalyje 79:63 susitvarkė su turkais, o graikai 68:65 palaužė Izraelio rinktinę.

Pusfinalyje Graikijos žaidėjai susitiks su Prancūzijos bendraamžiais, kurie po paskutinio tritaškio su sirena įveikė Ispaniją 74:72.