Graikija iškrapštė pergalę, o serbai krito nuo australų

2024 m. liepos 16 d. 22:07
Graikijoje antradienį kontrolinį mačą sužaidė dvi Paryžiaus olimpiadoje kovosiančios rinktinės: Graikija ir Lietuvą nuskriaudęs Puerto Rikas. Itin atkakliose rungtynėse dramatišką pergalę iškovojo graikai, kurie 67:65 (15:20, 17:16, 16:22, 19:7) palaužė Karibų jūros salos ekipą.
Puerto Rikas po didžiosios pertraukos atitrūko 55:48, o graikai daugiau kaip 16 minučių vijosi varžovus.
Likus 32 sekundėms Kostas Papanikolaou išvedė į priekį graikus 66:65, o G.Papagiannis stojo mesti baudų. Vienos pataikytos baudos užteko laimėjimui. Graikai šiame mače neturėjo Giannio Antetokounmpo.
Nugalėtojams 18 taškų pelnė K.Mitoglou (8 atk. kam.), 13 – G.Papagiannis (7 atk. kam.), 10 – K.Papanikolaou.
Puerto Rikui 12 taškų pridėjo Isaiah Pineiro, 11 – Jose Alvarado ir Ch.Ortizas, 10 – Ismaelis Romero.
Olimpiadoje graikai kovos su Australija, Kanada ir Ispanija, o Puerto Rikas – su serbais, amerikiečiais ir Pietų Sudanu.
Tuo tarpu Abu Dabyje Patty Millso vedama Australijos rinktinė kontroliniame mače 84:73 (20:15, 19:25, 23:19, 22:14) įveikė pasaulio vicečempionus Serbijos krepšininkus.
Viską lėmė ketvirto kėlinio atkarpa, kuria ketvirtojo kėlinio pabaigoje surengė australai – jie laimėjo 12:0, atitrūko 78:67 ir šventė galutinę pergalę
Patyręs australų gynėjas P.Millsas buvo nesulaikomas – per 28 minutes jis surinko 28 taškus (3/6 dvit., 4/7 trit., 10/11 baud.), atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei surinko 35 naudingumo balus.
Pralaimėtojų gretose išsiskyrė aukštaūgių duetas – Nikola Jokičius ir Filipas Petruševas.
N.Jokičius surinko dvigubą dviženklį – per 28 minutes įmetė 14 taškų (6/8 dvit., 0/2 trit., 2/3 baud.), atsikovojo 14 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 2 blokus bei 30 naudingumo balų.
F.Petruševas per 24 minutes pelnė 17 taškų (7/9 dvit., 1/3 trit.), 3 kartus atsikovojo kamuolį bei įsirašė 19 naudingumo balų.
Australams tai buvo jau šeštosios kontrolinės rungtynės: prieš tai jie po dukart žaidė su Japonija – 90:89 ir 95:95 bei Kinija – 107:87 ir 91:58, pirmadienį nusileido 92:98 JAV krepšininkams.
Tuo tarpu serbams tai buvo antrasis kontrolinis mačas – praėjusią savaitę jie 79:67 įveikė Prancūziją.