Lietuvos kurčiosios krepšininkės suklupo Europos čempionato starte

Lietuvos moterys 52:63 (5:16, 17:14, 12:18, 18:15) pralaimėjusios Ukrainos penketukui, nesėkme pradėjo Europos kurčiųjų moterų krepšinio čempionatą Ispanijoje.

Lietuvos krepšininkės patyrė pralaimėjimą.<br>LKFS nuotr.

2024-06-23 18:52

Susitikimui prasidėjus buvo apstu broko abiejų ekipų žaidime. Pirmuosius taškus lietuvaitės pelnė tiksint trečiajai minutei. Ramunės Eskertaitės tritaškis buvo vienintelis per septynias minutes. Per tą laiką ukrainietės pabėgo į priekį 12:3, o baigiantis kėliniui – 18:5.

Antrąjį kėlinį Andriaus Vaicekausko auklėtinės įsižaidė – priartėjo iki varžovių 13:18, 22:25. Tiesa, artėjant didžiajai pertraukai Ukrainos penketukas vėl nutolo – 30:22.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo varžovių rezultatyviomis atakomis, po kurių jų persvara pasiekė 14 taškų. Lietuvės nenuleido rankų ir nuolat vijosi. Pastangos duodavo vaisių – pavykdavo priartėti per du taiklius metimus – 31:36, 33:38.

Tačiau mūsų komandos žaidybinės duobės nužudydavo viltis pasivyti – 34:48, 37:53.

Paskutiniame kėlinyje vėl susiklostė panašios situacijos, kai lietuvės sumažindavo skirtumą iki vilties teikiančio – 48:55, 51:57.

Lemiamomis akimirkomis mūsų krepšininkių netaiklūs metimai privertė praryti karčią pralaimėjimo piliulę.

„Merginos gerai žaidė, pasiaukojančiai kovojo, tačiau juodai nekrito. Gal dėl startinio jaudulio jos dvitaškius metė 29 procentų taiklumu, tritaškius – 21 procento“, – svarstė Lietuvos komandos vyriausiasis treneris A. Vaicekauskas.

Lietuvai taškus pelnė: Gražina Jočytė – 11, Justina Burbaitė–Mačiulienė – 10, Ramunė Eskertaitė – 9, Rugilė Vosyliūtė – 7, Sonata Bareikienė – 6, Gabrielė Valaitytė – 4, Aušra Milašauskė – 3, Jurgita Šegždaitė – 2.

Ukrainietės šeštadienį įveikusios graikes 63:44 ir užėmusios savo grupėje pirmąją vietą, iš karto pateko į čempionato pusfinalį. Kas užims antrąją ir trečiąją vietas, atsakys pirmadienio mačas tarp lietuvių ir graikių.