LKL serija dėl trečiosios vietos startavo stebuklinga „Lietkabelio“ pergale: „Wolves“ per 16 sek. subyrėjo ir žlugo

Lietuvos krepšinio lygoje antradienį startavo mažojo finalo serija, o pirmąją pergalę po dramos šventė jau ketverius metus iš eilės apdovanojimus pelnantis Panevėžio „Lietkabelis“, kuris įveikė pirmąkart šiame etape žaidžiantį sostinės „Wolves“ 86:84 (21:27, 17:21, 25:23, 23:13). Tad serijoje iki trijų laimėjimų Panevėžys išsiveržė į priekį 1:0. Visus keturis kėlinius pirmavęs „Wolves“ likus 16 sek. leido „Lietkabeliui“ išlyginti rezultatą, o po to ir prarado kamuolį bei atidavė pergalę.

„Wolves“ ir „Lietkabelio“ dvikova LKL mažajame finale.<br>T.Bauro nuotr.
„Wolves“ treneris Nedas Pacevičius.<br>T.Bauro nuotr.
 „Lietkabelio“ treneris Nenedas Čanakas.<br>T.Bauro nuotr.
 "Wolves" ir "Lietkabelio" dvikova LKL mažajame finale.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (37)

Jun 4, 2024, 6:00 PM, atnaujinta Jun 4, 2024, 9:57 PM

Du svarbiausius taškus dvikovoje baudų metimais po „Wolves“ klaidos pelnė Dovis Bičkauskis.

Per pirmąsia dešimt minučių vilniečiai vis bandė atitrūkti, tačiau 2–4 taškų persvarą Panevėėžys sugebėdavo panaikinti. Esant rezultatui 21:21, „Wolves“ spurtavo 6:0 ir po pirmojo kėlinio priekyje buvo 27:21.

Antrame ketvirtyje per 2 min. šeimininkai padidino skirtumą iki 32:23, tačiau „Lietkabelis“ suskubo mažinti atotrūkį ir jis ištirpo iki 29:32.

Nors svečiai bandė perimti iniociatyvą, tačiau tritaškiais vilniečiai ir vėl nutolo bei ilsėtis išėjo jau pirmaudami dviženkle persvara – 48:38.

Trečiame ketvirtyje vaizdas nesikeitė: „Wolves“ kontroliavo mačo eigą, o Panevėžys bandė vytis. Likus jame žaisti mažiau nei 4 min. šeimininkai skuodė į priekį 61:52.

Prieš lemiamą kėlinį „Lietkabelis“ atsiliko 63:71. Ir vėl sėkmingiau ketvirtį pradėję šeimininkai atitrūko 79:68, tačiau „Lietkabelis“ ir vėl parodė charakterį – 79:74.

Maža to – likus kovoti 3 min. rezultatas buvo 79:77 vilniečių naudai, o Eigirdas Žukauskas šiek tiek atvėsino aistras dvitaškiu.

Tačiau Panevėžys neatlyžo ir likus 16 sek., „Lietkabelis“ po Deivido Sirvydžio baudų metimų išlygino rezultatą 84:84.

O po to, kai „Wolves“ suklydo išsimesdamas kamuolį, likus 14 sek. iki finalo sirenos Dovis Bičkauskis dar kartą stojo prie baudų linijos ir jo ekipa išsiveržė į priekį 86:84.

Vilniaus ekipa turėjo šansą pelnyti bent išlyginamąjį metimą, tačiau Raseedas Sulaimonas užsižaidė ir jokio nomalaus metimo neatliko. Tad Panevėžys laimėjo, nors viso mačo metu atsiliko 4–11 taškų skirtumu.

„Wolves“: Tre‘Shawnas Thurmanas 21 (9 atk. kam., 27 n.b.), Eigirdas Žukauskas 17, Regimantas Miniotas 14, Rasheedas Sulaimonas 10, Kristupas Žemaitis 8.

„Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 24 (31 n.b.), Dovis Bičkauskis 20, Gediminas Orelikas 11, Gabrielius Maldūnas 8, Vytenis Lipkevičius ir Džiugas Slavinskas po 7.

„Wolves“ jau pasiekė geriausią rezultatą klubo istorijoje. Šis Vilniaus klubas per du sezonus LKL pirmenybėse pirmą kartą prasibrovė tarp keturių stipriausiųjų komandų.

Tuo tarpu „Lietkabelis“ keturis praėjusius sezonus tapo prizininku. 2020 ir 2021 metais panevėžiečiai užėmė trečiąją vietą, 2022 metais tapo LKL vicečempionais, o pernai vėl buvo treti.

Iš viso panevėžiečiai LKL žaidžia 31-ąjį sezoną. Tarp keturių stipriausių komandų pateko aštuntąjį kartą ir penktąjį kartą žaidžia mažajame finale.

„Wolves“ ir „Lietkabelis“ turi nemažai bendrų bruožų. Abu klubai šio sezono viduryje keitė trenerius („Wolves“ į svarbesnes pareigas paaukštino buvusį trenerio padėjėją Nedą Pacevičių, „Lietkabelis“ po kelių mėnesių pertraukos susigrąžino serbą Nenadą Čanaką), abu klubai žaidė Europos taurės turnyre.

Europiniame turnyre „Wolves“ pasiekė daugiau pergalių, bet svarbiausia pasekmė buvo vienoda – nei vilniečiai, nei panevėžiečiai į atkrintamąsias varžybas nepateko.

Įdomu, kad sudėjus visus turnyrus, abi komandos šį sezoną žaidė vienodai rungtynių – po 59. Dažniau laimėdavo vilniečiai: „Wolves“ pasiekė 35 pergales, „Lietkabelis“ – 28 pergales. Vis dėlto daugiau tarpusavio rungtynių – dvejas iš trejų – laimėjo panevėžiečiai.

„Wolves“ reguliariajame sezone laimėjo 22 iš 30 rungtynių ir užėmė 3 vietą. Ketvirtfinalyje nugalėjo „Neptūną“ 2:1, pusfinalyje pralaimėjo „Rytui“ 2:3.

Tuo tarpu „Lietkabelis“ reguliariajame sezone laimėjo 16 iš 30 rungtynių ir užėmė 5 vietą. Ketvirtfinalyje nugalėjo „Juventus“ 2:1, pusfinalyje pralaimėjo „Žalgiriui“ 0:3.

LKL reguliariajame sezone „Lietkabelis“ laimėjo 2 iš 3 rungtynių. Panevėžio komanda nugalėjo spalio mėnesį namie po dviejų pratęsimų 108:105 ir gruodžio mėnesį išvykoje 78:73. Trečiąsias rungtynes kovo mėnesį Vilniuje laimėjo „Wolves“ 109:72.