Per savaitę – antras šansas M. Grigoniui ir „Panathinaikos“ kautis dėl titulo Lietuvis produktyviai išnaudojo laiką aikštelėje

2024 m. birželio 2 d. 18:50
Praėjusią savaitę (gegužės 26 d.) Marius Grigonis ir Atėnų „Panathinaikos“ Eurolygos finale įveikė Madrido „Real“ ir iškovojo 7-ąjį titulą klubo istorijoje geriausiose Senojo žemyno klubinio krepšinio pirmenybėse, o po 7 dienų Atėnų klubas jau pateko į dar vieną finalą, kur sieks papildyti savo trofėjų kolekciją.
Ergino Atamano auklėtiniai 80:65 (15:13, 23:13, 24,21, 20:16) serijoje iki 2 pergalių 2–0 įveikė „Aris“ ir pateko į didįjį Graikijos pirmenybių finalą, kur susitiks su Pirėjo „Olympiakos“. Pastaruosius tris sezonus Atėnų ekipa vietinėse pirmenybėse iškovojo sidabro medalius. Finalas tarp amžinųjų varžovų prasidės OAKA arenoje birželio 6 d.
Antrajame serijos mače M.Grigonis aikštelėje praleido 22 minutes, per kurias pelnė 11 taškų (2/3 dvit., 1/3 trit., 4/5 baud.), išskirstė 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius, perėmė kamuolį, 4 sykius prasižengė, išprovokavo 2 pražangas ir susitikimą baigė su 11 naudingumo balų.
Pirmajame pusfinalio susitikime M.Grigonis per 24 minutes pelnė 11 taškų, atkovojo 8 kamuolius, privertė varžovus 2 kartus suklysti ir perėmė iš jų žaidimo įrankį ir sukaupė 20 naudingumo balų.
Pusantro kėlinio abi komandos kovėsi taškas į tašką (25:25), tačiau antroje kėlinio pusėje „Pao“ spurtavo 11:3 ir eidami į ilgąją pertrauką susikrovė solidų pranašumą (36:28).
Likus 3,5 minutės iki trečiojo kėlinio pabaigos „Pao“ pirmąkart pabėgo 17 taškų skirtumu į priekį (53:36), tačiau prieš pat kėlinio pabaigą „Aris“ sumažino „žaliųjų“ pranašumą iki 11 (60:49).
Ketvirtojo kėlinio pradžia nebuvo itin rezultatyvi, tačiau įpusėjus ketvirčiui „Pao“ pradėjo triuškinti varžovus (74:53) ir nebepaleido pergalės iš savo rankų (80:65).
„Aris“: Silvio De Sousa (4/7 dvit., 4/6 baud., 10 atk. kam., 3 klaid.) ir Roberto Gallinatas (2/6 dvit., 2/7 trit., 2/2 baud.) po 12, Vassilis Toliopoulos 9 (2/3 dvit., 1/7 trit., 2/3 baud., 4 atk. kam., 3 rez. perd.).
„Panathinaikos“: Mathiasas Lessort‘as 15 (6/7 dvit., 3/5 baud., 7 atk. kam., 8 išpr. praž., 22 naud. bal.), Jerianas Grantas 13 (3/5 dvit., 2/3 trit., 1/1 baud., 4 atk. kam., 2 rez. perd.), Marius Grigonis ir Kendrickas Nunnas (1/4 dvit., 2/9 trit., 3/4 baud., 5 atk. kam., 5 rez. perd., 3 klaid., 8 naud. bal.) po 11, Juancho Hernangomezas 10 (0/1 dvit., 2/4 trit., 4/4 baud., 5 atk. kam., 4 išpr. praž., 16 naud. bal.).