Šaras su „Fenerbahce“ dramatiškai prasiskynė kelią į Eurolygos finalo ketvertą – po pratęsimo „nužudė“ D. Motiejūną ir „Monaco“

Eurolygoje trečiadienį paaiškėjo, kas iš dviejų ketvirtfinalio serijos poros klubų žengė į finalo ketvertą: Šarūno Jasikevičiaus vedamas Stambulo „Fenerbahce“ išvykoje žaidė su Donato Motiejūno atstovaujamu „Monaco“ ir po dramos, pratęsimo šventė pergalę 80:79 (13:15, 22:25, 21:15, 14:15, 10:9). Turkai laimėjo seriją 3:2.

„Fenerbahce“ ir „Monaco“ klubų dvikova.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

May 8, 2024, 6:12 PM, atnaujinta May 8, 2024, 10:49 PM

Viską lėmė paskutinės pratęsimo sekundės – turkai po Nicko Calatheso antro iš eilės tritaškio išsiveržė į priekį 80:79, o „Monaco“ per 10 sek. nesugebėjo suregzti atakos ir pralaimėjo.

„Monaco“ praėjusiame sezone žaidė finalo ketverto kovose Kaune, o „Fenerbahce“ lemiamose Eurolygos varžybose nežaidėė nuo 2019 metų.

Serijoje iki trijų laimėjimų šioje poroje buvo lygu 2:2, tad viską turėjo lemti akistata „Monaco“ ekipos aikštėje.

Ši dvikova buvo žaidžiama itin ilgai dėl per visą mačą besikartojančių techninių nesklandumų: tai neveikė laikmatis, tai išsijunginėjo tablo, o teisėjai likusį laiką turėjo skaičiuoti vos ne su kalkuliatoriumi.

Nuo dvikovos pradžios kur kas agresyviau žaidė svečiai ir jie pirmavo 6:3. Vis dėlto Prancūzijos ekipa ramiai vijosi oponentus ir ne tik neleido svečiams šėlti, tačiau po pirmojo kėlinio pirmavo 15:13.

Įdomu, kad per 10 žaidimo minučių komandos neįmetė nė vieno tritaškio – abi metė po keturis metimus ir jie nebuvo tikslūs.

O antrojo kėlinio pradžia priklausė šeimininkams, kurie pabėgo 20:13 ir svečiams teko imtis papildomų pastangų, kad 3 min. skirtumą sumažintų iki 19:20.

Tačiau persverti rezultato „Fenerbahce“ nesugebėjo, o „Monaco“ vis pabėgdavo 3–5 taškais į priekį: likus žaisti kėlinyje 3 min. šeimininkai pirmavo 34:29, o paskutinę minutę po D.Motiejūno baudų metimų net 40:32.

Ilsėtis ekipos išėjo šeimininkams pirmaujant 40:35.

Trečiame kėlinyje šeiminikai buvo pabėgę 43:35, tačiau įpusėjus ketvirčiui rezultatas tapo 45:45. Stambulo ekipa siekė perlaužti įvykių eigą, tačiau Mike'as Jamesas pradėjo žaisti ir padėjo šeiminikams vėl atitrūkti 55:48.

Bet dar didesnio skirtumo „Monaco“ nesukūrė, o prieš lemiamą kėlinį klubas net atsiliko 55:56.

Likus grumtis 6 min. rezultatas buvo lygus 60:60. Turkai likus 4 min. pirmavo 64:61 ir „Monaco“ siekė pasivyti oponentus ir tai jiems pavyko – 63:64.

Tačiau Marko Guduričius tritaškiu ir vėl išvedė „Fenerbahce“ į priekį 67:63.

Kai buvo likę 1 min. 40 sek., M.Jamesas įsūdė tritaškį, dvitaškį pridėjo Elie Okobo ir jau „Monaco“ pirmavo 68:67.

Likus 40 sek. rezultatas buvo lygus 70:70 ir paskutinę ataką turėjo šeimininkai, tačiau nepataikė ir ekipos žaidė pratęsimą.

Nors „Monaco“ pirmavo po M.Jameso tritaškio 73:70, tačiau įpusėėjus pratęsimui į priekį 74:73 išsiveržė svečiai.

Bet ir vėl viskas apsivertį aukštyn kojomis – likus 1 min.  20 sek. jau „Monaco“  buvo priekyje 77:74, bet tolimą metimą pataikė Nickas Calathesas. Tai buvo jo pirmasis tritaškis iš aštuonių galimų.

Maža to: N.Calathesas įsūdė ir antrą tritaškį iš eilės ir turkai pirmavo 80:79. „Monaco“ per 10 sek. nesugebėjo sukurti stebuklo ir įmesti – prarado kamuolį ir išpešė tik ginčo kamuolį.

„Monaco“: Mike‘as Jamesas 20 (3/5 tritaškiai), Donatas Motiejūnas 16, Elie Okobo 15 (0/5 tritaškiai, 5 rez. perd.), Alpha Diallo 10.

„Fenerbahce“: Scottie Wilbekinas (4/8 tritaškiai, 5 kld.) ir Nickas Calathesas (3/10 tritaškiai, 6 atk. kam.) po 14, Tarikas Biberovičius 13 (3/3 tritaškiai, 5 atk. kam.), Marko Guduričius 10, Nathanas Sestina 8.

Pirmame ketvirtfinalio mače Šaro ekipa nugalėjo 95:91, tačiau antroje akistatoje „Monaco“ išlygino rezultatą 93:88.

Persikėlus serijai į Stambulą, šeimininkai vėl išsiveržė į priekį nugalėję 89:78, bet ketvirtame mače sėkmė lydėjo prancūzus 65:62.

Šios poros laimėtojas Stambulo klubas Eurolygos finalo ketverte Berlyne gegužės 24–26 dienomis pusfinalyje grumsis su Atėnų „Panathinaikos“. Šis klubas taip pat tik po penkto serijos mačo palaužė Tel Avivo „Maccabi“.