„Olimpas“ nepasiduoda – bronzinėje NKL serijoje prireiks lemiamų rungtynių

Palangos „Olimpas“ išsitraukė lemiamą „7bet-NKL“ mažojo finalo mačą. Sandžio Buškevico auklėtiniai svečiuose 84:81 (21:21, 16:13, 26:26, 21:21) palaužė Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“.

Palangos klubas iškovojo teisę žaisti lemiamas rungtynes.<br>D.Lukštos nuotr.

NKL

Apr 23, 2024, 7:55 PM

Serijoje iki trijų pergalių rezultatas tapo lygus – 2–2. Lemiamas susitikimas dėl „7bet-NKL“ bronzos medalių įvyks penktadienį nuo 19 val. Palangoje.

Likus pusantros minutės Tautvydo Kliučinyko tritaškis nukirpo šeimininkų deficitą iki 2 taškų (79:81). Kiek vėliau Vytautas Šulskis jau lygino rezultatą (81:81).

Palangos ekipą timptelėjo Tautvydas Baltrušaitis, kurio taškai su pražanga likus 29 sekundėms suteikė pranašumą (84:81). Per likusį laiką Dominykas Domarkas turėjo du bandymus siųsti rungtynes į pratęsimą, bet abu tritaškiai skriejo pro šalį.

„Olimpas“ laimėjo pirmąsias rungtynes namuose (87:79), bet vėliau suklupo tiek Marijampolėje (81:83), tiek Palangoje (76:81).

„Sūduvai-Mantingai“ šiose rungtynėse nepadėjo Antanas Udras ir Žygimantas Šimonis, „Olimpui“ – Julius Kazakauskas, Amandas Urkis ir Paulius Danisevičius.

Rungtynės prasidėjo tikromis kautynėmis ir pirmajame kėlinyje šeimininkams nepavyko nutolti didesniu nei 4 taškų skirtumu ir po 10 žaidimo minučių vyravo lygybė (21:21).

Atkakli kova persikėlė ir į antrąjį ketvirtį, kurio pabaigoje prieš ilgąją pertrauką į priekį išsiveržti pavyko palangiškiams (37:34).

Kamuolį branginę marijampoliečiai per pirmąją dvikovos pusę suklydo vos du kartus, o „Olimpas“ – keturis. Antrojoje pusėje virė įnirtinga kova, bet „Olimpas“ dramatiškai pasiekė pergalę.

Palangos ekipos gretose labiausiai išsiskyrė Karolis Guščikas, kurio sąskaitoje per 31 minutę buvo 19 taškų (6/9 dvit., 1/1 trit., 4/4 baudų), 5 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas bei 22 naudingumo balai.

Marijampolės komandai Vytautas Šulskis per 32 minutes pelnė 19 taškų (7/10 dvit., 0/1 trit., 5/5 baudų), atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 24 naudingumo balus.

„Sūduva-Mantinga“: Vytautas Šulskis 19 (7/10 dvit., 5/5 baud., 5 atk. kam.), Giedrius Bergaudas 17 (7/11 dvit., 7 atk. kam.), Tautvydas Kliučinykas 15 (4/7 trit.), Dominykas Domarkas 10 (2/7 trit., 8 atk. kam., 4 rez. perd.), Paulius Beliavičius 8 (2/6 trit.).

„Olimpas“: Karolis Guščikas 19 (6/9 dvit., 5 atk. kam., 2 blok., 4 kld.), Tautvydas Baltrušaitis 14 (3/4 trit., 2 blok.), Robert Subotkevič 12 (2/5 trit., 9 atk. kam.), Šarūnas Valunta (4/9 dvit., 10 rez. perd.), Tadas Budrys (4/5 dvit.) ir Marius Runkauskas (2/7 trit., 6 rez. perd.) po 10.