D. Sabonio šou už Atlanto: pagerino karjeros rekordą

Įspūdingą pasirodymą naktį iš pirmadienio į antradienį vykusiose NBA rungtynėse surengė Domantas Sabonis. Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas pagerino karjeros asmeninį atkovotų kamuolių rekordą, o jo atstovaujama „Sacramento Kings“ (27/18) iškovojo dar vieną pergalę.

D.Sabonis.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Domantas Sabonis<br>AFP/Scanpix nuotr.

Jan 30, 2024, 6:48 AM, atnaujinta Jan 30, 2024, 11:06 AM

Šį kartą Sakramento klubas svečiuose 103:94 (18:33, 29:17, 28:21, 28:23) pranoko „Memphis Grizzlies“ (18/29) krepšininkus.

D.Sabonis pergalingose rungtynėse per 37 minutes įmetė 20 taškų, o prie jų pridėjo net 26 atkovotus kamuolius ir 5 rezultatyvius perdavimus.

Šiose rungtynėse 26-erių vidurio puolėjas į šipulius sudaužė asmeninį atkovotų kamuolių rekordą, kuris iki tol buvo 25 (2021 metais). Kartu tai yra ir geriausias visų laikų NBA lietuvio atkovotų kamuolių rezultatas.

D.Sabonis pergalingoje dvikovoje pasižymėjo ir įspūdingu pataikymu – lietuvis įmetė net 10 dvitaškių iš 11 bandymų.

Su tokiu fantastišku pataikymu ir galingu žaidimu lietuvis įsirašė į elitinį 20–25-90 proc. (taškai, atkovoti kamuoliai, taiklumas) klubą, kuriame iki šiol viešėjo tik NBA legenda Wiltas Chamberlainas.

Svečiai iš Sakramento atsiliko visos pirmosios rungtynių dalies metu. Pirmą kartą į priekį „Kings“ išsiveržė tik trečiajame kėlinyje, o drama aikštėje tęsėsi iki paskutiniųjų mačo minučių.

Vis dėlto sėkmingiau akistatos pabaigą sužaidęs Sakramento klubas palaužė aikštės šeimininkus ir įsirašė 27-ąją pergalę.

Po šios pergalės „Kings“ Vakarų konferencijoje paliko į penktąją vietą. Tuo metu „Memphis Grizzlies“ toje pačioje konferencijoje rikiuojasi 13-oje pozicijoje.

„Memphis Grizzlies“: Jarenas Jacksonas 22, Santi Aldama 16, Scotty Pippenas ir G.G. Jacksonas po 12.

„Sacramento Kings“: De'Aaronas Foxas 23, Domantas Sabonis 20, Kevinas Huerteris 17, Harrisonas Barnesas 12.