Žvėriškas Luka Dončičius – slovėnas surengė ketvirtą visų laikų NBA pasirodymą

NBA čempionate išskirtinį pasirodymą surengė slovėnas Luka Dončičius. jo vedamas „Dallas Mavericks“ (25/20) išvykoje 148:143 (27:31, 39:35, 42:36, 40:41) įveikė „Atlanta Hawks“ (18/27).

Luka Doncičius<br> AFP/Scanpix nuotr.

Jan 27, 2024, 9:08 AM

L.Dončičius per 45 minutes surinko net 73 taškus (17/20 dvitaškių, 8/13 tritaškių, 15/16 baudų metimų), 10 atkovotų, perimtą ir 4 prarastus kamuolius, 7 rezultatyvius perdavimus bei pražangą.

Asmeninis žaidėjo rekordas NBA buvo 60 taškų.

Tai yra ne tik rezultatyviausias visų laikų europiečio pasirodymas NBA, bet ketvirtas geriausias pasirodymas per visą NBA istoriją.

Daugiau taškų per vienerias rungtynes yra surinkęs tik Wiltas Chamberlainas (100 ir 78), Kobe Bryantas (81) bei Davidas Thompsonas (73).

„Tiesiog norėjau laimėti, nes pastaruoju metu strigome. Turbūt tai vienas geriausių mano pasirodymų. Bet aš džiaugiuosi ne dėl savęs, o todėl, kad laimėjome“, – kalbėjo po laimėjimo L.Dončičius.

Jis pagerino šio sezono NBA rezultatyvumo rekordą, įmetęs daugiau taškų per vieną mačą nei pirmadienį tai padarė „Philadelphia 76ers“ vidurio puolėjas Joelis Embiidas, kuris į „San Antonio Spurs“ krepšį pelnė 70 taškų.

L.Dončičius iki pertraukos pelnė 41 tašką – per pirmą kėlinį įmetė 18 taškų, per antrąjį – 23, taip pat pagerino klubo žaidėjo dviejų pirmųjų kėlinių rekordą, kuris priklausė Dirkui Nowitzkiui.

Po trijų kėlinių Luka buvo surinkęs 57 taškus, o per ketvirtą kėlinį pradėjo dar 8 taškus.

„Mavericks“: Luka Dončičius 73 (10 atk. kam., 7 rez. perd., 17/20 dvit., 8/13 trit.), Joshas Greenas 21 (4/5 trit.), Timas Hardaway’us 13 (3/9 trit.).

„Hawks“: Trae’us Youngas 30 (11 rez. perd., 3 per. kam., 2/7 trit.), Jalenas Johnsonas 25, Bogdanas Bogdanovičius 24 (4/9 trit.), Dejounte Murray’us 22, Saddiqas Bey’us 16.