Vokietija L. Dončičiui ir Slovėnijai pasaulio čempionate išrašė triuškinantį pralaimėjimą

Iki šiol pasaulio krepšinio čempionate dar nepralaimėjusios Vokietijos ir Slovėnijos ekipos sekmadienį susitiko tarpusavio mūšyje. Bilietus į ketvirtfinalį jau turinčių komandų akistatoje pranašesni buvo vokiečiai.

Vokietija įveikė Slovėniją.<br>FIBA nuotr.
Slovėnijos krepšinio rinktinė.<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Sep 3, 2023, 1:52 PM, atnaujinta Sep 3, 2023, 7:04 PM

Jie įveikė Luka Dončičių ir kompaniją 100:71 (11:25, 27:9, 30:18, 32:19).

Slovėnijos rinktinė kur kas sėkmingiau pradėjo rungtynes ir atitrūkusi nuo varžovų dar pirmajame kėlinyje įgijo 14 taškų pranašumą.

Vis dėlto sėkmingas pirmasis kėlinys slovėnas tebuvo išimtis iš taisyklės – Vokietija antrąjį ketvirtį laimėjo rezultatu 27:9 ir ne tik pasivijo varžovus, bet ir prieš ilgąją pertrauką persvėrė rezultatą 38:34.

Antroje mačo pusėje vokiečiai neketino sustoti – įpusėjus trečiajam ketvirčiui praėjusio Europos čempionato bronzos medalių laimėtojai jau įgijo dviženklį pranašumą ir vis labiau ėmė tolti nuo varžovų.

Slovėnija galingai pradėjo rungtynes, pirmam kėlinį atitrūko nuo varžovų ir įgijo 14 taškų pranašumą.

Antrajame kėlinyje Vokietija smogė su dviguba jėga – laimėjo ketvirtį 27:9 ir ne tik pasivijo varžovus, bet ir išsiveržė į priekį 38:34.

Trečiajame kėlinyje vokiečiams pavyko įgyti dviženklį pranašumą – įpusėjus ketvirčiui jie pirmavo 52:42 ir vis labiau ėmė toli nuo slovėnų. Po trijų kėlinių Vokietija jau pirmavo 68:52.

Ketvirtajame kėlinyje slovėnams pasivyti varžovų nepavyko ir jiems buvo „išrašytas“ pirmasis čempionato pralaimėjimas.

Į ketvirtfinalį bilietus jau turinčios Vokietijos ir Slovėnijos komandos kiek vėliau sužinojo savo varžoves.

Slovėnija susikaus su Kanada, o Vokietijos lauks Latvija.

Iki šios akistatos slovėnai 100:85 įveikė Venesuelą, 88:67 pranoko Sakartvelą, 92:77 įveikė Žaliojo Kyšulio Salas bei 91:80 susitvarkė su Australija.

Tuo metu Vokietija 81:63 pranoko Japoniją, 85:82 palaužė Australiją, 101:75 sutriuškino Suomiją ir 100:73 nepaliko vilčių Sakartvelui.

Kiek anksčiau baigėsi apatinės K grupės lentynos kovos, kuriose trečiąją vietą nuskynė Australija, kuri 100:84 pranoko Sakartvelą.

Vokietija: Dennisas Schroederis 24, Danielis Theisas 14 Isaacas Bonga 12.

Slovėnija: Luka Dončičius 23, Klemenas Prepeličius 12, Žiga Dimecas 9.