Padėtis
Pasaulio vyrų krepšinio pirmenybėse ketvirtadienį prasidėjo antrojo etapo varžybos dėl 17–32 vietų. Šiose varžybose komandos kovoja dėl kelialapių į olimpinės atrankos turnyrą, o Afrikos ir Azijos šalių rinktinės – dar ir dėl tiesioginių kelialapių į 2024 metų Paryžiaus olimpines žaidynes.
Po ketvirtadienį vykusių rungtynių padėtis visose keturiose grupėse susipainiojo, nes ketveriose iš aštuonerių rungtynių pergales pasiekė komandos, kurios pirmajame etape nelaimėjo nė karto.
Šią dieną pirmąsias pergales pasiekė Kinijos, Meksikos, Suomijos ir Libano krepšininkai.
Be pergalių turnyre vis dar lieka ketvirtuosius pralaimėjimus patyrusios Filipinų, Jordanijos, Venesuelos ir Irano rinktinės.
Grupių lyderėmis tapo antrąsias pergales iškovojusios Pietų Sudano, Egipto, Japonijos ir Prancūzijos komandos.
Azija
Namie žaidžianti Japonijos rinktinė dar labiau sustiprino galimybes iškovoti vienintelį Azijai skirtą kelialapį į Paryžiaus olimpines žaidynes.
Ketvirtadienį japonai nugalėjo Venesuelos komandą 86:77 ir tapo vienvaldžiais O grupės lyderiais.
Maža to, Japonija yra vienintelė Azijos komanda, iškovojusi dvi pergales. Jei Japonijos krepšininkai šeštadienį paskutinėse rungtynėse įveiks Žaliojo Kyšulio rinktinę, jie užsitikrins teisę kitų metų vasarą keliauti į Paryžių.
Japonai olimpinį kelialapį gali iškovoti net ir pralaimėję paskutiniąsias rungtynes, bet nesėkmės atveju jiems reikėtų dairytis per petį ir domėtis, kaip kitose grupėse žaidžia Kinijos ir Libano komandos.
Afrika
Kovojant dėl vienintelio Afrikai skirto kelialapio, iniciatyvą perėmė antrąsias pergales pasiekusios Pietų Sudano ir Egipto rinktinės. Pietų Sudano krepšininkai ketvirtadienį nuliūdino šeimininkų sirgalius ir įtikinamai įveikė Filipinų komandą 87:68. Egiptiečiai nugalėjo Jordanijos rinktinę 85:69.
Paskutiniajame ture Pietų Sudanas žais su Angola, Egiptas – su Naująja Zelandija.
Galimybės tapti geriausia Afrikos komanda dar neprarado ir Angolos, Žaliojo Kyšulio bei Dramblio Kaulo Kranto rinktinės.
Sistema
Krepšininkai pasaulio pirmenybėse kovoja dėl septynių tiesioginių olimpinių kelialapių ir 19 kelialapių į olimpinės atrankos turnyrą.
Pirmajame etape tiesioginį olimpinį kelialapį užsitikrino Australijos rinktinė. Europos ir Amerikos komandos, kurios antrajame etape žais dėl 1–16 vietų, jau užsitikrino bent kelialapius į olimpinės atrankos turnyrą, bet gali juos iškeisti į tiesioginius olimpinius kelialapius.
Dėl 17–32 vietų kovojančioms komandoms liko du tiesioginiai olimpiniai kelialapiai (po vieną – Afrikai ir Azijai) ir aštuoni kelialapiai į olimpinę atranką.
Komandos, kurios silpnesniosios pusės (dėl 17–32 vietų) grupėse užims pirmąja ir antrąją vietas, tikrai užsitikrins kelialapius bent į olimpinę atranką. Tuščiomis – be kelialapio į olimpines žaidynes ar olimpinės atrankos turnyrą – iš Tolimųjų Rytų išvažiuos tik penkios komandos (neskaičiuojant Prancūzijos).
Olimpinių žaidynių dalyviai:
Prancūzija, Australija. (Dalyvaus 12 komandų.)
Olimpinės atrankos turnyro dalyviai:
Kroatija, Lenkija, Bahamos, Bahreinas, Kamerūnas. (Dalyvaus 24 komandos, kurios kovos dėl 4 olimpinių kelialapių.)
Komandos, kurios užsitikrino bent kelialapį į olimpinę atranką, bet toliau kovoja dėl tiesioginio olimpinio kelialapio:
Europa: Lietuva, Ispanija, Serbija, Slovėnija, Vokietija, Graikija, Italija, Juodkalnija, Latvija, Sakartvelas.
Amerika: Dominikos Respublika, JAV, Kanada, Brazilija, Puerto Rikas.
Antrasis etapas. Dėl 17–32 vietų
M grupė
Angola – Kinija 76:83, Pietų Sudanas – Filipinai 87:68.
Lentelė: Pietų Sudanas – 2, Kinija – 1, Angola – 1, Filipinai – 0.
N grupė
Naujoji Zelandija – Meksika 100:108, Egiptas – Jordanija 85:69.
Lentelė: Egiptas – 2, Meksika – 1, Naujoji Zelandija – 1, Jordanija – 0.
O grupė
Žaliasis Kyšulys – Suomija 77:100, Japonija – Venesuela 86:77.
Lentelė: Japonija – 2, Suomija – 1, Žaliasis Kyšulys – 1, Venesuela – 0.
P grupė
Dramblio Kaulo Krantas – Libanas 84:94, Prancūzija – Iranas 82:55.
Lentelė: Prancūzija – 2, Libanas – 1, Dramblio Kaulo Krantas – 1, Iranas – 0.