Čempionų kelias (9). Ramūnas Šiškauskas: patikimas karys kiekviename aikštės centimetre

2023 m. rugpjūčio 21 d. 08:00
Svarbiausia Lietuvos komanda – vyrų krepšinio rinktinė – atkūrus Nepriklausomybę tik vieną kartą tapo didžiųjų tarptautinių varžybų čempione. Mūsiškiai 2003 metais Švedijoje iškovojo Europos pirmenybių aukso medalius.
Daugiau nuotraukų (19)
Šiemet, pažymint didžiosios pergalės dvidešimtmetį, lrytas.lt pažvelgė, kaip susiklostė čempionų likimai.
2003-ieji
Krepšinio komentatorius Vaidas Čeponis mėgsta posakį „žaidžia kaip per gimtadienį“. 2003 metų rugsėjo 10-ąją ši frazė būtų idealiai tikusi, nes Ramūnas Šiškauskas tą dieną kaip tik pažymėjo 25-ąjį gimtadienį ir sužaidė vienas iš geriausių karjeros rungtynių.
Lietuvos krepšininkai tą dieną Europos pirmenybių ketvirtfinalyje įtikinamai nugalėjo pasaulio čempionę Serbijos ir Juodkalnijos rinktinę 98:82 ir privertė tris milijonus sirgalių patikėti, kad šiai komandai ribų nėra.
Įsimintiname ketvirtfinalyje labiausiai varžovus gniuždė kaišiadorietis R.Šiškauskas, pelnęs net 27 taškus (6/8 dvitaškių, 3/6 tritaškių, 6/7 baudų).
„Pajutau žaidimo ritmą. Metimai skrido tiksliai, jaučiau žaidimą ir viskas neblogai sekėsi. Tokiu atveju, kodėl gi nesiimti iniciatyvos? Tai ir stengiausi daryti“, – po rungtynių, iš NBA legendos Larry Birdo rankų gavęs geriausio žaidėjo prizą, sakė R.Šiškauskas.
Lietuvos sirgalių R.Šiškausko pasirodymas nenustebino. Tuometis Vilniaus „Lietuvos ryto“ puolėjas jau buvo vienas iš geriausių šalies krepšininkų ir vienas iš rinktinės lyderių. Europos pirmenybių atrankos turnyre 17,4 taško pelnydavęs R.Šiškauskas buvo rezultatyviausias rinktinės žaidėjas.
Per Europos pirmenybes R.Šiškausko vidurkis buvo truputį žemesnis, bet irgi labai solidus. Puolėjas Švedijos arenose pelnydavo 14,8 taško ir Lietuvos rinktinėje pagal rezultatyvumą nusileido tik Arvydui Macijauskui.
Komandai pravertė ir kiti R.Šiškausko įgūdžiai. Kai pusfinalio rungtynių pabaigoje Lietuvos rinktinė dviejų taškų skirtumu pirmavo prieš Prancūzijos komandą ir varžovai rengė paskutinę ataką, R.Šiškauskui buvo patikėta dengti prancūzų lyderį Tony Parkerį.
Lietuvių puolėjas viską padarė idealiai: jis perėmė kamuolį iš 12 cm žemesnio ir puikia varymo technika pasižyminčio T.Parkerio, po to varžovams sąmoningai prasižengus, pataikė abu baudos metimus ir įtvirtino pergalę.
Finalo rungtynėse su Ispanijos komanda R.Šiškauskas pelnė 9 taškus.
Po 2003-iųjų
Per 2003 metų Europos pirmenybes R.Šiškauskas buvo pačiame jėgų žydėjime, kuris nesibaigė ir po Stokholmo triumfo.
Kituose didžiuosiuose turnyruose R.Šiškauskas taip pat buvo vienas iš pagrindinių Lietuvos rinktinės krepšininkų, 2007 metais iškovojo Europos pirmenybių bronzos medalį ir buvo išrinktas į turnyro geriausių žaidėjų penketą, bet gana anksti – po 2008 metų Pekino olimpinių žaidynių – būdamas vos 30 metų, paskelbė, kad baigia karjerą nacionalinėje komandoje.
R.Šiškauskas daug pergalių pasiekė ir žaisdamas klubuose. 2004 metais jis iš „Lietuvos ryto“ išvyko į Trevizo „Benetton“, kuriame žaidė du sezonus, paskui vieną sezoną vilkėjo Atėnų „Panathinaikos“ aprangą, o ilgiausiai atstovavo Maskvos CSKA klubui (2007–2012 m.), kuriame ir baigė profesionalo karjerą.
Puolėjas dukart tapo Eurolygos čempionu (2007 m. su „Panathinaikos“ ir 2008 m. su CSKA), buvo išrinktas naudingiausiu 2007–2008 metų sezono Eurolygos krepšininku, iškovojo Italijos, Graikijos ir Rusijos (penkis kartus) čempiono vardus.
2007 metais R.Šiškauskas buvo išrinktas geriausiu Lietuvos sportininku, o 2014 metais pripažintas Eurolygos legenda. Ir tai – tik keli svarbiausi Kaišiadorių garbės piliečio asmeniniai įvertinimai.
„Į priekį daug neplanuoju ir mėgaujuosi galimybe stebėti savo vaikų augimą ne iš šalies“, – apie gyvenimą pabaigus krepšininko karjerą „Lietuvos rytui“ prieš porą metų sakė penkis vaikus auginantis R.Šiškauskas.
Jį galima nuolat sutikti krepšinio renginiuose – tiek profesionalų, tiek vaikų, tiek veteranų. 2017–2019 metais R.Šiškauskas buvo Lietuvos vyrų rinktinės trenerio Dainiaus Adomaičio padėjėjas, o 2022 metais prisidėjo prie Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) debiutavusio Vilniaus „Steko“ klubo trenerių štabo.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.