Šiemet, pažymint didžiosios pergalės dvidešimtmetį, lrytas.lt pažvelgė, kaip susiklostė čempionų likimai.
2003-ieji
Iki 2003 metų Lietuvos rinktinėje per didžiuosius turnyrus nežaidė nė vienas iš vilniečių brolių Lavrinovičių.
Dvyniams atlikus laisvės atėmimo bausmę, sparčiau vystėsi Darjušo karjera ir 2003 metais į Kauno „Žalgirį“ pakviestas D.Lavrinovičius prieš Europos pirmenybes rinktinėje buvo laukiamas labiau. Tačiau pavasarį Darjušas patyrė traumą, dėl kurios negalėjo atvykti į treniruočių stovyklą, todėl padidėjo Kšištofo galimybės.
23 metų K.Lavrinovičius, kuris jau buvo pradėjęs legionieriaus karjerą ir į nacionalinę komandą atvyko iš Permės „Ural Great“ klubo, nenuvylė. Nors per žemyno pirmenybes jis nebuvo pagrindinis žaidėjas, aikštėje praleisdavo nemažai laiko ir pelnydavo vidutiniškai 4,5 taško.
Per finalo rungtynes K.Lavrinovičius į ispanų krepšį įmetė 7 taškus.
Lietuvos rinktinei tapus čempione, pasveikinti brolį pirmasis skubėjo Darjušas Lavrinovičius: „Būtų apmaudu, jei ir brolis nebūtų patekęs į rinktinę, o dabar – ir vienu medaliu pasidalysim“.
Po 2003-iųjų
K.Lavrinovičius yra vienintelis Lietuvos krepšininkas, laimėjęs visų trijų spalvų Europos pirmenybių medalius. Prie 2003-iųjų aukso jis pridėjo 2007-ųjų bronzą ir 2013-ųjų sidabrą.
Į Lietuvos rinktinę K.Lavrinovičius atvykdavo beveik kiekvieną vasarą ir iki 2014 metų žaidė net šešerios Europos pirmenybėse, dvejose pasaulio pirmenybėse ir dvejose olimpinėse žaidynėse. Paskutines rungtynes vilkėdamas Lietuvos rinktinės marškinėlius K.Lavrinovičius žaidė būdamas 38 metų – 2018 metų vasarį per pasaulio pirmenybių atrankos turnyrą.
Suprantama, dar ilgiau truko jo klubų karjera. Dar žaisdamas Permės komandoje K.Lavrinovičius susipažino ir vėliau sukūrė šeimą su „Miss Rusija“ tapusia permiete Tatjana Sidorčuk ir nemažai sezonų praleido žmonos gimtojoje šalyje, kurioje atstovavo Maskvos „Dinamo“ ir Kazanės „Uniks“ ekipoms, paskui ilgam apsistojo Sienoje ir šio miesto „Monte dei Paschi“ klubui padėjo penkis kartus tapti Italijos čempionu (2007–2012 m.).
Sienos komandoje K.Lavrinovičius atsiskleidė geriausiai ir dukart buvo išrinktas į Eurolygos geriausių krepšininkų antrąjį penketą.
Nors didelė K.Lavrinovičiaus karjeros dalis praėjo užsienyje, jis paliko ryškius pėdsakus ir Lietuvoje: po du sezonus žaidė stipriausiuose Lietuvos klubuose: „Žalgiryje“ (2012–2014 m.), Vilniaus „Lietuvos ryte“ (2014–2016 m.) ir Panevėžio „Lietkabelyje“ (2016–2018 m.).
Karjeros pabaigoje Kšištofas vėl suvienijo pajėgas su Darjušu. Dvyniai kartu rungtyniavo „Lietkabelyje“, paskui – „Prienuose“, o pačioje karjeros pabaigoje priėmė Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) žaidusio Šakių „Vyčio“ kvietimą.
Paskutiniąsias oficialias rungtynes abu broliai žaidė 2021 metų balandį Šakių komandoje.
Apie 210 centimetrų ūgio Kšištofas ir Darjušas Lavrinovičiai laikomi aukščiausiais pasaulio dvyniais. Pasinaudoję populiarumu, žodžio kišenėje neieškantys broliai sukūrė prekės ženklą „Lav Twins“ ir, dar nebaigę krepšinio karjeros, pradėjo dalyvauti televizijos programose.
„LavTwins“ yra pasaulinis žiniasklaidos, mados ir realybės televizijos fenomenas, skirtas aukščiausiems pasaulio dvyniams Darjušui ir Kšištofui, kurie suburia auditoriją unikaliu humoru ir gyvenimo būdo patarimais“, – „LavTwins“ interneto svetainėje pristatomi broliai Lavrinovičiai.
Jiedu taip pat yra pernai įkurto Vilniaus „Wolves“ krepšinio klubo ambasadoriai.